Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek 9-10 hónapos korára a...

Akiknek 9-10 hónapos korára a babájuk ugyanazt ette, mint ők maguk, hogy csinálták?

Figyelt kérdés
6 hónapig csak szopik, akkor hogy jutottatok el 3-4 hónap alatt, hogy mindent evett?
2014. máj. 3. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki 6 hósan kezdi és figyel a gyerekre sehogy. Aki 4 hósan táplál hozzá az eljuthat odáig, mert a baba szakaszosan megismeri az ízeket.
2014. máj. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Úgy, hogy jól tönkrevágták a gyerekük gyomrát.
2014. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmesnek kényelmes de nem egészséges a egy ennyi idős gyerek ugyan azt eszi mint egy felnőtt.Gondolj bele mennyi egészségtelen golgot eszünk mi felnőttek.Ha csak nem erre az egészsèges táplálkozásra gondolsz.Kölesgolyó és társai.
2014. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocsi (dolgot) akartam írni.
2014. máj. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Annyi anyuka mondja büszkén, hogy az ő gyereke már... és sorolja, hogy ebédre evett húslevest (ilyenkor kérdezem, hogy kivetted a zöldséget, húst és leturmixoltad?, de nem, úgy, ahogy van, fűszerezve, kisebbre vágva), rántott húst, majonézes krumplit. Vagy épp pörköltet nokedlival, savanyú uborkával, vagy vacsorára virslit mustárral, palacsintát pluszba - és hasonlók.


Én meg még a püré állagú főzelék-husinál tartok, vagy tízórai gyümölcsnél, sima joghurtnál stb.

2014. máj. 3. 22:25
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

10 hónaposan már az én fiam is evett darabosat. Evett virslit is vacsira, vagy éppen a húslevesből. Vagy mondjuk krumplis tésztát, tarhonyát, rizst. Amíg a tojást nem vezettem be, figyeltem, hogy pl tojás nélkül készült száraztésztát vegyek. Amúgy sem főzök túl fűszeresen, úgyhogy ezzel nem volt gond.

A kisfiam sokkal jobban szerette a darabos ételt, mint a püréket, hiába volt csak 4 foga.

9-10 hónaposan már vajas (eleinte margarinos) kifli volt a vacsi, sonkával, vaj májkrémes kifli, ilyesmik.

Mindig minőségi felvágottat, virslit, májkrémet vettem neki.

Egyébként semmit nem adtam idő előtt, de azért elég sok mindent lehet már enni 10 hónaposan.

Egyébként tápszeres volt és 4 hónaposan keztük a hozzátáplálást.

2014. máj. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

én 5,5 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást és 10 hónapos korától azt eszi mint mi.


de talán találóbb ha azt írom, hogy mi esszük azt amit ő :D

nekem nagyon gyorsan kellett haladnom a hozzátáplálással. allergiás vagyok rengeteg ételre, ezért pontos orvosi utasítások szerint kóstoltattam, 2 orvos mondta, hogy melyik mit és hány kanállal (teljesen más volt a sorrend mint egy sima hozzátáplálási táblázatnál, de muszáj volt, mert vannak ételek amiknél akkor csökken az esélye az allergiára ha minél korábban találkozik vele a baba).


úgy nézett ki, hogy egy íz 3 nap, a 3. napon már teljes adagot kellett (volna) adnom, így tényleg pikk-pakk bevezettünk rengeteg ízt :)


aztán 9 hónapos korában jött a dilije, hogy nem fogadta el a pépeket, csak a darabos kaját.

és akkor 10 hónapos korában mondtam azt, hogy nem főzök külön, inkább mi utána sóztuk magunknak meg tettünk bele tejfölt a tányérunkra, mint vacakoljak 2 félével :)

amit még nem ehetett azt mi se ettük, egyébként is egészségesen táplálkozunk, sok zöldség, sovány husok, azokat már ehette :)


meg persze akkor még neki külön kifőztem durum tésztát ha mondjuk cukkinis tészta volt a vacsora.


szóval így. de pl. tejterméket csak 2 éves kora után kóstoltathattam vele.


nem vágtuk tönkre a gyomrát, 4 éves, egy gyümölcsre allergiás mindössze, nagyon jó evő, egészséges gyerek :)

2014. máj. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Gabi86 ***** válasza:
45%
Nem értem az anyákat,miért kell versenyetetni a gyerekeiket.a mozgàsfejlődés utàn most még az étkezéssel is.Csak azért hogy utànozz vkit ne adj neki ilyet,de ha làtod hogy kívàncsi vagy mint az én lányom hogy inkàbb nem eszi akkor nyugodtan adhatsz neki.én hús levessel kezdtem.elötte rikán főztem levest de mióta eszik mi is levesessek lettünk.én sem gondolom hogy ezzel tönkrevàgnàm a gyomràt.mi is eléggé egészségesen étkezünk.Igaz a főzelékek annyira nem jönnek be neki(szerintem azért mert nem tudja kézzel megfogni),ezért álltalában húst halat rizst eszik meg zöldséget.
2014. máj. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kb mint a 0.27- es: mi esszük amit ő, 5,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást,előtte fele- fele tápszer anyatej, a tápszer csökkent, anyatej megmaradt, 10 hós volt karácsonykor, azóta nem főzök külön, 8 hós kora óta nem eszi meg a pépeset, csak darabosat, de nem eszünk műkaját, mindent én főzök, nincs vajas kenyér, virsli, ilyesmi, sok kása.
2014. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. A 7-es jól megfogalmazta, inkább mi ettük azt, amit a fiunk. Ez tényleg igaz. :) Mert mi is inkább utánasóztunk, stb. Vagy még az jutott eszembe, hogy miután bevezettem a tejtermékeket (joghurt, túró), a főzelékeket joghurttal habartam be, nem tejföllel, vagy tejszínnel. Így azt is ehette bátran.

Nem azért ettünk egyformát, mert lusta voltam neki külön főzni, hanem mert nem kellett neki a pép és minden falatot kinézett a szánkból.

2014. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!