Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik egy éves gyermeketek...

Mit eszik egy éves gyermeketek? Ugyanazt amit Ti? Pépeset vagy darabosat? És éjjel ébred még? (enni, inni, fogzás)?

Figyelt kérdés
2013. nov. 17. 21:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

2 hét múlva lesz 1 éves a lányom, külön főzök neki sómentesen, pépeset kap, bár már próbálkozok darabossal több-kevesebb sikerrel.

Még csak 4 foga van elől, így nem is erőltetem még a dolgot.

Éjjel már régóta nem eszik, se nem iszik.

A fogzás persze bezavar, mint minden babánál.

2013. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
1 évesen a lányunk csak tápszert akart enni. Még nagy nehezen bele tudtam diktálni a tejpépeket, néha a gabonapépet, minimális gyümölcspépet, de azt tej-, vagy gabonapépbe keverve. Nagyon ritkán megette a joghurtot. Nem ette meg, amit főztem, csak bébiételt, abból is 3-4 fajtát, ami 4-5 hónaposoknak való és teljesen pépes. Se darabosat, se egy kekszet, se kiflit, se kenyeret nem evett. 15 hónapos korában egyik napról a másikra elkezdett rendesen enni, előtte minden nap kínálgattam ezzel-azzal.
2013. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Éjjel nem ébredt sem enni, sem inni. Foga 4 volt.
2013. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Nagyjából azt, amit mi, persze csak azokból, amikből lehet. Bundás kenyeret, meg lepcsánkot nyilván nem, de enyhén fűszerezett húslevest, krumplipürét, párolt húst, hasonlókat igen. Nem pépesítve, kicsire vágva kapta, akkor már ügyesen nyomkodta szét a szájában a dolgokat (korábban a fél szem cseresznyét is egészben nyelte, és tátotta a száját a következőért). 6-8 foga volt és minden éjjel kelt enni. Nem lehetett eléggé megtömni ahhoz, hogy reggelig kibírja...


A másiknál ugyanez, csak neki akkor rágó fogai is voltak már, és éjjel nem kelt enni fél éves kora óta.

2013. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kinek nem tetszik a válaszom és miért?????
2013. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Már 9 hónaposan azt ette többnyire, amit mi, Éjjel 3 hónapos kora után már nem evett. Darabosat már 6 hónaposan evett. Elnyamnyogta az ínyével.

De pici kora óta mindig cukroztam vagy sóztam az ételeit. Mindkettő hiánya káros a baba szervezetére.

2013. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek zöld kezet nyomtam de úgy látszik megérkeztek a rosszindulatú unatkozó olvasgatók.

Az én kislányom is nagyjából ugyanazt eszi amit mi, bár próbálom még többször pépesre nyomkodni, ha nem csúszik neki vmiért akkor nyitok egy babakaját. Kenyérdarabkát akkor fogadja el mondjuk körözöttel ha nagyon éhes. Ha jóllakik akkor a darabosat dobálja ki az etetőszékből. Éjjel néha felébredt inni de mostanában nappal alig eszik és éjjel kéri a tápszert is de valószínű a fogzás zavar be.

2013. nov. 17. 22:21
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
6-os, te megérdemelnéd a 0%-ot a sületlenségekért amit írsz.
2013. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
1 évesen még pépeket evett, különösen üvegest. Aztán 13 hónapos körül érdekelni kezdte az amit mi eszünk, elkezdett csipegetni és jó egy hónap alatt teljesen átállt a miénkre. Főzeléket pl villával megnyomkodom, mást kis kockákra vágva eszik. Az éjszakai kelésről (enni-inni) 10 hónaposan leszokott. Azóta max akkor kell hozzá kelni éjjel, ha valami baja van, de ez előfordul később is (fog, front, betegség).
2013. nov. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9 hònaposom mindig a darabosat szerette, a pèpek nem vonzzàk.Foga mèg nincs, de azt eszi nagyrèszt amit mi, neki kèszìtve....7 hònapos volt mikor ràjött, hogy kèzzel enni szuper:-) igy 1 òraval többet takaritok :-)
2013. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!