Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig alakulhat...

Mennyi idős koráig alakulhat ki a baba fején koszmó?

Figyelt kérdés
2008. júl. 27. 22:56
 1/6 anonim válasza:
16%
mi az a koszmó?
2008. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

:) de aranyos az előző...

Mennyi idős korukig? Fél év, azt hiszem.. A koszmó nem kosz, egyébként! A koszmó sárgásbarna színű, vastag felrakódás a hajas fejbőrön, amely a rossz vérkeringés miatt alakul ki elhalt hámsejtekből és a bőrmirigyek faggyújából. Nem jelent veszélyt, de a kezelése jó ideig eltarthat, ezért jobb megelőzni a kialakulását.

Ha a koszmó első jeleit tapasztalod, minden nap mosd meg és szárítsd meg a baba haját. Sűrű fésűvel fésüld át a kicsi haját, egyszer az egyik, majd a másik irányba. Ha a gyermek fején mégis kialakul a koszmó, elmulasztásához babaolajjal dörzsöld be a kicsi haját és hajas fejbőrét. Egész éjjel hagyd a fején az olajat. A következő reggel mosd meg a baba haját, és ekkor egy sűrű fésűvel könnyen eltávolíthatod a koszmót. Ezután általában eltűnik a barnás felrakódás.

Ha a csecsemőnek kiterjedt koszmója van, amely egészen a homlokáig és a szemöldökéig is lehúzódik, kérj a gyógyszerésztől erre a célra készített sampont, vagy használj 2%-os vazelint, amelyet csak pár óráig kell a baba fején hagyni, majd a felrakódás eltávolításához fésüld át a kicsi haját sűrű fogú fésűvel. Ha a koszmó még így sem múlik el, fordulj a gyermekorvoshoz.

2008. júl. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most nézem... 8-10 de akár 12 hónapos korig is eltarthat a koszmósodás, de csak akkor, ha a baba bőre már egyébként is volt szárazabb, vagy ekcémás, vagy már fordult elő koszmó újszülött korban. Ha nem eddig, akkor már kicsi a valszínűsége. (Előző hsz)
2008. júl. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. Három hónapos a kislányom, és eddig szerencsére megúsztuk, azt is tudom hogy milyen, csak azzal nem voltam tisztában, hogy meddig jelentkezhet ez az állapot. Köszi szépen.
2008. júl. 28. 08:24
 5/6 anonim válasza:
100%
Ma vittem a fiam dokihoz(aki 1,5 éves)és koszmós.A doktornéni azt mondta azoknak a babáknak akiknek száraz a bőre kialakulhat ez a "betegség"(egyébként még sosem volt neki)Mi sampont kaptunk amit legalább 1hétig kell használni és kétnaponta mosni.
2008. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan 5 éves ovisom akinek koszmós volt a buksija... szóval szerintem elég sokáig...

óvónéni

2009. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!