Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a szülés utáni depressziónak? Mikor (a baba hány hónapos korában) alakulhat ki?

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van az úgynevezett baby-blues ami a szülést követő néhány napban alakul ki. Valakinél eltart akár két hétig is.Ha nem múli hanem súlyosbodik akkor orvoshoz kell fordulni. Sírós hangulat ha jó ha rossz történik,úgy érzi nem tudja ellátni a babát,esetleg bántalmazza,fáradt állandóan,ingerült,társaságot kerülő,önsajnálat jelentkezik.... A baba érdekében ORVOS!!!! Sajnos ismerek "rossz"példát.
2009. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem és 2 ismerősömnek úgy jött ki, hogy nem bírtuk elviselni az apukát. Nekem most kezd múlni 4hós a babám, a másiknak kb.6 hóig tartott, a harmadiknak elmúlt 1 éves a babája mire újra a régi volt.
2009. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

7 hónapos a babám. Kb. 3 hete észlelem magamon, hogy folyton rossz kedvű, nagyon ingerült vagyok, egyáltalán nincs türelmem a kisfiamhoz, alig várom, hogy elaludjon. A férjemmel is folyton zsörtölődök, nincs kedvem semmihez.

Szerencsére nem vagyok agresszív a babával, inkább apatikus.

Ez szülés utáni depresszió lehet?

2009. jún. 21. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

2.vagyok.

Hááát végül is lehet...vagy esetleg megjött már azóta? Nem lehet, hogy valami mensis hormonális izé? :)

2009. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már kétszer menstruáltam szülés óta, de sosem volt ilyen problémám a mensikkel.

Lehet, hogy egyszerűen most sokalltam be a babázás és a háztartás gondjaitól, eddig tartott az első lendület? Vagy ezt nevezik szülés utáni depressziónak?

2009. jún. 21. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is inkább lehet, hogy most egyszerűen ilyened van. 7 hósan már nem hiszem, hogy szülés utáni depresszió lenne.
2009. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!