Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mértékű alvászavarra...

Milyen mértékű alvászavarra adtatok babátoknak chamomillát vagy sedatif pc-t és mennyiben segített?

Figyelt kérdés

köszönöm

hány hónapos volt ma babátok?



2014. máj. 5. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8 hónapos körül volt amikor nappal is keveset aludt, állandóan felsírt és éjszaka is óránként kelt fel, altatgatni kellett. A szeparációs szorongásra fogtuk. Mi akkor kerestünk alvás segítőt de végül abban maradtunk hogy nem akarunk ilyesmit adni a babánknak. 10 hónapos kora körül már megoldódott a helyzet, egyre kevesebbet sírt fel éjszaka. 11 hónaposan olyannyira megjavult a helyzet hogy azóta egyedül alszik el nappal és este is és elég sokat alszik. Éjszaka egyszer kel fel inni, akkor csak a kezébe adom a cumisüveget és magától vissza is alszik.

Most 13 hónapos.

2014. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál, végül te nem adtál neki semmilyen homeopátiát? se ez se azt?
2014. máj. 5. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam két és fél éves, és nemrég óta alszik rendesen éjszaka.

Mondjuk mi sok mindent elrontottunk az elején az altatásánál! Sokáig aludt ringatva, mert ugye beletettem a kiságyba, simi-simi, aztán sokszor ugye lustaságból meguntam már 3/4-ed óra után, és kivettem.

Akkor volt olyan korszak is,hogy ha felébredt a kiságyban, akkor egyből vittem át közénk. Ez neki jó volt, csak úgy pörgött-forgott álmában,hogy mi egy szemet sem aludtunk.

Aztán szépen két év után átgondoltam,hogy mit rontunk el, és nekiálltunk kijavítani. Minden este a kiságyban alszik el, nem a nappaliban vagy a hálónkban. Most már ő kéri,hogy menjünk aludni! Éjjel,ha megébredt inkább ültem fél órát is az ágyánál és nyugtattam, de nem vittem át. Meg kellett szoknia,hogy mindenkinek van saját ágya, anya itt van egy köpésnyire stb.

De megmondom őszintén,hogy nekem sem jutott eszembe semmi "beadni" neki, pedig volt,hogy két órákat aludtam egy hétig. Meg hát felfogtam úgy,hogy a gyerek ezzel jár. Nem mindenkinek van olyan babája,hogy elalszik 8-kor és 7-ig fel sem ébred! Sőt ez a legritkább. Van, akinek mákja van, van akinek ebben nem. Nekem az alvásban nem volt! :)

2014. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy évesek múltak az ikreim, de soha nem adtam nekik ilyet h jobban aludjanak a mai napig ha 5 órát alszok akkor mar hurrá, a kisbabáknak annyi minden zavarja az alvását, fogzás, mozgasfejlődés, ejjel dolgozzák fel a nappal történteket, fél éves korukig ringattam őket felvaltva sétálgattam velük, de egyszer nem sludtak velünk az ágyban....legyél türelmes és magától megoldodik...mennyi idős a babád? Mennyit alszik?
2014. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!