Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szokott le a babátok a...

Mikor szokott le a babátok a cumisüvegről, és mire szokott át helyette? Mennyi idő alatt sikerült elhagyni az üveget?

Figyelt kérdés
1 éves lesz a fiam, még cumisüvegből issza a vizet/teát/gyümölcslevet. Próbáltam neki csőrös poharat adni, de félrenyelte belőle az innivalót, és ugyanígy jártam a kubus üveggel, a szívószállal és az aventes "első pohár"-ral is. Nem győztem átöltöztetni és takarítani utána, mert mindenen állt az innivaló. Hogy próbálkozzunk meg az üveg elhagyásával? vagy még korai lenne?
2014. máj. 5. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem semmi probléma nincs azzal, ha még cumisüvegből iszik, lehet, hogy pár hét múlva simán iszik a csőrös pohárból. Kislányom meg a cumisüvegből nem akart inni. Először szopizott, majd utána nagy nehezen elfogadta a cumisüveget, de sokszor kanállal kellett itatnom, mert csak úgy ivott. Nagyjából 1 éves lehetett, mikor rászokott a csőrös pohárra, méghozzá a MAM-ra. Az Aventosból csak később ivott. Szerintem ne aggódj!
2014. máj. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Korai még,sokan öt éves korig is várnak.Ráér 2-3 évesen is.
2014. máj. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
1 évesen pohárral próbálkoztunk, ivott is belőle, de viszonylag keveset. Másfél évesen viszont már ő kérte a poharat.
2014. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Uhh, akkor jó, köszönöm a válaszaitokat. Kicsit megijedtem, hogy még mindig cumisüvegezünk, mert a játszótéren a fiamnál kisebb babákat is láttam, hogy kulacsból itatták. Azt hittem le vagyunk maradva.
2014. máj. 5. 10:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem vagy még elkésve vele- arra azért érdemes figyelni, hogy a cukros dolgokat (tea, gyümölcslé stb.) ne "szopogassa" sokáig az üvegből, csak igyon és vedd el tőle, amikor már látod, hogy csak a játék megy...


Nálunk a leszokás úgy ment (idős védőnő adta az ötletet, mert én is megijedtem, hogy a puha csőrös aventtel mellément, köhögött stb.)- hogy a meglévő cumin először csak lefertőtlenített kisollóval szúrjak nagyobb lyukat (elfelejtettem mondani, hogy természetesen a legnagyobb lyukú, ún. főzelékes cumifejet kell már használni, ha még kisebb lyukúval vagytok, állj át erre, ebből jobban jön a folyadék)- ezzel a nagyobb lyukkal megszokta a gyorsabb áramlást pár nap alatt.

Aztán szépen észrevétlenül óvatosan szinte milliméterenként kivágtam az üveget (illetve levágtam belőle, míg végül valóban egy nyílás lett rajta)- természetesen nagyon figyelve, a gyereket nem hagyva felügyelet nélkül ivás közben, éles, fertőtlenített kisollóval stb.)

Kb. 2 hét alatt elértünk egy olyan kis lyukat, ami már nagyobb volt, mint a csőrös itató.

Akkor kapott egy olyan "keljfeljancsis" billegő, feldönthetetlen poharat, aminek a tetejére lehetett tenni csőrös fejet is, majd olyan tetőt, amin egy kis vízszintes nyílás van- így tanult meg pohárból inni és közben nem tudta magára dönteni. (a csőrös fejet eleve nem is használtuk, hanem rögtön a nyílásos-poharas verzióra tértünk át- ha így megtanul inni, akkor bármiből tud).

Esetleg szívószálas pohár?

2014. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam most 15 hósan iszik teát / gyümilevet puha csőrösből. A keményet soha nem fogadta el (mondjuk nem csodálkozok ezen, a puhát azt rögtön. De a reggeli és esti tej / tápszer még cumisüvegből megy. :)

Van kis pohara, tetszik neki, de nem tud inni még belőle, az ölében , nyakában köt ki az összes. :) Úh azzal majd kicsit később újra próbálkozunk.

2014. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat/tippeket nektek is. Igen, erre a "lyuknagyobbítós" módszerre gondoltam én is, de a gyakorlati kivitelezésig még nem jutottam el, de kísérletezni fogok vele, hátha. :) (Amúgy már ő is a legnagyobb méretű, legnagyobb lyukú cumifejet használja.) A szívószálazás nem megy neki, pedig egyszer-kétszer már megszívta utánam a 2 decis gyümileves dobozt, de mikor a cumisüvegébe (szintén egy kicsi/régi cumifej tetejét levágtam, abba dugtam, hogy ne csöpögjön) raktam egy szívószálat, akkor az Istenért sem akarta megszívni (pedig evés után biztos szomjas volt), hiába szívtam meg neki egy kicsit, hogy folyjon, csak fintorgott a szívószálra.

De nem sürgetem a dolgot, ügyesen iszik egyedül üvegből.

2014. máj. 5. 11:42
 8/11 anonim ***** válasza:

12 hónaposan teljesen leszokott a cumisüvegről. Helyette ezt használja: [link]


Ilyenből issza a tejitalt, vizet, teát mindent. Vagyis úgy mondanám h mikor nem pohárból iszik. Már a főétkezések után pohárból iszik, segítséggel természetesen. Menne nagyjából egyedül is neki de nincs kedvem egy nap 5 alkalommal átöltöztetni. :)

15 hónapos.

2014. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Azért 3 SŐT 5 éves korig cumisüvegezni igen gáz. És nem is normális. Másfél éves koruktól simán tudnak pohárból inni. Az az anyuka aki ilyen sokáig mint ahogy a 2 válaszoló is említette h addig cumisüvegből iszik simán lusta pohárból megtanítani inni. Akár gyerekorvost, védőnőt kérdezel meg erről egy véleményen lesznek velem.
2014. máj. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos a kisfiam és még cumisüvegből iszik mindent. Folyamatosan próbálkozok több mindennel, utóbb már poharat adtam a kezébe, hátha úgy jobban érzi a dolgokat, de egyrészt félre nyel, másrészt a nyakába önti, nem tudja a szájában tartani az innit addig amíg elveszi onnan a poharat így azonnal ki is folyik. Most szívószállal itatom ebéd közben, gyakorlás képpen, ez nagyon tetszik neki és ügyes is. Semmilyen itatóból nem iszik, vagy mert nem tetszik neki a feje vagy mert azoknál is félre nyel. Van egy szívószálas itató, olyat fogok neki venni következő hónapban, remélem beválik mert ahhoz elég drága hogy csak álljon a szekrényben. (2300ft)

Én amúgy ezen nem aggódom most már, van a szomszédságban egy 3 éves aki a reggeli kakaót cumisüvegből issza még, de van akinek a 16 hós gyereke meg csak pohárból iszik. Ahány gyerek annyi variáció. És akkor mi van ha az én gyerekem még 2 évesen is cumisból iszik?! Megfogadtam hogy ilyeneken már igazán nem fogok aggódni. Minden másban meghaladja a kora belieket, ha ebben nem, hát nem baj. :)

Ne aggódj te sem, 1 évesen még teljesen elfogadott a cumisüveg.

2014. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!