Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biciklis gyerekülésnél melyike...

Biciklis gyerekülésnél melyiket vennétek, a csomagtartóra vagy a vázra (nyereg alá) erősíthetőt és miért?

Figyelt kérdés

Mégegy: férfibiciklin is lehet hátsó gyerekülést tenni? Mert hogy a férfiaknak át kell lendíteni a lábukat.

Esetleg tudnátok linkelni jó üléseket?


2014. máj. 5. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy ide kontárkodom, de engem is érdekelnének a válaszok. Mi is tervezünk venni. :)
2014. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem olyan van, hogy férfi bicó (én nő vagyok), és rajta hátul egy vázra erősíthető bicóülés. Mi tettünk alá egy csomagtartót (ingyen szereztem)a biztonság kedvéért. Szeretem, nagyon jó.
2014. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: nekem is így ajánlották hogy vázhoz erősíthetőst vegyünk, de a csomagtartóhoz is szereljük hozzá. De így nem veszíti el a rugózását, ami a csomagtartós változatnál nincsen?
2014. máj. 5. 13:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi alátettük a csomagtartót már a legelejétől kezdve, de az ülés akkor még le sem ért a csomagtartóra,ekkor 8-9 hós volt a lányom, kb 9kg. Még jó ideig nem ért le, míg a lányom kb 15-16kg nem lett. Utána már leért rá, de én amúgyis mindig teszek a feneke alá egy kis 2cm magas párnát. Így nagyon kényelmes neki, sokszor kérdeztem és kérdezem, mindig azt mondja hogy nem kemény, jó puha kényelmes.
2014. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
első voltam: #4.
2014. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagyis második válaszoló vagyok, én írtam a 4,5-t is. na meg mostmár a 6t is. bocsi. :)
2014. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vázra szerelhető van :)

Ami azért is jó, mert ha valmiért szeretném kihasználni a csomagtartót, akkor egy mozdulattal lebírjuk venni a gyerekülést.

2014. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szlory ***** válasza:

Jó a kérdés, de nem jött pontos válasz, ezért írok.


Vázra szerelhetőket annyiból lehet favorizálni, hogy van normális rugózása. Olyan magasra kell szerelni, hogy ne érjen hozzá semmihez, amikor terhelve van. Nagyon kényelmes.


A csomagtartóra szerelhetők merevebbek, de általában nagyobb tömeget bírnak el (pár kg-mal max), valamint az üléstől hátrébb helyezkedik el, így nincs a gyerek a s*ggedben. :) Cserébe nem rugózik szinte egyik sem.


(Van beépített speckó, de hagyjuk. Van speckó vázra szerelhető is, ami extra hosszan nyúlik hátra)


A csomagtartó más miatt kell, de persze, egy titkos mentális védelem, ha vázra szerelhető alatt az is van. ;)


Férfi bicajnál jogos az aggály. A legtöbb apuka Chuck Norris féle pörrgőrúgással szokta leküldeni a nebulót. :D Ha nem elég rugalmas, akkor meg hasba rúgja. Megoldási lehetőségek azért adódnak erre az esetre is:

1) pici gyerkőcnél van kormány mögé szerelhető ülés (talán 12 kg-ig), az nagyon jó, élvezetes

2) apa beáll a gépre, mintha indulna >> a pedált megfelelő állásba tekerve tudja stabilizálni a bringát úgy, hogy a keze szabad legyen >> lenyúl a gyerekért >> törzsfordítás hátra, beülteti a gyereket >> bekötés balról >> bekötés jobbról >> go. Ennek a másik verziója ha segít neki valaki bekötni. Mert ha nincs a gyerek az ülésben, úgy már le tud szállni normálisan, max belerúg az ülésbe, de nem esik el.


+

3) apa előre rúg ki, átemeli a lábát a felsővázcső felett, akár még pedálon állva - ezt már ritkábban látom

4) kánkán órák az apucinak - ezt még nem láttam élőben :D

2017. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!