Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másoknak is ilyen nehéz az...

Másoknak is ilyen nehéz az etetés?

Figyelt kérdés
Lassan 8 hónapos a kislányom, és konkrétan nem lehet etetni. Mármint ha főzeléket vagy gyümölcspépet adok neki, ott ül az etetőszékben és kiveszi a kezemből a kanalat, keni szét mindenfelé, mindene tiszta kaja, alig tudom a kezéből kivenni a kanalat, és ha nem adom neki oda akkor neki áll hisztizni, meg izomból sírni... Minden főzelékes evésünk így néz ki, kb. már utálom etetni a gyereket, mert minden etetés egy szenvedés... Másoknál is így van ez?

2014. máj. 6. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Azt nem próbáltad, hogy adsz neki egy másik kanalat amivel hadonászhat amíg te eteted? Nálunk ez bevált.
2014. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fiam 15 hós.

Egy ideje már követel magának külön kiskanalat, anélkül nem hajlandó enni , csak a hiszti van. Így meg... gondolhatod... Keni mindenfelé, ahogy megpróbálja a szájába tenni. Elég nehézkes a dolog...

Ami nem kell neki, azt ledobja, leveri a földre.

:/ De majd ezen az időszakon is egyszer túl leszünk. :)

2014. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom amit az első!Az én fiam már 17 hónapos, és még mindig így eszik.Nála és nálam is kanál, most már csak annyiban változott a helyzet, hogy ő is próbál enni a kanállal, nem csak a kaja egyenletes szétkenése a lényeg az etetőtálcán! :)
2014. máj. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ebben a korban ez általános. ne ragaszkodj mereven az elképzeléseidhez, fogadd el,h mindent összeken. hagyd nála a kanalat és etesd egy másikkal. azaz egyet ő fog/rág közben azt a kanalat finoman terelve eteted egy másikkal. az én fiam 7 hónapos kora óta így eszik (most múlt 9). az összes ruhája, a keze, az arca, de még a feje búbja is kajás, nem beszélve a közvetlen környezetünkről, ahova lefolya. nem izgatom magam rajta, átöltöztetem, kimosdatom, mindent letörlök, lemosok és ennyi. ez ezzel jár.
2014. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ezek szerint ez a normális. Köszönöm :) Imádok etetni.... :D
2014. máj. 6. 12:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia az én lányom is ennyi idős most én azt csinálom, hogy elterelem a figyelmét és közben beadok egy falatot a szájába és amíg nézi az tárgyat ami a kezemben van addig nyammogja a kajcsit :) Gügyögök is meg fura hangokat is szoktam kiadni, és így az etetés nevetéssel is egybekötöm.

2gy anyuka

2014. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is 2 kanállal dolgoztunk jó ideig, illetve még most is, bár már az én kanalam legtöbbször nincs használatban, mert csak egyedül akar enni, de ő már 2 éves.
2014. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ritkán fordul elő ugyan, de megesik, hogy kicsapja a kezemből a kanalat, hadonászik, az arcát beletörli az etetőszékbe .. ilyenkor én is utálok etetni :)

A két kanalas verzió itt nem jött be, mert a lányom "kardozik" a kanalával, szóval még nehezebb boldogulni, mint alapjáraton.

Én vagy azt játszom, hogy én is eszek egy falatot, nyammogok nagyokat, és erre ő is tátja a száját és várja a kajcsit, vagy adok valami apróságok a kezébe, és amíg azt nézegeti forgatja, addig etetem.

9 hónapos

2014. máj. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Julie S ***** válasza:
Nalunk mar ugye a kezdeteknel ramozdult a kanalra a lanyom. :) Mi ikeas muanyag kanallal (nem olyan kicsi, van rajta rendes fogas) etetjuk es ket het alatt megtanulta, hogy a kanal nyakat fogja meg es ugy tolja be a szajaba. Azota is igy eszik. Mindig a kezehez teszem a kanalat, o meg elkapja es betolja a kajaval, en meg fogom a veget, hogy meg tudjam donteni, amikor kell. Orulok, hogy hagytam az elejen, hogy belenyulkaljon es tanulja (mindenhova odakente a kezerol, meg neha a szemebe is :)), mert igy azota nagyon szepen es tisztan lehet etetni. Es o donti el, mikor akarja bekapni az etelt. (7,5 honapos)
2014. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aha, köszi utolsó hozzászóló, ez igen nagy segítség volt. Amúgy a 2 kanalas megoldás bejött, a többieknek köszönöm. Így sokkal könnyebb lett az etetés. :)
2014. máj. 7. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!