Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Brokkoli hány hónapos kortól...

Brokkoli hány hónapos kortól adható? Ti mikor adtátok a babátoknak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8hónapos lesz 9.én,ma lesz a 3.nap hogy brokkolit adok neki! Hasfájás egyáltalán nincs (kopp-kopp),hetente hányszor eheti? Nagyon bejön neki ! :-)

2014. ápr. 24. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 6,5 hónaposan adtam a fiamnak először. Doki néni és védőnő is azt mondta, ha nincs hasfájás, akkor nyugodtan. Én nem túl gyakran fogom csinálni, mert a szagától a hányinger kerülget, de most 4 napig ezt kapta zsinórba, ő is szereti.
2014. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szagától én is rosszúl vagyok! :-). Köszönöm a válaszodat!
2014. ápr. 24. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 6 hós korában kapta először "üresen" (csak a főzelék krumplival pl.)- aztán már 7-8 hósan csirkehússal, rizzsel is.


Nekem amikor elbizonytalanodtam nagy segítség volt az, hogy megnéztem a bébiételgyártók honlapján, hogy milyen ételek vannak, azokban mi van és hány hós kortól ajánlják.

Aszerint haladtam kb. én is és a védőnő is ezt erősítette meg.


Ha jól emlékszem, akkor brokkoli-krumpli (fűszermentes, sómentes természetesen) az egyik első főzelékfélék között van, a HIPP-es talán 5-6 hós ajánlással (rég volt már :)

2014. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is krumplival adtam először a brokkolit,ma elkezdtem rizzsel készíteni! 1hónapja nem fogadta el a rizst de ma siker volt! :-). Husis főzeléket kap 6hónapos korától minden nap(orvos javaslatára) majd 7.hónaptól napi 2húsos főzit kap szintén orvosi utasításra! Köszönöm neked is a választ! :-)
2014. ápr. 24. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányom 7 hónapos, brokkolit elsőnek 6 hónaposan adtam vagy 5,5 hónaposan nem tudom.

Nálunk már azt eszi sokszor, amit mi eszünk.

-paprikaskrumpli turmixolva

-fasírt

-húsleves tésztával hússal zöldséggel

Mindent...

2014. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Anyósom is emlegeti a paprikáskrumplit de majd 1éves kora után merem csak óvatosan! :-) Nagyon gyenge húslevest már én is adok,védőnőm ajánlotta szintén! Akkor megnyugodtam hogy nem adtam túl korán a brokkolit!
2014. ápr. 24. 15:29
 7/8 alexandraxxx válasza:
en ot honapos kortol mar adtam brokkolit!semmi baja nem lessz!
2014. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Erzsike0224 válasza:
Szia, lejjebb írtad hogy a paprikás krumplit majd 1 éves kor után szeretnéd adni. Kislányom 5 hónapos és már eszi, csámcsog rajta, imádja. A brokkolival ma próbálkozok először 😊
2018. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!