Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejérzékeny babák anyukái ki...

Tejérzékeny babák anyukái ki hogyan kezdett hozzá a diétához?

Figyelt kérdés
Fiamról kiderült,hogy lehet tejérzékeny. Nem tiltották le az anyatejről én viszont tej mentes diétára kerültem. Van e olyan bolt ahol tejmentes ételeket lehet kapni? Növényi tejszín stb? Mit adtok neki ha kenyeret adtok neki mit tesztek rá? Tudom pék árukból csak vizes zsemle kifli jöhet szóba. Tudnátok segíteni?
2014. máj. 6. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szia sajnos szintén benne vagyunk 4 hónapos a fiam 2 hónapos óta óta diétázom.... ő szója allergiás is sajna.....ő tápszert is kap abból pepiti-t kAP.amiket tudok neked ajánlani:liga margarin eheted,hulala tejszín eheted,rizstej,kókusztej,növényi főzök krém tejföl helyettesére,én ezt a dm-ben veszem.tejet kókuszból itthon csinálom ha kell recept írom.ételrecepteket is tudok már egy párat ami kipróbáltam és jó:)
2014. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Majonéz rizsből, vagy napraforgómag+főtt krumpli, olajjal , vízzel turmixolva, de a marhahúst is hanyagolnod kellene! Margar helyett kókuszolaj.
2014. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Marhahúst miért? Igaz azt nagyon keveset ettem. Igen most minden segítség jól jön. Illetve az lenne a kérdésem milyen felvágottat vettetek? Kicsit még zavaros nagyon.
2014. máj. 6. 16:57
 4/16 A kérdező kommentje:
Kérhetek recepteket?
2014. máj. 6. 16:58
 5/16 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy offolom a kèrdèst, de kèrdeznèk itt mindenkitöl aki illetèkes.


Hogyan derült ki hogy allergiàsak a gyerköceitek?

Hol vizsgàltattàtok ki öket?

Ès milyen tünetei voltak?


Az èn kisfiam is allergiàs valamire de nem jövünk rà a gyerekorvossal hogy mire. Allergiavizsgàlatra meg nem fogadnak minket míg 2 èves nem lesz.

Így most mâr azt se tudom mit csinàljak.

2014. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hulala tejszínt ne mert ha elolvasod az apró betűt, látni fogod, hogy tele van tejjel. Növényi tejszínt általában bioboltokban és herbáriában kapni. A vizes zsemlével és kiflivel is vigyázni kell, sokszor másból készül, mint ami ki van írva. Ha gondolod írj privát, szívesen segítek.
2014. máj. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az apróbetűs összetevőket nagyon olvasd el. A felvágott azért nem jó, mert tejpor simán van benne. A marhahúsban is benne van ugyansz a fehérje, mint a tejben, a feldolgozott húskészítményben simán lehet marhahús. Zsemle stb szintén kilőve. Kb az a tipp, hogy vegyél biot vagy süssél te. Mi 5 éve csak alapanyagot veszünk, nincs allergiánk, csak megelőzésből.

Recept:

6 evőkanál főtt rizs, 2 dl víz, fél dl olaj turmixolni sokáig. Bele 4 kiskanál méz, mustár, 1 kk só, fél citrom, tovább turmixolni: majonéz.

Magtej: nagy befőttes üvegbe 2 ujjnyi napraforgó, szezámmag, vagy mandula, teke víz, ázik fél napot, aztán turmixolni mn. 5 percig, ha nem b8rja a turmix, többször megállva, konyharuhán leszűrni. Főtt barnarizst vízzel turmixolni, karobbal lehet ízesíteni, rizstej fillérekből. A bolti cukrozitt! Zabkásából is lehet. Ha kell még recept írj privit.

2014. máj. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Nálunk még csak a gyanú ál fent úgy hogy még a fiam direktbe nem evett tejes dolgokat csak én. Mint kiderült átkerült az anyatejbe. Nem fejlődik a fiam áll a súlya. 9 hónapos és még csak 6 kiló. Nehezen hízik és gyakran áll a súlya. Ílletve már 2 hónapja köhög. Nem szünik hiába kezelem. Ez miatt kértem a kivizsgálatokat és a gyanú és ezért vagyok én diétán, hogy kiderüljön,hogy az e.
2014. máj. 7. 11:33
 9/16 anonim ***** válasza:
A tej nyákosít, gyulladásban tartja a nyálkahártyákat, a torkot, emiatt lehet.
2014. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nagy butaságot írtál ,hogy A hulala tele van tejjel....ugyanis több fajta van és a rózsaszín tejmentes kizárólag növényi.....mindent el kell olvasni persze!!!
2014. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!