Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen "rossz alvó"...

Másnak is ilyen "rossz alvó" a kicsi?

Figyelt kérdés

Gondolkotam hova írjam a kérdést! Úgy döntöttem ide!


7-8közt fürdés majd kakaót iszik és alszik! Kb két óra hossza nyugodt alvás után jön az ébredés!! Kb óránként felsír! Vagyis inkább csak nyöszörög.... Adok neki kis vizet és alszik tovább!! Két éves a fiam! Napi kétszer vagyunk kint! Egyszer délelőtt!! 7előtt kel! Reggeli utána játék bent, kis tízórai! Majd kimegyünk a játszótérre a vele egykorú gyerekekkel! 11kor bejövünk kis pihi ebéd majd a déli alvás! Ami eltérő! 2-3 hosszát is alszik! Ébredés után kis uzsi majd ismét kimegyünk sétálni! Motorozik, ládázik stb! Van hogy 7kor tudom csak behozni az udvarról! Aztán vacsi pancsi majd mint már írtam kis kakaó és alszik! Nem tudom miért nem alszik normálisan! De már két éve így van! Kissé kimerült vagyok! Születése óta csupán kétszer aludta végig az éjszakát! Másnak is van így? Vagy csak az én kicsim ilyen???


2014. máj. 8. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ez miért kevés alvás egy 2 évesnek??este 8-reggel majdnem 7-ig,napközben meg 2-3 óra??ha az enyém ennyit aludna,örömömben megtanulnék szaltózni az biztos!!!áprilisban múlt 2 éves,este fél 10-tól reggel 6!!-ig alszik,napközben meg vagy 1-1,5 órát,ha szerencsém van!!éjjel ő is többször ébred,nem adok neki csak vizet 1x,de általában nem kéri,kakaót meg este pláne nem,abban koffein van,attól még kevésbé aludna,sztem hagyd el,adj helyette tejcsit
2014. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem a mennyiségen van a hangsúly hanem azon, hogy nagyon sokszor fentvan éjszaka... Ha tejet kap ha gyerekitalt ha kakaót! Meg ő sem alszik el olyan hamar! Van hogy csak 9után! Napközbe meg szerintem azért alszik ennyit mert éjszaka alig alig... Nyugtalan napközben meg mégse rezzen! Ahogy elalszik úgy kel! Éjszaka meg bejárja az ágyat! Kiságyból kimászik stb stb!
2014. máj. 8. 13:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem csak a tiéd ilyen. Az én fiam 16 hónapos koráig úgy aludt, hogy az már botrányos volt. Nem 2 óránként kelt, hanem úgy összevissza. Egy éjszakát leírok példának, de kb.ilyen volt az összes, csak más időpontokkal persze: Elaludt 10-fél11 felé (előbb soha), éjfélkor már ordítás. Fél1kor is ordítás, 1kor is ordítás, majd 3kor, 4kor fél5kor, 6kor. És aztán 6tól 8ig negyed óránként. Az volt a szerencsénk, hogy még szopott, így cicin visszaaludt. Anélkül nem tudom mit csináltam volna. Most 19 hónapos és még mindig sír vagy 3-4 alkalommal, akkor vizet kap, vagy cumit. Egyelőre még én se látom a végét a kialvatlan éjszakáknak, de majd eljön az is egyszer, hogy átalusszák az éjszakát rendszeresen.:)
2014. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 17 hós a kislányom, hónapokon keresztülő is ezt csinálta, mígnem rájöttem, hogy melege van! Próbáld ki te is, hátha melege van vagy fázik és emiatt nem alszik jól. :)
2014. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Remélem hamar eljön! :) Melege nem hiszem, hogy van! Egy kis pólóba meg egy rövidgatyóban alszik! Eddig pedig body meg harisnya! Szóval nem tudom!! Majd kinövi!
2014. máj. 8. 13:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Kislányom is ugyanez.. :/ 15 hónapos, és még egy éjszakát se aludt át! A normális éjszaka is kétszer ébred, egyszer megeszi a maradék vacsit, utána pedig iszik v csak cumit kér. Most jönnek neki a rágófogai, úgyh van, hogy óránként kel.. Én is nagyon ki vagyok merülve, pedig a párom rengeteget segít.. csak ugye ő se bír mindig fent lenni vele éjjel. Bízom benne, hogy elnövi!
2014. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 eszo ***** válasza:

igeeeeeen!!!!

most lesz 17 hónapos a kislányom.eddig 5 hónapos korában volt 2 db átaludt éjszakája..azóta se híre,se hamva :-((

minden éjjel ugyanaz!!!óránként,fél óránként felsír..és ő is csak cicin hajlandó visszaaludni. cumit sosem fogadta el.cumisüveget nagy ritkán,de csak mesenézés közben.őt még betakarni se nagyon lehet éjjel,mert az is idegesíti sír,nyöszörög, rugdalózik ha takaró van rajta,amíg le nem veszem..zoknit se tűri meg a lábán.

neki is most jönnek a rágófogai...de azt nem akarom elhinni,h nemtom kb egy éve minden áldott éjszaka a fogai miatt sírna,ébredne.

nálunk a jó éjjel az olyan ha 5-nél kevesebbszer ébred..vagy van legalább egy olyan,h 2-3 órát alszik egyben..de ez ritka.ő sem nagyon alszik el este 10 előtt..pedig mi is sokat vagyunk kint..d.u. kb 2 órát alszik..nem tudom meddig megy ez még így..és hogy mitől lehet..ha vkinek van vmi ötlete...szívesen várom én is!!!!!!!!

2014. máj. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekünk a fog kilőve mert már az összes kint van! Már tényleg nem tudom hova tenni ezt... Csak marad az hogy reménykedek, hogy végre abba marad az éjszakai kelés...
2014. máj. 8. 14:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 8-tól 10-11 hónapos koráig volt ilyen. Előtte már majdnem átaludta az éjszakát, sőt volt egy hónap amikor átaludta majd jött a folyamatos ébredés. Én a szeparációs szorongásra gondoltam, más nem jutott eszembe. Azt olvastam hogy azért ébred ilyenkor a baba sokszor éjszaka mert fél hogy az anyukája ott hagyja, így ha sír, anyuka odamegy, a kicsi megnyugszik de nehezen alszik vissza. A kisfiam mindig sasolt hogy ott vagyok-e még, ha idő előtt eljöttem akkor megint nagy ordítás volt. Aztán olvastam hogy van egy megoldás ami vagy bejön vagy nem, apuka menjen este-éjszaka vissza altatni, így a kicsi azt látja hogy bár anya nincs, de van apa, ő is jó lesz csak ne hagyjanak itt. :) Az utolsó 1 hónapban így is csináltuk és szépen elhagyta ezt a rossz szokást. Annyi hogy a kisfiam 8órától 11-ig ébredt fel fél óránként, mivel akkor még fent voltunk nem volt gond a férjemnek átmenni a hozzá, éjfél után vagy nem is kelt fel egyáltalán reggeli vagy ha egyszer fel is kelt akkor meg elég volt neki a tea és ivás közben vissza is aludt.
2014. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Veletek alszik? A kisfiam is rossz alvó volt, gyakran megébredt. Az segített, hogy magunk mellé vettük, kb. 3,5 éves korában állt készen arra, hogy saját ágyba költözzön, attól kezdve, mese után magától elalszik (nyilván egy folyamat volt, először ott maradtam, amíg el nem aludt, kislámpája volt stb.). Szerintem egy próbát megér, ha nem vagytok nagyon gyerek a szülői ágyban ellenesek...ha meg m

ár veletek alszik, akkor sajna nekem nincs tippem.

2014. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!