Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túl száraz a bőröm, leginkább...

Túl száraz a bőröm, leginkább a kezemen és a talpamon. A bőrgyógyászaton már írtak fel krémet, amit a gyógyszertárban kevertek ki. Nem használt. Milyen más orvoshoz érdemes fordulnom?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy kevés folyadékot iszom és azért száraz a bőröm? Max. napi 1 liter. Az üzletekben kapható krémek sem használtak. Valamilyen súlyosabb betegség állhat a száraz bőr hátterében?
2012. ápr. 5. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
természetgyógyász is segiteni szokott!tényleg kellene többet innod,kb 2-3liter/nap, meg jó zsiros krémmel kell kezelni a böröd-körömvirág pl.
2012. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a következő krém segített (olcsó és vény nélkül lehet kapni gyógyszertárban):

cremor aquosus


2-3 alkalom után már éreztem a pozitív hatását...

Természetesen lehet sokféle oka a száraz bőrnek, nekem segített.

Ráadásul nagyon olcsó. :-)


Sok sikert kívánok!


Cs.

2012. ápr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Próbálok többet inni, bár nagyon nehéz... Ha sikerül hosszabb ideig min 2 liter folyadékot magamba erőltetni, és akkor sem lesz változás, elmegyek megint orvoshoz. Tud valaki Egerben jó!!! bőrgyógyászt? Akiknél eddig voltam (már vagy 4 éve küzdök a kézszárazsággal, ami egyre rosszabb) nem tudtak segíteni. Már vagy egy éve ki is repedezik, vérzik a kézfejem, főleg a bütyköknél, az ujjaim végén meg a bőr kis száraz darabokban válik fel. A gyerekek is szólnak, hogy csikarom a bőrüket pl ha kenem az arcukat. Már tiszta gáz...
2012. ápr. 10. 00:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell doki! A kőműves munkától és a földmunkától kiszáradt kezeim már vérre töredeztek. Egyszer kaptam valakitől egy nagy vazelines dobozt amit puszta kézzel pucoltam ki a vazelintől. kb. két kiló vazelin volt még az oldalán. második nap már megkönnyebbültek kezeim. pár nap mulva sebeim begyógyultak. Azóta csak vazelinnel kenem a kezeim. két három nap reggelente bekenve olyan védelmet nyujt akár a gumikesztyű. csupasz kézzel dolgozhatok földben, lúgban és savban is. Próbáld ki! egy kis tégejnyit kapsz a gyógyszertárakban hetven forintért, fehér vazelin néven.
2012. júl. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!