Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezetitek le a feszülts...

Hogyan vezetitek le a feszültséget, mikor úgy érzitek legszívesebben jól lekiabálnátok a babátok?

Figyelt kérdés
Eddig még nem kiabáltam vele soha, de ma a határán voltam. Az én félévesem, ha sír, akkor azt torkaszakadtából teszi, lila fejjel. Pl. Ma betettem a babakocsiba, hogy indulunk sétálni, és amíg a cipőmet felvettem, úgy elkezdett ordítani, hogy azt hittem meg bolondulok. Soha nem kiabáltam vele, mert tudom, hogy nem azért csinálja, hogy engem idegesítsen. Azóta is furdal a lelkiismetet, hogy majdnem lekiabáltam. Mit szoktatok ilyenkor tenni? Esetleg szedtek magnéziumot? Vagy van valamilyen gyógytea, ami az idegekre hat?
2014. máj. 8. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Mély lélegzet, lassan kifújva, felemelem, megnyugtatom. Az enyém is fél éves, és nagyon tudja nyomni. Volt, hogy letettem az ágyába és a másik szobában egy kispárnába üvöltöttem, majd miután lehiggadtam, visszamentem hozzá. Nem szedek semmit, igyekszem sok zenét hallgatni és kikapcsolódni, amikor tehetem, hogy ne őrüljek meg attól, hogy nincs még közöttünk verbális kommunikáció (sokszor úgy érzem, a falnak beszélek, rázogatással meg ölelgetéssel nem tudom mindig kifejezni, amit érzek, akarok). Remélem, később könnyebb lesz, ha már beszélgetünk. Kitartás!


ui: a babakocsit letettük, mert mindig kiabált, most hordozom magamon. Esetleg próbáljátok ki! :)

2014. máj. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

magneb6 és c vitamin. Nekem ezek segítenek.

Na meg én nagy mély levegőt veszek lassan, kifújom, majd lehiggadok.

De, ami nekem segített még. Egy elrettentő példa, a szomszédom, aki viszont nem tartotta vissza magát....

2014. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
na, szóval ilyenkor elég csak a szomszédomra gondolni..
2014. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ilyen pici korában még semmi nem idegesített vele kapcsolatban, hiszen nem csinálta szándékosan. Viszont három évesen eljött a dackorszak és a kőkemény hisztik ideje, na akkor újra elkezdtem esténként futni járni.


Amúgy nagyon hatásos, ha néha más viszi sétálni, találkozás barátnőkkel, rokonokkal, esti borozás a férjjel, lazítás, néha egy mozi, jó film stb.

2014. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Ha egy 6 hónapos így kikészít, akkor egy másfél-két éves mellett idegösszeroppanást fogsz kapni.
2014. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
citromfűtea segíthet, ha nem szoptatsz akkor pedig széles a skála, dm-ben, rossmanban is lehet kapni gyógynövényes nyugtató hatású bogyókat amik ártalmatlanok, nem lehet rászokni, de 1-1 rossz napon nagyon sokat segíthetnek
2014. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Én van, hogy ordibálok.

Inkább ez, mint, hogy megüssem.

Nem vagyunk gépek, véges a tűrőképességem.

2014. máj. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Orbáncfű, citromfű, macskagyökér, levendula, kamilla, galagonya. Ezek mind nyugtatóak. Valamelyiket én is most ki szeretném próbálni mert én is így vagyok mint te. Az én félévesem ritkán sír, de akkor nagyon. Nagyon idegesít a sírása. Érdekes, hogy régebben míg kisebb volt többet sírt, mégsem voltam ennyire feszült. Mostanában is inkább a piros betűs napok körül vagyok nagyon ingerlékeny. Ez is érdekes mert régen ilyen nem volt, nem hatott rám így. Most meg meg tudnék őrülni. Muszáj lesz kipróbálnom valamelyiket. Asszem én a citromfűvel kezdem. Az orbáncfűről viszont azt olvastam, hogy fényérzékenységet is okoz.
2014. máj. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinte válaszokat! Ma elsétálunk és veszek citromfű teát, a magnéziumot már elkezdtem szedni. Amúgy ma meglátogatott "piroska", lehet ezért voltam tegnap olyan cvíder. Én nem tartom emiatt magamat szaranyának, de nem is szeretném, ha ez elhatalmasodna rajtam, ezért megteszek mindent, amit csak tudok. Még egy kérdés: a citromfű teától nem leszek álmosabb? Mett így sem alszom sokat.
2014. máj. 9. 09:47
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mély levegő, és próbálok lenyugodni. Ha nagyon rossz passzban van ő is, én is, akkor van, hogy kimegyek a konyhába, pár mély levegő és visszamegyek hozzá, arra koncentrálva, hogy megoldjam a problémát, és igyekszem figyelni arra, hogy valami oka van a hisztinek.
2014. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!