Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti micsinalnatok ha bantanak...

Ti micsinalnatok ha bantanak a gyereketeket? Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés
Ma a lanyom (18 honapos) homokozott a jatszoteren es ott ult egy kb 34eves kislany is es lattam hogy lokdosi a lanyom erre oda szoltam neki hg ne bantsa.. Aztan meg homokozo lapattal a homokot a szemebe szorta.. Persze a lanyom elkezdett orditani. De en olyan ideges lettem... Az anyjaval is osszevesztem mert azert egy 4eves kislany mar eleg nagy!!! Es most megy a lanyom bolcsibe es nagyon feltem szegenyket :( mert o meg mindenkit simogat megy oda jatszani a gyerekekhez sose bant senkit... Es hoztatennem kb egy eves volt amikor egyszer csak arcon csapott.. Nem szoktam vele kiabalni meg ra csapni se meg semmi.. De abban a pillanatban olyan duhos lettem hg rakiabaltam es mondtam neki hg szegyeld magad!! Azota nem is csapkod se velem se gyerekekkel. Nem ertem hg mas szulo mert nem tud jobban idafigyelni.. Baratnom fia is mindig uti meg lokdosi a lanyom. Ra szol meg minden de akkor is tutujgatja meg puszilgatja.. Szoval nem erejesen szol ra szerintem az a baj.. Nektek mi a velemenyetek??
2014. máj. 9. 21:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jajj.. 4 eves azt akartam irni :D
2014. máj. 9. 22:00
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem jól látod, és jól tetted, hogy rászóltál a 4 évesre, hogy ne bántsa a Te gyermekedet. Ebben a kérdésben én sem tűrök ellentmondást. Én nagyon határozottan arra tanítom a fiam, hogy ne legyen erőszakos. A mi szomszédunkban is van egy kislány, aki nagyon szereti a fiam, de nagyon sokszor agresszív az enyémmel. Na, olyankor szelíden, de én is közbeavatkozom. Amíg nem komoly a helyzet, hagyom, hogy a fiam feltalálja magát, de a lökdösődést, ütögetést én sem hagyom.
2014. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Életkori sajátosság a gyerekeknél. Mindennek van határa, de nem kell gátolni. Majd megtanulja megvédeni magát, mellesleg a bölcsődében nem vagy ott, lesznek attrocitások. Ezek kellenek, ezekből tanul, majd a gondozónők elrendezik. Nem kell anyatigrisként viselkedni.
2014. máj. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

A másik kislány nemhogy nem nagy ehhez, hanem ebben a korban van. A te lányod is próbálkozik majd. Ok, hogy rászóltál, de ezért felesleges anyukákkal összeveszni. Az én fiam is kapott pofont, a víz levert, de nem szóltam, mert a másik anyuka se tud másodperenként a gyerek felett lenni. Később az én fiam is bántott más gyereket, leszí

dtam, nem problémázott a másik anyuka. Gyerekkori sajátosság. Leszoknak róla.

2014. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező amikor 3-4 éves lesz a gyereked olvasd vissza a kérdésed.
2014. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Snapette ***** válasza:
100%

Teljesen természetes a reakciód, hiszen a te gyereked, persze, hogy nem nézed tétlenül, mint bántják, és nem mondom, hogy természetes, amit a másik kislány csinált, de a 3-4 éves kor pont az, amikor kipróbálják az ilyeneket még akkor is, ha tudja, hogy kikap érte.

Én ilyen helyzetben megfigyeltem, hogy mekkora a korkülönbség, s olyan esetben, mint ez, amikor nagy volt a különbség oda mentem melléje egy kicsit, hogy ki tudjam venni egy rossz szituációból, ha szükséges, vagy jobban tudjam a másik gyereket kontrollálni, esetleg mondtam a nagyobbiknak, hogy "te szeretnéd, ha most én homokot szórnék a szemedbe/lökdösnélek/megütnélek"? zttól függően, hogy épp mit csinált. Általában jobban megszeppennek, ha idegen szól rájuk, és a szüleiknek, ha van egy csepp eszük, akkor felfigyelnek, és ők is szólnak.

Ha kb egy életkorúak, akkor hagytam, hogy intézzék egymás közt, mert elvégre meg kell tanulnia megvédeni magát, nem lehetek mindig mellette, és nem intézhetem el minden problémáját, mert akkor sosem tanul meg boldogulni.

2014. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De azert idegesitett fel a masik anyuka mert o meg ra se szolt a kislanyara nyugodtan homokozott tovabb.. Volt mar ilyesmi eset de legalabb oda szolt a masik anyuka hg neharagudjatok vg vmi... O meg tovabb keresztrejtvenyezett mintha semmi se tortent vna.. Nem anyatigris akarok lenni de engem iskolaba meg ovodaba sokat bantottak es akarmilyen furcsa en emlekszek ra es vennem maradt. Es nem akarom hg a lanyom is ezt at elje..
2014. máj. 9. 22:16
 8/13 A kérdező kommentje:
Hat ha az en gyerekem csinalna ezt biztos hg odamennek es elmagyaraznam neki a dolgokat es mondanam hg kerjen bocsanatot.. Nem az ujsagot bamulnam tovabb mintha semmi se tortent vna.. Mar bocsi..
2014. máj. 9. 22:19
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Igazad van Kedves kèrdező!
2014. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A játszótéren, ahova mi járunk, is előfordulnak hasonló helyzetek. A nagyobb gyerekek általában éreztetik a kisebbekkel, hogy ők a nagyok :) Az én kisfiam 14 hónapos lesz, szinte ő a legkisebb a játszótéren, és vagy folyton elveszik a nagyobbak, ami nála van, van rá sem hederítenek. Mondjuk szerencsére a szülők igyekszenek mindig résen lenni, és ha valami attrocitásra kerül sor, odamennek a csemetéhez, és rászólnak, vagy odaviszik a másik gyerekhez, hogy kérjen bocsánatot. Szerintem, még ha tudjuk is, hogy ez életkori sajátosság, el kell magyarázni a kicsiknek, hogy nem szabad bántani a másik gyereket. Lehet, hogy aztán ettől függetlenül folytatja, de egészen biztosan megmarad benne, hogy anya vagy apa mit mondott, és ha nem is a következő alkalommal, de előbb-utóbb megérti, és leszokik róla. Ez az én véleményem :)
2014. máj. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!