Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti micsinalnatok ha bantanak...

Ti micsinalnatok ha bantanak a gyereketeket? Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés
Ma a lanyom (18 honapos) homokozott a jatszoteren es ott ult egy kb 34eves kislany is es lattam hogy lokdosi a lanyom erre oda szoltam neki hg ne bantsa.. Aztan meg homokozo lapattal a homokot a szemebe szorta.. Persze a lanyom elkezdett orditani. De en olyan ideges lettem... Az anyjaval is osszevesztem mert azert egy 4eves kislany mar eleg nagy!!! Es most megy a lanyom bolcsibe es nagyon feltem szegenyket :( mert o meg mindenkit simogat megy oda jatszani a gyerekekhez sose bant senkit... Es hoztatennem kb egy eves volt amikor egyszer csak arcon csapott.. Nem szoktam vele kiabalni meg ra csapni se meg semmi.. De abban a pillanatban olyan duhos lettem hg rakiabaltam es mondtam neki hg szegyeld magad!! Azota nem is csapkod se velem se gyerekekkel. Nem ertem hg mas szulo mert nem tud jobban idafigyelni.. Baratnom fia is mindig uti meg lokdosi a lanyom. Ra szol meg minden de akkor is tutujgatja meg puszilgatja.. Szoval nem erejesen szol ra szerintem az a baj.. Nektek mi a velemenyetek??
2014. máj. 9. 21:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A múltkor ovis csoport volt a játszin,a homokozóban simán odébb lökték a fiam,rászórták a homokot,csúnyán beszéltek vele "menj már innen",stb... Mivel vagy 25 gyerekre volt 2 óvónő,én igenis rászóltam a gyerekekre,hogy nem bántjuk a másikat,nem csak a tiétek a homokozó. Egyébként nem szeretem más gyerekét "nevelni",de sajnos néha muszáj,mert a szülei nem teszik meg. A minap épp betettem a hintában a fiam,amikor oda futott egy kb 3 éves kisfiú és elkezdte rángatni a hintát,hogy ő be akar szállni. Mondtam,hogy majd beszállhat,de most lököm kicsit a fiam. Erre még vadabbul rázta a hintát és mögé állt,hogy ne tudjam lökni. Az apja 3 méterre tőlünk csak nézett,nem szólt egy szót sem. Nyomatékosítottam a gyerekben,hogy mindenkinek ki kell várni a sorát,mi is vártunk,de most mi jövünk és majd ha végeztünk,akkor hintázhat ő is. Tudom,hogy milyen egy ovis kisgyerek,de a szülei dolga lenne,hogy ilyenkor megmondják neki,hogy mit nem szabad és mondjuk kötelezhetnék a bocsánatkérésre. Sajnos nagyon sok olyat látok,hogy a szülő kihozza a gyerekeket a játszótérre,aztán leül és rájuk sem néz. Nem érdekli,hogy a kislánya még nem tudja rendesen hajtani a hintát,lök rajta egy jó nagyot,aztán viszlát... Kicsit elkanyarodtam,de a lényeg,hogy természetes,hogy az ember védi a gyerekét,főleg a nagyobbakkal szemben,hiszen a pici még nem tudja megvédeni magát. Szerintem helyesen cselekedtél!
2014. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Felrúgnám az anyjával és egyéb felmenőivel együtt.Ne pletyózni menjen a játszótérre,hanem nevelje a bitang kölkét.
2014. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én oda szoktam menni mosolyogva, a gyerekhez, és a fülébe sugom, hogy az akit bánt, hozzám tartozik, rossz ajtón kopogtat...ha előfordul mégegyszer, eljovok érte, és elviszem. Ha elbujik, akkor éjjel megyek érte.
2021. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!