Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttként kezelem a 7...

Újszülöttként kezelem a 7 hónapos kisfiamat a lenti dolgok miatt? Igaza van az ismerősömnek?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm azzal nyaggat állandóan, hogy újszülöttként bánok a fiammal a következők miatt:

1. Babakocsiban fektetve tolom mindenhova. Mivel nem tud ülni, így nem látom értelmét, hogy ültessem. Nem panaszkodik emiatt, eljátszik a játékaival. Az ismerősöm szerint nyugodtan ültessem fel, nem lesz semmi baja, a ő fia is élvezi.

2. Fektetve etetem. Mivel nem tud ülni, ezért etetem így, direkt ilyen etetőszéket vettünk.

3. Vagy talpas nadrágot vagy rugdalózót adok rá. Mivel kúszik, mászik, ezért a nadrág + zokni kombinációt csak akkor adom rá, ha olyan helyre megyünk, itthon teljesen megteszi a lengébb öltözet. Ismerősöm szerint viszont szoknia kellene a rendes ruhákat, vagy legalábbis harisnyát kellene ráadnom. Ez utóbbit azért nem tudom ráadni, mert érzékeny, ekcémás a bőre és pár perc alatt pirosra kiüti a harisnya.

4. Gyógyszertári fürdetővel fürdetem a fenti ok miatt. Így legalább nem száraz a bőre, csak ha olyan anyaggal találkozik, pl. harisnya. Ismerősöm szerint nyugodtan használhatnék más fürdetőt, amitől jó illata lenne, ő is szereti, hogy nem babaszaga, hanem habfürdő illata van a fiának. (Az én fiam sem büdös egyébként, csak nincs habfürdő illata.)

5. Egész nap a földön kúszva, mászva játszik, az ismerős szerint azonban venni kellene neki kompot, jumperoot vagy rugós hintát, hogy felfedezhesse a világot.

Azzal érvel, hogy szerinte direkt akadályozom a fiamat abban, hogy fejlődjön, megtanuljon felülni, felállni, mert így örökre ölbe baba marad.

Szerintetek igaza van? Nem akarok olyan édesanyává válni, aki még a 3 évesét is babaként kezeli, de szerintem ezek a fenti dolgok nem ezt támasztják alá, vagy mégis? Mindenre találok kifogást?


2014. máj. 10. 07:24
1 2
 11/16 aHermann ***** válasza:

Szia!

Ne hallgass az ismerősödre. Egy csomó butaságot mondott. Nálunk két gyerkőc van, és most jön a harmadik.

A babakocsi sportrészét én is csak egy picit döntöttem meg mikor ennyi idősek voltak. Bár inkább aludtak, amikor mentünk valahova. Ja, és bő egyéves korukig felém néztek, mert nagyon nem voltak kíváncsiak a világra. Mindkettő érdeklődő kisgyerek.

Az etetésnél biztos nem teljesen fekszik. Inkább olyan hordozópozíció nem? Nekem mindkettő a hordozóban kezdte a hozzátáplálást, mert az etetőszéket nem tudtuk annyira megdönteni, hogy ne terhelje a gerincüket.

Nekem mindkettő amíg el nem kezdett járni (16 hónap) tipegőben (kantáros rugi) volt itthon. A sima rugikat is sokáig használtam. A kicsi közel kettő, és az a pizsije. Ilyen kicsiknek az a legjobb viselet. Soha nem felejtem el, amikor az Ortopédiai Klinikára kellett mennem a kicsivel uh-ra. Egy másik kétgyermekes anyukánál volt még body+rugi együttesben a pici. A többiek úgy néztek minket mint a marslakókat. Náluk kisnaci, harisnya, póló, pulcsi, kardigán. Felvették a piciket, a ruha a nyakukban volt. Amíg inkább a földön vannak (fekvés, forgás, kúszás), a rugi, tipegő a legjobb, nincs a ruha a nyakukban.

Mindkét gyerkőc elég érzékeny bőrű. Nagyon sokáig használtuk a gyógyszertári fürdetőt. Bő féléve használunk simát.

A komp az egyik legrosszabb dolog, mert visszaveti a mozgásfejlődést. Minden gyerkőcnek a saját ütemében kell fejlődnie (ha szükséges tornát bevetni). Ha megerősödnek az izmok, jön a mászás, felülés, felállás, járás. Pikk pakk jönnek az új mozgásformák, és a meglevő tökéletesítése is fontos.

Szóval ne izgasd magad. Mindig lesz, aki mindent jobban tud, de minden gyermek más, és másban ügyes.

2014. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

szerintem sem árthat, ha picit megemeled a babakocsi támláját, de ha eljátszik fekve is, akkor az is ok.

szerintem semmiben sincs igaza.

ha akarnád, néha beletehetnéd hintába, kompba,stb.. pár percre, de ha nem teszed, attól még nem kezeled újszülöttként.

szerintem mindent jól csinálsz.

én még a 2 évesre is ráadtam itthon néha a talpas nadrágot (zoknit mindig lehúzta)

2014. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

1. Nekem gyorsan fejlődött a nagyobbik fiam, de ahányszor babakocsiztunk, baromi gyorsan el is aludt. Később, egy éves kora körül volt már, hogy sokáig fenn is tudott maradni és érdekelte a világ.

2. Én is hordozóban etettem, amíg nem tudott ülni. Amikor stabilan ült, kapott etetőszéket.

3. A legjobb cuccok a talpas nadrág és a rugi. Puha, kényelmes, gyorsan lehet le-felöltöztetni az öltözni utáló babát. Nem tudom, hogy gondolja az ismerősöd, ha nem "szokja meg" a rendes ruhát, egész életében rugit fog viselni?! Eljön a macinaci+póló verzió is, nincs elkésve.

3 hónapos a kisebbem, ugyanígy öltöztetem. A nagyobb, amikor kúszni, mászni kezdett, akkor kapott melegítőgatyót, mert a rugikból kihúzta a lábát és akadozott vele.

4. A 3 évest is gyakran átkenem vele, gyönyörű a bőre! Igaz, ő már kap egy kis babafürdetőt a vízbe, hogy habos legyen. A kicsinél csak a gyógyszertárit fogjuk még jó ideig használni.

5. A lehető legjobbat akkor teszed neki, ha hagyod kúszni-mászni, a saját ütemében fejlődni! :) Így is felfedezi a világot, nem?

Felülni (hasból) még nagyon sokáig nem is fog. A babák vagy állásból ülnek le (tottyanak a fenekükre), vagy mászásnál, négykézlábról ülnek ki. Eleinte támaszkodnak, aztán bátrabbak lesznek és elengedik a talajt. Felállni pedig asztal lábnál, kis asztalnál, kanapénál, széknél, kiságyban stb. fog.

Alig fél éves babától nagyon szép fejlődési ütem, nincs elkésve és nem kezeled újszülöttként. Újszülöttként akkor kezelnéd, ha 1-2 óránként szopiztatnád, csak a kiságyban lenne, folyton aludna.

Jó mami vagy, a kisfiadnak a legjobb! :)

2014. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én is sokszor viszem mai napig mózeskosárban a kislányunkat sétálni, nem mindig a kocsi sportrészében, mivel fogja magát, hasra fordul és mindent tökéletesen lát, közben mozogni is tud és a játékaival is teljesen jól elvan. Nálunk az etetés a pihenőszékben zajlik, félig ülő helyzetben, de a mi kislányunk már ül!!

Mi is gyakran használunk rugdalozót itthonra, mivel nem csúszik el, a hátul pattentos pedig nem nyomja őt, miközben a földön hasalva kúszik-mászik. Persze, többnyire bodyban és naciban van, de ha éppen aznap nem megyünk sehova, kényelmesen elvan egy rugiban is.

Teljesen természetes és korának megfelelő tevékenység, hogy földön, kúszva-mászva játszik. Ez a dolga, így fejlődik a legjobban a teste és idegrendszere. A komp nagyon sok szakember szerint káros lehet a gerinc fejlődésére, főleg mert nem természetes testhelyzetről van szó. Az idegrendszer fejlődése a testen mutatkozik meg: amire kész az idegrendszere, azt fogja csinálni. Nyilván a jumperooban lógva sokkal jobban felfedezi a világot, mint kúszva-mászva, egyik helyre a másikba... (Ez ironikus volt.) Jó buli a hinta is, meg minden egyéb, de egyik ilyen eszköz sem jobb a mászkálásnál.


Szerintem, semmiben sem akadályozod a gyermeked fejlődését, sőt! Nagyon is jól teszed, hogy hagyod szabadon kúszni, mászni! Úgy erősödnek a végtagjai, az idegrendszere, és mikor kész lesz, majd feláll, és járni fog. Nem kell plusz eszközökkel olyan helyzetekbe kényszeríteni, amire nem áll még készen az a pöttöm test. Egyébként megkérdeznéd helyettem is a kedves ismerősödtől, hogyha a gyermeked örökre ölbe baba marad, akkor majd az öledben ülve fog érettségizni? Mert ha egészséges egy gyermek, minden eszköz nélkül fejlődni fog.

Nincs igaza az ismerősödnek, te nagyon is jó anya vagy! Igazat adok neked!

2014. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, minden a fejlettségének és korának megfelelő, és adottak a fejlődési lehetőségei. :)
2014. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nemértem ha még nem tud ülni mért erőltetné? A kompban meg ülni kell.. Én mondjuk szeretem a kompot etetni is jo benne . Bár nem a sajátomat hanem unokaöcsémet(7hetes a kislányom).De csak akkor használták mikor már próbált felállni. Aztán mikor ment ugysem maradt meg benne ..


A babakocsit megdöntheted. Akkor többet lát,már ha érdekli. Ha elalszik akkor meg lecsuszik menet közbe ha nem kötöd be nem? Ilyen kretént...van gyereke? Ha van gondolom már foggal született és 10honaposan kitörölte magának olyan nagyfiunak nevelte....

2014. máj. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!