Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad egy 9 hós babát járkált...

Szabad egy 9 hós babát járkáltatni?

Figyelt kérdés

Babám 9 hónapos, már 2hónapja mászik, ül, és már mindenhol feláll, és megy a bútorok mellett kapaszkodva. Anyum nálunk van 1 hete, és már sokszor láttam, hogy fogja a pici kezeit, és sétáltatja a babát. Ő meg szépen ügyesen pakolgatja a kis lábait előre, ügyesen sétál több métert is. Nem tudom, hogy ez jó ötlet-e, mert még nagyon kicsi, szerinte mmég közel sincs az önálló járáshoz. Mondtam már anyumnak, hogy ne sétáltassa így a babát. De a baba is szereti ezt csinálni, mikor ülök mellette a földön, odamászik hozzám, megfogja az ujjaimat, vigyorog, áll fel és már megy is előre. Szeret sétálni, de én meg nem szivesen engedem neki. szerintetek káros ez neki? Vagy csak én túlzom el?


Köszönöm a válaszokat.


2014. máj. 12. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen idős gyereket nem szabad sétáltatni. Megy magától, ha akar.
2014. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad egyébként, de sokan így szokták.

Mert nem mindegy, hogy a baba a saját kéztartásával kapaszkodva lépeget valahol, meg hogy anyuka vagy bárki fogja a kezeit felemelve és úgy sétáltatja. Rosszul is elsülhet a dolog.

A baba majd a saját ütemében lépeget kapaszkodva, nem kell hozzá még sétáltatni.

2014. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne sétáltassa, annak ellenére, hogy a babák ezt nagyon szeretik, nem tesz jót nekik. Az a jó, amit magától tesz.
2014. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tilos sétáltatni a babákat, mert árt vele!

Azonnal állítsd le az anyukád, mert nagyon rosszat tesz ezzel!

2014. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne járatni. A járáshoz használt izmai úgy erősödnek meg, hogy magától fokozatosan jut el odáig. Így mire önállóan lépeget, teljesen meg tudja majd magát tartani. Az egyensúlyérzéke is magától fejlődik, míg a vezetve járatáskor ez nem olyan szintű. Lehet hogy szereti, de az lenne a legjobb, ha nem erőltetnék.
2014. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést, nincs több sétáltatás.
2014. máj. 12. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért ha napi 5 percről van szò,az nem akkora tragédia...
2014. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!