Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad a babát a magasba emelni?

Szabad a babát a magasba emelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szüleim azt állítják az egy éves gyermekünket nem szabad a magasba emelnem, mert az agya még nincs teljesen kitöltve. Pedig imádja. Azt tudom, hogy nem szabad feldobni és elkapni, de emelgetni sem?? Egy apuka :-)



2014. máj. 9. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem, és általában imádják :)
2014. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Dobálni nem, az ok. A magasba emelésnél a szülők érvét nem értem. Arra kell vigyázni, hogy ne legyen sok erőltetés olyan testhelyzetben, ahol a fejét úgy kell tartania, ahogy még magától nem tudja. Ugyanis nem véletlenül nem ül/áll egy darabig- a gerinc oszlop még nem elég erős, hogy elbírja az aránytalanul nagy súlyt, a fejét. Tehát a természetellenes testhelyzetek a gerincoszlopnak ártanak. Szerintem néhány felemelés nem fog ártani. Persze nagyon szeretik, mert nagynak érzik magukat:)
2014. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, meg ha túl gyorsan túl sokat emeli az ember a kaja is kijöhet. Én még táncolni is szoktam vele, azt is imádja. A mellkasom vonalában van és berogyasztom a térdeim a másik kezét meg fogom :-)
2014. máj. 9. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:

A megrázott gyerek szindrómára gondolnak, olvass utána az interneten, abból láthatod, hogy te mit csinálsz és mit nem ami miatt aggódhatnak vagy sem :)

Amúgy egy kis emeléstől semmi baja nem lesz, nem dobálod, nem rázod, nem nyeklik nyaklik a feje, mert ezeknél valóban az agy mozogna a koponyában és károsodáshoz vezethet.

2014. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lassan (mármint normális tempóban :)) felemelheted, de gyorsan nem szabad! Ahogy rángatni sem, pontosan azért, mert az agya nem tölti ki a koponyáját, így sérülhet a rázástól, rángatástól, hirtelen emeléstől, stb.
2014. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mi a problem a 2-vel?
2014. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!