Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes terhes vagyok 2....

8 hetes terhes vagyok 2. gyermekemmel. Mindenhol azt olvasom, hogy nem szabad emelni, főleg az első trimeszterben. Más, hogy oldotta meg ahol volt már egy aktív nagytesó /23 hós/?

Figyelt kérdés
...aki egész nap roham, motorozik és nem egyszer fel kell emelni éppen feltenni a mászóka, csúszda tetejére vagy éppen dajkálózni akar kicsit. Volt ebből valakinek problémája?
2014. márc. 19. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én az első gyerkőcnél raktárban dolgoztam. Igaz, irodai munkát csináltam végig, de gyakran mentem ki asrácok közé kétkezi munkát végezni, ha sok áru jött be.

Az első 9 hétben nem tűnt fel, hogy terhes vagyok ugyanis azt mondták a dokik hosszú éveken át, hogy nem lehet gyerekem. Így beletörődtünk a férjemmel, hogy nekünk ez "jutott" és szabad a pálya védekezés nélkül.

Aztán csak nem akart megjönni, már nagyon "csúszott" és végül barátnőm unszolására csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. Nem hittünk a szemünknek, az orvos meg majdnem ledőlt a székéről, amikor hallotta a szívdobogást az uh-n.

Én akkor is emelgettem a 12-20 kilós dobozokat és semmi bajom nem volt. Amint kiderült a terhesség, visszafogtam magam, de dolgoztam ugyan úgy.

Éreztem, hogy mikor kell leállnom és fékeznem magam.


Most született meg a második gyerkőcünk 2 hónapja. A nagyobbik már 2,5 éves, de őt sokat emelgettem végig a terhesség alatt, mert a buszra fel kellett szállnunk, hiába nem használtuk már a b.kocsit 1 éves kora óta.

Ott is arra figyeltem, hogy a testem mikor "mondja azt", hogy "megállj! nincs tovább".


Mind a két gyerekem makk egészségesen született és sosem volt egyik terhességem alatt se problémám. Pedig éjjel-nappal megfigyeltek és rengeteg vizsgálatra jártunk.

2014. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gratulálok mindkettő gyerkőchöz!! Gondolom milyen hatalmas öröm lehetett az első pozitív teszt! :)

Én is igyekszem figyelni, estére el is fáradok rendesen, remélem nálunk sem lesz probléma.

2014. márc. 19. 12:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem 12 kilós a lányom, másfél éves, mikor megfogant a tesó, akkor 11 kiló volt és egy éves. Őt abszolút muszáj volt emelgetnem, még most is, hisz ő még egy baba, akinek érzelmileg is szüksége van az ölemre, és amúgy is öltöztetni, pelenkázni, játszótereztetni kell.

Soha nem volt semmi probléma, illetve olyan van, hogy estére érzem, hogy most le kell ezzel állnom, mert húzódik, feszül, vagy kemény a hasam. Ekkor viszont riasztom apát, aki ezeken az estéken mindent eldob, és "kiveszi a kezemből a kiscsajt", ilyenkor abszolút betartjuk, hogy én teljes kímélő üzemmódon vagyok reggelig. Még nem volt olyan, hogy reggelre ne múlt volna el a hasamból ez az érzés.

Amúgy én azt hallottam, hogy egy első terhességnél nem ajánlják, hogy csak úgy a semmiből megemeljen 12-15 vagy több kilót a kismama, aki ehhez nincs napi szinten hozzászokva, de egy többediknél már amúgy is teljesen hozzá van ehhez szokva, és a nagyobb gyerek súlygyarapodása, és a megterhelés ugye fokozatos, ezért ekkor ez már nem okoz gondot.

Meggynyugtatásul még annyit, hogy bár kérdezd meg erről a kezelőorvsodat, de nekem az a véleményem, hogy ha gond lenne, van, úgyis érzeni fogod már előtte, hogy ne tovább.

2014. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nálunk is apa dajkál már este, mert már érzem a pocakomon, hogy pihenni kell...
2014. márc. 19. 12:51
 5/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam 16 hónapos, a kisöccse pedig 25 hetes a pocakomban. Mivel én vagyok itthon, mindent ugyanúgy csinálok, mint a terhesség előtt. Apa a fürdetésnél segít, mert az már kényelmetlen a hasam miatt. Az elsővel az első trimesztert kórházban töltöttem, előtte volt 2 vetélésem (6 és 12 hetesen). Most szerencsére semmi probléma, bár egyre gyorsabban fáradok.

Az emelés nem új tevékenység a testednek, ezért így nem ártalmas. Ha előtte nem emelted volna a nagyot, az más lenne...

2014. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért egészséges terhességnél lehet emelgetni, csak megszakadni nem kell. Mivel van már egy gyereked, így őt el kell látni, ráadásul ő is elég kicsi még. Én egyedül vagyok egész héten a 3 évesemmel, ellátni el kell mellette a háztartást is, fatüzelés van így fát is kell vágni hordani. Nem egyszerű, de mindent meg kell oldani. 25 hetes vagyok, nehéz de muszáj, ezt vállaltuk. Semmi baja nem lesz a picinek, de amikor csak tudsz inkább te hajolj le a nagyobbhoz, mintsem vedd fel. Én is így csinálom.
2014. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 13 hónapos volt amikor megfogant a kistesó, most ő 21 hónapos, én pedig 32 hetes terhes. Még elég kicsi ahhoz hogy emelgetni kelljen, nem okoz gondot a hatalmas pocak sem. Sőt, mostanában nem is keményedik annyira mint eleinte, a 3. trimeszterre beletörődött a pocak hogy márpedig ez van... Esténként a férjem emelgeti, megbeszéltük hogy akkor kíméljük pocakot. Legjobban a kiságy zavart, amikor éjjel felébredt a fiam (nagyon rossz alvó születése óta) és ott vissza kellett fektetni, mivel ilyenkor nem csak emelni kell hanem távolra lefektetni, át a rácson, na ott éreztem mindig a pocakomat hogy nem esik jól, de nemrég vettünk egy sima (leesésgátlós) ágyat neki, jobban is alszik benne, és nem kell áthajolgatni a rácson. A babakocsi cipelés az rossz volt, igyekszem mindenhová triciklivel furikázni (sétálni csak nagyon rövid távon hajlandó, utána cipelni kell), a tricaj max 2-3 kg a 15 kilós babakocsival ellentétben, azt már nem vállalnám... Szerintem emelgesd nyugodtan amíg jól esik, de ha sokat feszül a pocakod akkor csak óvatosan, és szedj magnéziumot. Azt úgysem teheted meg hogy nem viszed játszótérre, nem pelenkázod, nem veszed fel ha elesik, ezeket nem lehet elkerülni... Csak óvatosan :)
2014. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a megszokott súlyt szabad emelni. Nagylányom 15 hónapos volt, mikor terhes lettem. Nagyon nehezen viseltem a második terhességet, nagyon rosszul is voltam, és ha megemeltem a nagyot, rögtön megfájdult a hasam. Úgyhogy én őt nem cipeltem, maximum a pelenkázóra tettem fel vagy ülve ölbe vettem. Nagyon hamar rávettem a gyaloglásra, nagyon közeli játszótérre jártunk csak. A Te helyzetedben szerintem megtanítottam volna felmászni a csúszda tetejére. Kisebbik lányom 8 hónapos volt, mikor a harmadik babával terhes lettem, akkor viszont semmi problémám nem volt, a cipelést is, játszóterezést is bírtam a két lánnyal, nem volt semmi probléma.
2014. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 8 hetes voltam mikor egyáltalán kiderült, h baba lesz. Akkor volt a fiam 16 hónapos. Azóta is cipelem, igaz már csak amennyit nagyon muszáj, pedig már 35 hkm vagyok. A terhesség elején (6-7 hetes lehettem)a párommal egy olyan dögnehéz ágyat cipeltünk be ketten a szobánkba, plusz előtte 1 héttel lagziban voltunk, és hát..kicsit be jagereztem..:-) Persze ekkor még nem tudtuk h lesz baba. A lényeg, hogyha az a baba megtapadt, és meg akar születni, akkor meg is fog, ha pedig nem, akkor csinálhatsz te bármit, pihenhetsz akármennyit, akkor sem marad meg. Én hiszem, h ez így van.
2014. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kisfiam már bilizik, szerencsére nem kell pelenkázni, vagy ez miatt emelgetni. A mászókára egyedül mászik fel, csak példa ként írtam, hogy ilyen esetek lehetnek... Sétálni sétál és ha éppen az utcán fel akarja magát vetetni, igyekszem elterelni a figyelmét, általában sikerül is és sétál tovább. Remélem nem lesz gond. :)

2014. márc. 19. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!