Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kislányom alig...

20 hónapos kislányom alig eszik. Van valami bevált módszeretek?

Figyelt kérdés

Nem igazán volt soha jó evő. 8 hónapos kora óta kapja a béres cseppet c-vitaminnal,az kicsit segített. Amióta be jött a rossz idő, katasztrófálisan eszik. Rengeteget iszik.de az evés az nagyon kevés. 11kg nagyon agódóm. Ha valakinek valami be vállt írjon köszi

Ja az orvos szerint teljesen ideális a súllya,még a minimumnál is többet hízik, 3500g-al született. Nem vékony baba mondjuk, mert elég magas is,és rengeteget mozog.


2009. dec. 28. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 21hós lesz 10.én, ő is katasztrofa ahogy eszik. de kérdeztem többeket hasonlo koru csemetével a környékemen és mindenkinek ilyen a csemetéje. állitolag ez ilyen korbeli "sajátosság" a gyerekdokim mondta ezt.
2009. dec. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Barátnőm kislányánál ugyanez volt a helyzet. Fél évig tartott. Fél év alatt 1 dekát sem hízott. Aztán egyik pillanatról a másikra elkezdett "zabálni".
2009. dec. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ha próbálsz vele enni? Nem írtad, hogy szoktátok, de ez sokszor segít, ha látja, hogy anya, apa vele eszik. Akkor elfogadja. Más ötletem nincs sajna, az én lányom elég jó evő. Viszont írod, hogy 11 kg. az én lányom 19 hónapos (tehát majdnem egyidősek) és ő is 11. kg körül van, nem hinném hogy kevés, bár azt nem írtad milyen hosszú.
2009. dec. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
90cm körül van
2009. dec. 28. 18:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Épp most akartam feltenni ezt a kérdést, 20 hós cicizős fiam nem nagyon eszik, reggel+este csak falatkákat csipeget. Déleben eszik főzeléket kb. egy üveggel. Ha főzök neki, akkor kevesebbet eszik.

Nem tudom mit kéne neki adni, hogy kicsit hízzon.

Régen mondták, hogy sokszor mézet, meg dúsítani az ételt gabonapelyhekkel, és volt aki gesztenyemasszát adott a gyereknek, mert magas a kalóriatartalma.

Én is itt szeretnék inkább azonban bevált tippeket kérni.

2009. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A lányaim 3,5 évesek,és 12kg mindkettő.

Az orvos azt mondta,ha jókedvűek,mozgékonyak,és nem betegesek,nem kell étvágyjavító.Annyit esznek amennyi kell nekik.Hát energiájuk az van,egész nap le sem állnak,orvoshoz meg kb évente egyszer megyünk,h lássa őket.:)

Ne tömd,ne akard hizlalni feleslegesen,teljesen jó a súlya.Örülj inkább annak,h nem kell a hurkákkal vesződnötök.

2009. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. A másik válaszolnak:mindig velünk eszik,soha nem etetem külön. Ő már rég a nagy asztalhoz ül,ott áll a chicco etetőszék kb 4 hónapot használta,nem ül már abba se. A mézzel azért vigyázz mert a bolti méz az nem méz. A házi meg annyira tiszta és természetes hogy nem biztos hogy nem csapja ki. Én csak teába szoktam néha rakni neki mert ő csak a tiszta vízet issza meg.
2009. dec. 30. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is pont jó súlyban van a babád. Nem hiszem, hogy többet kéne ennie. Ilyen korban egyébként is van egy stagnálás a gyarapodásban. A keresztfiamnak is voltak ilyen időszakai, most 29 hónapos és már jól eszik, hál Istennek nem is válogatós. Szerintem nincs okod aggodalomra, később többet fog enni, most ennyi esik neki jól, de ez nem baj.
2009. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 20 hos es 12 kg. Mindent megeszik, de nagyon keveset. Nekunk a naponta tobbszori eves valt be, bar reggelizni abszolut nem hajlando. A 11 kg nekem nem tunik kevesnek. Valoszinuleg ennyi az evesigenye. Ameg jol fejlodik en nem aggodnek.
2009. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem kevés a 11 kg. Én is rossz evő voltam, mikor bementem az oviba 13 kg voltam és még 2 évig nem nőttem semmit. Aztán azért nem engedtek suliba, mert csak 16 kg voltam 6 évesen, évvesztes lettem. Aztán hetedikben jól kigömbölyödtem, anyu mindig mondta, hogy most kéne visszavinni a nevelési tanácsadóba megmutatni.

A lányom 13 hós és 8 kg. Azt hiszem ő is olyan lesz mint én voltam. Ne aggódj, nem kevés az a 11 kg!

2009. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!