Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan adjam be neki? A...

Hogyan adjam be neki? A kislányom (2 éves) antibiotikumot kapott. Már a múltkor is nehezen adtam be neki. Van bevált módszeretek?

Figyelt kérdés
Ráadásul Zinnat nevűt kapott, ami állítólag nem éppen gyümölcsös ízű.
2011. aug. 11. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Üdítőbe (nyilván rostos) keverve, egy kanál mézbe keverve, vagy elvágod 4 felé és reszelt almába teszed, kanálra az alma, beledugod a gyógyszert, észre se veszi, már lenyelte. Nekem is így adták. A mézet utáltam, de másnak az jön be.
2011. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez a szirup nagyon rossz ízű. Én fecskendővel szoktam a szájába nyomni, majd gyors leitatom utána.
2011. aug. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja hát a Zinnat elég undorító. A többi se épp egy Pina Colada. Először is mindenképp magyarázd el neki, miért kell a gyógyszer. Nézzétek meg (youtube-on is biztos fönt van) a Bogyó és Babóca Torokgyulladás c részét, vagy olvassatok hasonló témájú mesét. Egy üres fecsivel adjatok gyógyszert a macinak, babának, ha van orvosi táskátok otthon (játék), játsszátok el, ami a dokinál történt.


Nemtom már, a Zinnathoz fecsi van-e vagy kanál, de nekünk csak a fecsi vált be, kanállal soha semmilyen gyógyszert nem tudtam beadni. Üres fecsit lehet venni a gyógyszertárban.


A gyógyszer után azonnal itass vele vizet, vagy amit szeret inni. Ha első egy vagy két alkalommal kihányja, attól még nagyon könnyen lehet, hogy a továbbiakban már benne marad. Megszokja. Az én lányom 15 hónapos koráig gyakorlatilag antibiotikumokon élt, szóval ezek gyakorlati tapasztalatok.

2011. aug. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt bajom ezzel anno. A szirupokat nem vette be a gyerek, csak a tablettát. Lenyelte szépen már másfél éves kora óta. Nem próbálod meg?
2011. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fúúú...köszi...háát, eléggé odavagyok emiatt, remélem beveszi. Télen volt legutóbb beteg, akkor elég jó ízűt kapott és mégis kihányta az első adagot.

Remélem most nem így lesz.

2011. aug. 11. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Beleeroltettem, bele a szajba kanallal, befogtam az orrat, hogy lenyelje....iszonyat kiborito, neki is, nekem is....csak eroszakkal ment...:(
2011. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy csináltam,mintha én is lenyeltem volna egy adagot, aztán szóltam a nővérének aki 5 éves,hogy nézze milyen ügyes a Húgi. Annyira felnéz rá,és szeret utánozni,hogy rögtön bevette.
2011. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!