Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák 8 hónapos tápszeres...

Anyukák 8 hónapos tápszeres babánál még mindig muszáj vagyok 3 óránként etetni?

Figyelt kérdés

Nappal már 3 és hónapos korátol hozzá táplálom, már ott járunk hogy nappal adok neki gyümölcsöt kekszel, zöldségeket hússal,délután este fele tej pépet kap, mivel éjjel még 3 szor ébred enni olyankor kap tápszert.

Miért ébred 3 óránként még mindig?

Az elmúlt éjjel este 9 kor 11 kor és fél 3 kor és fél 7 kor evett tápszert, 11 és fél 3 között megivott 60 ml teát is.

120 ml este 9 kor, 11 kor 160 ml, fél 3 kor 120 ml reggel 120 ml evett meg.

És már fél 5 kor ébredt, sőt minden nap 5 kor kel, és majd csak 7 óra fele alszik vissza fél órára.

Este van mikor már 6 kor alszik, van mikor már 8 kor, de általában már 8 kor tuti alszik.

Meddig kell még 3 óránként kelnem hozzá?

Cumikával nem elégszik meg éjjel ha éhes.

10 kiló és 68 cm.



2014. máj. 14. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
elég tápláló az esti tápszere? Melyiket adod neki?
2014. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nappal nem is kap tápszert? lehet ezért kel éjjel mivel éhes. Nappal is adj neki tápszert is,
2014. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Eddig adtam minden alkalommal, sőt eleinte minden hozzátápláláskor kapott 60 ml tápszert.

Mostmár nem, nem is fogadja el úgyhogy nem pocsélolunk.

Nappal már nem is nagyon fogadja el a tápszert, egyszerűen nincs ideje enni annyira érdekes neki a világ.

Reggel és este kap tápszert napközben 3 alkalommal eszik szilárdabb ételt.

Tízórai gyümölcspép, ebéd zöldség hússal vagy simán zöldség turmix, uzsonna tejpép, vacsi tápszer, napközben is szokott kapnii tápszert ha nincs időm turmixolni vagy nincs itthon épp gyümölcs vagy ha megyünk valamerre sétálni akkor az útra elkészítem és azt eszi.

Most Nestogen-t használunk nem magyar tápszer hanem Ukrán előtte milupá 2 evett.

2014. máj. 14. 09:20
 4/10 anonim ***** válasza:
krumplit rizst nem kap ebédre? a husban és a zöldségben semmi szénhidrát nincs igy nem is olyan tápláló.
2014. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom,bocsi,hogy offolok,mindjárt 7 hós lesz a kisfiam,hajnalban eszik kb 200-at utána fél9 körül követeli a gyümijét amiben van keksz krumpli vagy tejpép(a tejpépet önmagában nem eszi meg) délben még kap tápszert de hamarosan azt is kiváltjuk,délután ugyanaz mint délelőtt este 200 körül megeszi(fél 7-7 között)aztán 10 kor megint 1-or megint....Én is rettenetesen fáradt vagyok már,most meg fogom nézni milyen tápszert adhatnék még...Mi Nestlé Sensitívet ettünk,de már nincs baj a pocakjával,átváltottunk Pro 2-re de az sem elég neki..Kíváncsi vagyok mi van...
2014. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az a probléma, hogy kevés a 120 és a 160 ml a tápszerből. Valószínűleg a nappali étel is kevés neki.

Én így csinálnám:


Reggelire: 180-210 ml tápszer. (ébredés után)

Uzsonna: (10 körül) gyümölcs+keksz vagy kipróbálhatod a vajas kenyeret (kizárólag növényi vajjal) 8 hónapos kortól adható a tejtermék.

Ebédre: (13-13:30) nagy adag húsos főzelék.

Uzsonnára: tejpép

Vacsora: 180-210 ml tápszer.


Egyébként a kislányom 11.5 hónapos: 73 cm és 8.4 kg. Szerintem a 10 kg elég sok egy 8 hónapos kisbabának.

Próbáld meg picit nappalra tenni és néha "kiéheztetni" a babát (jó értelemben) és akkor talán a nappali evések után nem lesz éhes éjjel.

Sok sikert!

2014. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A milupa fermentált egy sűrű tápszer, 3 éves korig receptre lehet kiírat, 950 Ft/ 800 g.

Igaz kissé nehézkes elkészíteni (én shakert ajánlok hozzá) de a kislányom attól alszik jót.


Még 1: biztosan azért ébred mert éhes??? Mert ha annyira éhes lenne, akkor nem 120-at enne.

2014. máj. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Éjjel mindent megiszik! Félálomban!

120-ml adok neki este éjjel 180 at hajnalban 120 at mert tudom hogy úgysem issza meg csak félálomban, ha kipattan a szeméből az álom akkor nem hajlandó többet inni ha már nem éhes.

Sokat nem merek kikeverni mert volt rá eset hogy megmaradozott sorban és öntögettem ki.

Éheztessem ki délutántól estig hogy tutira éhes legyen?

És este akkor megiszik többet?

eddig max 180-at itta meg.

Nappal nem tudom beletömni egyszerűen lusta szívni.

Minden érdekesebb, és csak annyit eszik hogy szünjön az éhhsége, a maradékot félálomban szoktam odaadni neki.

2014. máj. 18. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:
4-4.5 óra szünetet tarts két étkezés között. Persze az előző étkezésnél lakjon jól!
2014. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nappal tartsak szünetet?
2014. máj. 20. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!