Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha tápszeres gyermeke...

Normális ha tápszeres gyermekem 2 óránként akar enni, alvás meg alig?

Figyelt kérdés

Tápszeres, és másfél hónapos, 5 és fél kg. Vagy eszik, vagy alszik vagy ordít.

ordítva kel fel mert éhes, ha evett ordít mert álmos de nem tud aludni , közben azért ordít mert tele a pelus vagy valamije fáj, vagy mert csak unatkozik. 2 órahosszát ringatom mire elalszik annyira hogy le tudom tenni és akkor ezt megérzi és fél perc és ordít mint a sakál és kezdhetem előről, mire alszik egy fél órát.

Mai napon azt vettem észre hogy a cumisüvegen akar bealudni.

Lehet hogy nem is éhes de az nyugtatja meg a játszó cumi már nem.

Vizet nem issza meg üvegből, csak a teát azt meg nem adhatok minden alkalommal mert megcsikarja.

Kamillatea.

Úgyhogy marad a kanalazás.

ő vagy sokat alszik vagy alig de olyan még nem volt hogy stabilan ugyanannyit.

Késő délutántól éjfélig nyugodt és alszik ha egész nap alig aludt.

3 órától már nem alszik vissza éjjel, csak nagyon nehezen 2 órát minimum fenn van, utána elalszik de éjjel a 3 órát azé betartja és felébred enni.

Nappal nem akarja betartani a 3 órát, hamarabb akar enni, minden apró zajra felébred amikor alszik.

Pedig van mikor zene mellett alszik el.

Elvonja a figyelmét minden aludna ő de nem tud mert a zajokra hangokra fényre figyel.

Vajon amikor felébred tényleg éhes vagy mitől sír, ha nem lenne éhes ugye nem fogadná el vagy ez csak reflex?



2013. nov. 4. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is mennyit eszik? Lehet, hogy nem lakik jól. Nem kell betartani a 3 órát, adj neki enni akkor amikor éhes. Ha ébren van foglalkozz vele, de nem kell állandóan ölben lennie. Nem próbáltad még hasra tenni? Az én fiam is ezt csinálta amíg nem tettem hasra, onnantól kezdve aludt mindig, mint a tej :) Ne kamillateával hanem mecsek baba édeskömény teával itasd, ettől a hasa sem fog fájni.
2013. nov. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szoktam hasra is tenni de nem mindig tetszik neki, van mikor úgy is ordít és még jobban fel mérgeli magát.

Szokott visszajönni neki egy kis tápszer a büfivel.

Reggel 7 kor evett 90 ml,

FÉL 10-kor 80ml

Fél 11 -kor 60 ml

Fél 1 -kor 75 ml

Ha kivárja a 3 órahosszát vagy még esetleg többet is mert túlalussza az etetést mert olyan fáradt hogy elalszik előtte ,akkor volt már rá példa hogy megette a 120 ml is.

11 óra óta alszik most fél 1 -kor felébredt adtam neki enni mert a játszó cumit, vizet nem fogadta el, és evés közben be aludt.

Hajnalban is nehezen aludt el éjjeli lámpa fel volt oltva és ő mélyeket pislantott de mindég kinyitotta vissza a szemét nézelődni én az én ágyamban feküdtem a kis ágy mellettem ő benne és én kézzel tartottam a cumiját hogy ne essen ki, de nem aludt el , lekapcsoltam a lámpát még jobban órdított kb 5-10 percig szünetesen aztán elaludt.

2013. nov. 4. 13:04
 3/6 A kérdező kommentje:

Jahh és korábban előfordult hogy 2 részletbe itta csak meg az adsagját fél óra - háromnegyed óra után.

Lehet hogy nem kéne kézben altatnom?

2013. nov. 4. 13:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ilyen egy másfél hónapos. Akkor etesd, amikor kéri, ő max csak elfordítja a fejét, ha nem kell, bár cumisüvegtől nehezebb elfordulni, mint cicitől. Mondjuk elég nagy a súlya, a "szakkönyv" szerint ki kéne bírnia 3 órát anyatejjel, ami ugye gyorsabban emésztődik, mint a tápi. Persze minden baba más. Egyébként lehet, h azért nem tud elaludni, mert annyit evett, h kényelmetlen neki a tele pocak. Az én kislányom is 10 hónaposan kezdett jól aludni, amikor éjszaka az első ébredésnél kevesebb port kapott a vízbe. Most már csak egyszer kel, ezért a híg löttyért, mert ez nem telíti el annyira és tud tovább aludni. De egy 10 és egy 1,5 hónapos megint más. Én ettől függetlenül megpróbálkoznék a nappali evések közti idő kitolásával. Az elején persze nehéz, de próbálj meg nyugodt lenni, énekelj neki, nézzetek ki az ablakon, mutasd meg neki a tükörképét, piros, sárga, narancs színű tárgyakat mutatni, kösd magadra és táncolj vele. Egy héten belül szerintem javulni fog a helyzet. De próbálj mindig ugyanannyi tápit adni, ha a három óra beállt.

A ringatás meg tök természetes, alapvető anyai ösztön. Elég, ha 8-9 hónapos korában próbálkozol más módszerekkel. Most még te vagy az egyetlen biztos pont, persze ha felriad, ha leteszed. Persze nyilván nem lehet állandóan kézben, de a hordozókendő is ősi találmány, nem véletlenül. ;)

2013. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Összetett probléma. Az én lányom 9 hetes, most kezdem kiismerni a sírásait. Ő is rettentő rossz alvó napközben és hajnalban is nyugtalanabb, de nekünk a hordozókendő sokat segített a nappali altatásokban.

Szerintem próbáld meg hogy ébredéstől számítva max. 1,5 óra múlva elaltatod, én cumival altatok vagy kendőben. Ha túlpörög sokkal nehezebb elaltatni. Szerintem amúgy a babád még nem unatkozik, inkább arról lehet szó hogy még nem igazán tudja értelmezni feldolgozni a körülötte lévő ingereket, így hiába teszel elé színes/szagos játékokat csak sírni fog. Ha az ébren töltött időt sírással tölti az ebben a korban normális. Pár hét múlva meg fog ez változni, nyugi!!! Ne adj neki enni annyit, inkább tartsd a 3 órát szerintem. Az evés az reflex is, az én gyerekeim is állandóan túlették magukat és azért (is) sírtak. De lényeg a lényeg ez majd hamarosan elmúlik és be tudsz állítani egyfajta rendszert ami evés/játék/alvás lesz.

2013. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Anikó1985 ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez segít e neked, mert az én babám anyatejes volt. Fekve szoptattam és mindig úgy aludt el. Érezte a szívverésem és mai napig szeret a mellkasomon vagy mellettem aludni. Én nem ringattam. De talán ami a legfontosabb nyugodt voltam, mindent megéreznek ezek a picurkák :) Tálán próbálj meg ellazulni és csak a babádra hangolódni, te is zárj ki minden hangot amit hallotok alvás időkor. Vagy egyszerűen csak ilyen és ez ellen nem tudsz tenni semmit, minden baba különböző és vannak nem jó alvók is.
2013. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!