Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes csak tápszeres fiam...

4 hetes csak tápszeres fiam éjjel is 2,5 óránként enne. Kevés az adagja?

Figyelt kérdés

Nem kéne neki többet kibírnia a két etetés között?4 kg,napi 7-8 x eszik,100 ml-t.Humana HA 1-es tápszert eszik,és szépen hízik.

Van,hogy már 2 óra múlva enne.Nem merek adni neki se többet,se gyakrabban.Így is többet eszik,mint elvileg az adagja lenne.

Volt,hogy vizet adtam neki,mikor látványosan éhes volt 100 ml táp után,2 órán belül, 50 ml vizet megivott,de 10 perc múlva kérte a hamit is.

Hogy húzzam el az időt nála?Egyre többet van fönt,és éjjel is 2,5-3 óránként kel.Ez normális,vagy én vagyok már túl fáradt,és túlkombinálom?


2014. ápr. 5. 16:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Ma már 7-szer evett,és még délután 5 óra sincs...
2014. ápr. 5. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:

teljesen normális a felkelés, és 3 hetes korban van egy feljődési ugrás, nem azóta tart ez?

a 100ml szerintem tökéletes, az hogy tényleg enne, azt nem tudom, mert ugye valamelyik baba kevesebbet eszik, más többet.


az első babám 60ml-t evett és elég volt neki 3 órára.

második babám már 120ml-t evett és ez volt elég 3 órára


De, miből gondolod, hogy éhes? Vagy kialakított napirended? úgy értem, sorrended? mert akkor meg lehet állapítani, hogy éhes-e vagy csak fáradt? (mert én is hasonló szituban voltam mind a kettő lányomnál, mint most te és akkor nekem a fáradság miatt sírt, hiába evett akkor is)


:)

2014. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy tápszert kell váltanod mert gyenge neki és hiába van tele a pocakja ha később megint kéri
2014. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!A gyerekorvos azt mondta,túl sokat eszik,tegyek több tápszert a vízbe,és így sűrűbb lesz,és ne adjak neki,csak max. 6x /nap,4 óránként.A többit bekkeljük ki cumival,vízzel,babakocsiban altatással.

Most ezt csináljuk,meglátjuk mi lesz,bár nekem fura ez egy kicsit...

2014. ápr. 8. 14:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Micsoda? 4 hetes babának 4 óránként??? Jézus!

Neki még 3 óránként kell ennie!!!

6-8 hetes koráig teljesen normális.


Van 2 tápszer, ami sűrűbb: humana bab fitt (banános) és a milupa fermetált. Mind a kettő "ütősebb" tápszer.

Picit bonyolultabb elkészíteni. Én vettem hozzá egy shaker-t. Abba készítem a szoba hőmérsékletű vízzel és utána melegítem 37 fokra. Hipp-hopp kész.

2014. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!