Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből tudhatom, hogy a fájdalo...

Miből tudhatom, hogy a fájdalom miatt sir a baba?

Figyelt kérdés
pl,ha éjjel felsir-nem tudom megállapitani,hogy csak addig "kiabál"mig cicit nem kap-vagy a foga fájhat.van valami jele ennek?nem igazán etetném már éjjel,ha nem éhes-mert szeretném leszoktatni erről,de ha fáj a foga,akkor inkább azt kenném be.miből tudom ezt megállapitani?
2014. máj. 14. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

amig kicsi, MINDIG cicire kell tenni, ha sír.

azért többnyire éhes, szomjas, vagy éppen közelségedre vágyik, esetleg biztonságra, álmos, vagy kellemetlenül érzi magát, és hát ezekre mind a cici a válasz :)


ha viszont a cicin nem hagyja abba, akkor lehet gondolni a fájdalomra...


mikor 6-7 hónapos lesz a gyereked, már kialakult kommunikációja lesz, amit meg fogsz érteni. addig ez a legjobb módszer.


anyukánként változik az észlelés és babánként a jelzés, nem mindig ugyanaz a tünete, jelzése a babáknak, szerintem

2014. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg pont hogy nem kellminden egyes nyekkenésre mindig cicire tenni. NEkem, és szerintem senkinek nem esne jól, ha bármi problémája lenne, étellel tömnék. Szerintem a cici evésre való.De ez az én meglátásom. Bár szerintem a hasuknak se tesz jót, ha mindig nassolnak, és állandóan tele vannak, és így könnyen bele lehet abba a hibába is esni, hogy nem alakulnak ki rendes, laktató étkezések, mert a gyerek mindig nassol. Milyen idős a babád? HA fájdalom miatt sírnak akkor az általában, egy hirtelen, éles sírás. Szinte sikító. Én a helyedben bekenném a fogát, nem ártasz vele. Ha az nem hat megitatnám, mert az is lehet hogy csak szomjas.És ha semmi nem segít, akkor etetném meg. Vannak más fogzásra utaló tünetek?
2014. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első hónapokban szerintem elég nehéz elkülöníteni, miért sír a baba. Ilyenkor az ember enni ad, pelust cserél, ruhát igazít stb. :). A kislányommal szerencsém volt, ő két esetben sírt, ha nagyon fáradt volt, az panaszos sírás volt, és ha fájt valamije (ezt az első olyan alkalomtól tudtam igazán elkülöníteni, amikor sajna megbotlottam, és picit nekiütöttem a kiságy szélének, semmi baja nem lett, de biztos lehettem benne, hogy fájdalmában sír), ez olyan visítós, csillapíthatatlan, vigasztalhatatlan, éles sírás. Egyéb esetekben ő kiabál :). Ez a mai napig így van, csak kiegészült egy nyafizós, végén elnyújtott hisztisírással.
2014. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.az a helyzet,hogy már 9 hónapos a babám-de 1 foga sincs-és éjjel olyan nehéz eldönteni,mi a baja.kisebbnek sem sirt,nem volt hasfájós.és-igen-én sem vagyok állandóan cicire rakós.még aprócskaként is kb 3óránként etettem.ha nem éhes,akkor más igényét kell kielégiteni
2014. máj. 16. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha fájdalomtól sír, az elég egyértelmű, magas hangon sikítás-szerűen sírnak ilyenkor, álmukból felüvöltenek szabályosan....Fogzásnál meg segít a cici...Én nem hiszek ebben a szoktatás dologban...A gyerek felébred, mert valami baja van, amin általában segít a cici, ami = anya közelsége, innivaló, ennivaló, fájdalomcsillapító....Az én kisfiam, amikor fogzott erősebben, akkor volt, hogy 10x ébredt éjjel, akkor melléfeküdtem és kapott mindig cicit...amikor kijött a foga, elhagyta ezt a dolgot és aludt szépen. Persze nem minden baba ilyen, hiszen mi is mások vagyunk:)fogzás: húzd fel vagy le a kis száját és nézd meg, be van e dagadva az ínye. A fogzás tipikus tünete még az elalvás után nem sokkal történő éles felsírás, vagy álmában kínlódás-nyöszörgés, üvöltés....
2014. máj. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!