Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felvágottal, virslivel mi a baj?

Felvágottal, virslivel mi a baj?

Figyelt kérdés
Olvastam itt valamelyik kérdésre a válaszokat, és sokan írtátok, hogy 1 éves gyereknek még nem adtatok pl. virslit, felvágottat... Azokkal mi a baj? Az én kisfiam 14 hónapos, és szoktunk neki adni néha. Nem látom, hogy baja lenne tőle..
2014. máj. 16. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Semmi baj nincsen velük.Adjad csak nyugodtan!Csak most lett divat szinte semmit se adni a gyereknek,mert az káros,és egészségtelen.Persze csak jó minőségű és hús alapanyagút célszerű adni!
2014. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kora fölött én is adtam.


Amúgy a válasz egyértelmű: mert a felvágottakat, virslit "maradékokból" készítik, sokszor sok benne a "melléktermék".

Azért legyünk őszinték, a felvágottak és virslik többsége nem épp az egészséges kaják közé sorolható.

Csak ugye egy a baj, hogy ma már a bionál sem tudod, hogy tényleg bio. S lehet 20-30 év múlva az lesz káros, amit mi manapság egészségesnek hiszünk.

Épp ezért adtam én is mindent a lányomnak 1 év fölött, persze a lehető legolcsóbb és gagyibbnak kinéző termékeket nem vettem meg inkább.

2014. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi! Mi is ettük ès mi bajunk lett?
2014. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz semmi baja tőle, de felnőttként is csak ritkán eszek ilyesmit, mert nem túl egészséges, kevés benne a hús, bár egyre több tényleg húsból álló virsli van, érdemes abból választani, sokban szója is van.
2014. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az alacsony, rosszabb minőségű húst ártalom es a sok izfokozo es tartósítószer miatt mondjak.
2014. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én mindig megnézem a virslinél pl. hogy hány százalék benne a hús. 60% alattit meg sem veszek, mert azt még én sem enném meg :) de akkor jó, ha szerintetek sincs ezzel gond.. Már tényleg lassan mindenről kiderül, hogy egészségtelen.. tehát lassan eljön az idő, amikor fénnyel táplálkozunk.. már ha az egészséges :)
2014. máj. 16. 13:15
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

No igen, épp ezért kell az anyai megérzésekre hallgatni.

Valahogy a virslivel is így voltam. Megnéztem és "anyailag" megéreztem, hogy akkor ezt most jó lesz vagy sem.

Az ajánlásokra nehéz figyelni, mert ami az első babámnál tilos volt, a másodiknál már kötelezően ajánlott. :)

2014. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon ritkán veszek párizsit, virslit, mert nagyo kevés benne a hús, rengeteg adalékanyagok tartalmaz.

Inkább adok neki szín hús sonkát, vagy házi kolbászt, mi magunk is ezeket esszük.

Borzalmas virsliket készítenek!

A legjobb virsli a piacon a weisbauer virsli, de 2000ft/kg. Annyiért már húst tudok adni a gyereknek, de néha megveszem, mert tényleg nagyon finom, roppanós!

2014. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 ivilicious ***** válasza:
81%

https://www.youtube.com/watch?v=jXJSmxi2buc


például. undorítóan mindent bele darálnak, amivel semmi baj nem lenne,ha hús lenne. nátrium-glutamát, stb össze vissza adalékanyag meg szója (ami ugye mérgező) a 70-80%-a, a jobb minőségűek is tele vannak minden redvával, élelmiszermérnöknek tanulok...finomság még,hogy a pudingot aszott moszatból készítik, a joghurtokról meg ne is beszéljünk,de én tuti nem fogok adni! danone-nestlé-t az érdekében ne, még te se ,ha lehet!!!

Felvágott ugyanaz,mint a virsli, persze vannak jó minőségű sonkák, amik nem "húskészítmények" ,azokat nyugodtan. házi kolbász,szalámi is mehet.

2014. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ivilicious ***** válasza:
50%
vagyis esetleg házi/natúr joghurtot fogok, sima gyümölccsel :) de ezekből is lehet már venni jófajtát, jó áron, pl a spar bio joghurtja, 200ft...
2014. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!