Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek korán kezdett el...

Akinek korán kezdett el beszélni a gyereke, annál a mozgásfejlődés lassabban ment? Illetve akinél gyors volt a mozgásfejlődés, ott a beszéd ment később?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam ezt, hogy oda-vissza így van, ti hogy tapasztaltátok?
2014. máj. 18. 13:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igaz lehet, és logikus is.

Nálunk a nagyobbik (fiú) egy éves szülinapja előtt egy héttel önállóan elindult (3 hónaposan hasra, 5 hónaposan hátra fordult, 7 hónaposan mászott), viszont beszélni csak a második szülinapja után kezdett, addig csak 10-12 szót használt, és volt egy joker szava minden egyébre.

A kicsi, ő lány, egy évesen kezdett beszélni, most két évesen rendesen ragoz, komplett sokszavas mondatokban beszél, viszont 15 hónaposan indult csak el úgy igazán két lábon, és amúgy is minden mozgásosdival kb két hónap csúszásban volt a bátyjához képest.

2014. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Fiam már 6 hósan állt és mászott, 10,5 hónaposan önállóan sétált, 16 hónaposan tőmondatokban 20 hónapos korától összetett mondatokban,folyékonyan beszélt,22 hónaposan szobatiszta lett.Már pici kora óta mindennel nagyon rohan nála nem vettem észre amiről írsz kedves kérdező.
2014. máj. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi számít koránnak, 10 és fél hós volt a fiam, amikor elkezdett járni, 1 éves kora körül beszélgetett, most 2 és fél éves, hosszú mondatokat tud mondani, szépen ragoz, jó sorrendben használja a szavakat (többnyire). Egy ismerős kislány sokkal kevesebbet beszél. Viszont az én fiam nem tud rajzolni :)
2014. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de a mozgást nem csak a járásig kell nézni, a beszéd mellett meg sok más agyi funkció is van még ami fejlődhet- vagy kicsit visszamaradhat, pl a rajzolás, ahogy írta az egyik anyuka, vagy pl a szobatisztaság.

ÉN kisfiam mozgása beszéde átlagos volt szerintem, két éves kora előtt már tudott emberkét rajzolni, 2éves kora után 1hónappal már a 60db-os kirakókat ki tudta rakni, viszont 3éves korára lett csak szobatiszta.

Mozgásban 13hósan járt és hamar lépcsőzött, 2évesen már fel-le váltott lábbal ment, de motorozni is csak 2évesen tudott. Most 4éves és rollerezni szuperül tud, bicajozni viszont egyátalán nem. Vannak részképességek amik nagyon jól mennek, de vannak olyanok is, amikben gyengébb.

2014. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Van olyan baba, aki mindkettőt korán, vagy mindkettőt későn csinálja. De a többedik esetben igaz, nekünk több fejlesztőpedagógus mondta és utánanéztem külföldi oldalakon, stb stb.

a mi lányunk 3 nappal elmúlt 6 hónapos és forgott, kúszott, mászott, ült magától stabilan és felállt. 15 hónaposan már mondott szavakat, és egyre többet, de csak 3 évesen kezdett el mondatokban beszélni.


mi is vittük fejlesztésre, de amikor mondtuk a mozgásfejlődését, egyből 'elküldtek", hogy türelem, türelem.


mára nagyon szépen választékosan beszél, vannak még hibás hangjai, de majd kitisztul. :)

most 3 éves és 3 hós

2014. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!