Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is gond lehet?!...

Szerintetek is gond lehet?! Mozgásfejlődés.

Figyelt kérdés

Babám 8 hónapos, 3 hónapos kora óta forog hasról-hátra, 4 hónapos kora óta hátról-hasra. Kúszik, mászni csak pár "lépést" tud, utána elveszti a ritmust. 5 hónapos kora óta kutyázik. Négykézláb állásból oldalra csücsül támaszkodva, valamint bútorok mentén ülő helyzetbe húzza magát, és kapaszkodva ül (önállóan még nem tud). Állni is próbál, de pár mp után összeesik.

Én azt gondoltam, hogy minden rendben van, hideg zuhanyként ért, amikor a 8 hós státuszon a gyermekorvosunk gyógytornára küldött minket. Nem értem az okát, kérdeztem őt is, szerinte gyengék az izmai. De mégis miből gondolja ezt? Ti hogy gondoljátok? A ti babátok mit csinált ennyi idősen? Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. márc. 24. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

Nekem még nincs gyerekem,de annyit biztosan elmondhatok neked,hogy szerintem egy kicsit túl aggódod magad,mivel a kislányod az első gyereked,és ilyenkor az anyukák hajlamosak picit felfújni a dolgokat!:) Nincs semmi gáz,ne aggódj!

Ha nincs semmi külső rendellenesség,vagy ha a szemével nincsenek gondok,akkor lehet,hogy tényleg gyengék még az izmai,keveset kúszott,meg mászott még(ez egy amúgy is eléggé fontos szakasz az életünkben).

Bár lehet,hogy valami mozgáskoordinációs probléma áll fenn,akkor viszont érdemes még egy másik orvossal is elbeszélgetni.Érdemes lesz utánanézned,hogy milyen szakember van a környéketeken,aki direkt a mozgáskoordinációval foglalkozik,és TÉNYLEG ÉRTI a dolgát.

2014. márc. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én 8 hónaposom forog, fordul minden irányba, kúszik, ma állt először négykézláb pár pillanatig, eszébe sincs ülni, felállni, járni. És nincs semmi baja, kétszer nézte már meg gyógytornász, mert aggódtam, hogy ne legyen semmi gond. Ő ilyen ütemben fejlődik. Kicsit túllihegi a doki, ha tényleg csak ennyit látott és mást nem.
2014. márc. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem normális! Sőt! Egyes babák (állás,kúszás) sokkal később csinálják!
2014. márc. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

A gyerekeim ilyen korukban már majdnem jártak..

de nem ez a lényeg

Lehet a dokitok tényleg csak túllihegi a dolgot..A mi orvosunk is csinált ilyet a lányomnál.Kitalálta hogy gyenge a vállöve, és jajj..jajj..jaj..vigyem el szakemberhez.Csak mellékesen jegyzem meg, hogy ez 3 hónapos korában volt, és szinte fekvőtámaszokat nyomott az annyira "gyenge" vállövével.De mondom oké..elmentünk, ahol a dokinő úgy nézett rám, mint valami UFO-ra..nem értette mi bajom, és közölte hogy a gyerek teljesen rendben van.

Max neked is lesz egy ilyen jó sztorid! :) Ha meg tényleg baj van esetleg, akkor oda ahova mész tudnak segíteni.Nem kell megijedni..Ismerősünk babájának ilyen korban derült ki, hogy le vannak tapadva az izmai.Nagyon szépen helyre hozták a kisfiút..most egy teljesen egészséges kis 3 éves rosszcsont! :)

Nyugi!!!!

2014. márc. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Mert összecsuklik,azért gyengék az izmai.

Nekem 3hósan forgott hasról hátra.

Majdnem 6hósan hátról hasra.

7hósan kezdett kúszni előre is már,kutyázott és felült magától kúszásból.

8hósan mászott és állt.De ha elfáradt rikácsolt és nem összecsuklott és elesett.

9hósan lépegetett kapaszkodva,kézenfogva és 1kézzel kapaszkodva állt.

És nagyon soká indult el 15,5hósan.Azóta meg sem áll.Egyszercsak felállt földön és ment.

Az a baj,hogy hamar forgott a babád és főleg ehhez képest meg nagyon lemaradt.

2014. márc. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem feltétlenül van gond. Főleg, ha a lányomat veszem figyelembe, megnéztem a babanaplóban neked:


-hasról-hátra forog: 4. hónap

-kutyázik: 7. hónap

-egyedül felül: 9. hónap

-mászik: 10. hónap

-feláll: 10. hónap

-elindul: 15. hónap


Semmi baj vele, sőt, legalább mászott, valakinél ez kimarad.

2014. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Nem gondolom, hogy túl korán forgott a babám, az ismerősök babái is 3-4 hósak kezdtek el ide-oda forgolódni.

A doktorunk konkrét helyre küldött minket, ahol 5ezer Ft az állapotfelmérés. Őszintén szólva, ha nincs rá szükség, akkor nem dobnék ki az ablakon ennyi pénzt, de emellett ott van az is, hogy nyilván minden pénzt megér a kisbabám egészsége, csupán nem tudom, hogy valóban szükség lenne-e rá. Én a státusz előtt kifejezetten ügyes, jól fejlődő babának gondoltam a cseppem ..

Hozzá kell tenni, hogy az orvos előtt semmit nem produkált, alvásidőben mentünk a státuszra, nagyon álmos volt már, csak a szemét dörzsölgette az alkarján támaszkodva... lehet az orvos nem hitte el, hogy tényleg csinálja azokat, amiket elmondtam neki?

2014. márc. 25. 07:43
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy 8 hónapos babának amit mindenképpen tudni kell az csak a forgás. Kúszni 9, mászni 11 hónapos korig kell. 12 hónapos korig kell elkezdeni kapaszkodva lépegetni, kapaszkodás nélkül pedig 18 hónapos korig. Az ülésre nincs kifejezett határidő, sok baba csak mászás után ül, van aki pedig csak állásból ül le.

A mi lányunk 8 hónaposan csak forogni tudott, persze azt már 6 hónapos kora előtt. Majdnem 9 hónapos volt amikor kúszni kezdett, 10 hónaposan mászott, majd abból ült ki. 11 hónaposan állt fel és kezdett lépegetni kapaszkodva. 15 hónaposan kezdett önállóan járni. Soha nem küldtek mindket gyógytornára, de nem is volt rá szüksége.

Szerintem a babád a mozgása alapján nincs elmaradva, de én akkor is elvinném a helyedben, ha az orvos elküldött. Lehet, hogy ő másból állapította meg. Megtapogatta, megnézte, stb. Én nem mernék kockáztatni.

2014. márc. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Persze, bennem is ott van, hogy én egy laikus anyuka vagyok, míg ő egy orvos, szakember, lehet ő mást is lát, amit én nem. De nem igazán mondott semmi konkrétat.

Még átbeszélem a férjemmel, valószínűleg az lesz a vége, hogy elviszem egy gyógytornászhoz, maximum megnyugtat, hogy nicns semmi gond, menjek csak haza :)

2014. márc. 25. 08:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem lazák az izmai nem forgott korán egyátalán,viszont hogy nem tud ülni,se rendesen mászni az nem túl jó 8 hónaposan szerintem nem baj ha elviszed gyógytornára,inkább mint baj legyen.
2014. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!