Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog elindulni, ha már...

Mikor fog elindulni, ha már ezeket csinálja?

Figyelt kérdés

Babám már nagyon ügyesen sétál a bútorok mellett megkapaszkodva, és pár napja már többször olyat is csinál, hogy elenged mindent, azaz nem kapaszkodik, és úgy áll. Nem tud még sokáig, ilyenkor kb 3 másodpercig áll egyedül, utána lehuppan a popójára. Tegnap viszont 5másodpercig is állt egyedül.

Ha már így próbálkozik, kb mennyi idő még míg elindul? Másik kérdésem, a kora számít ha már ezeket csinálja? Úgy értem, ha egy 12 hós baba csinálja ezt, akkor 1-2 hét alatt elindulhat, ha meg még közel sincs 1 éves ugyanezeket csinálva, akkor meg még több hónap is lehet? Remélem érthető. Köszönöm


2014. máj. 19. 08:32
 1/8 Kései Sirató ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem 3-4 nap múlva elindult önállóan, egyik 11, másik 10 hónaposan, de ez azért lehet változó. Mindenesetre nagyon hamar el fog indulni.

A nagy fiamat a mobil telefonok érdekelték és úgy indult el, hogy apuka mobil telefont tartott elé, amit mindenképpen meg akart nézni, 3 lépést kellett tennie, hogy elérje, sztem megfeledkezett magáról és simán odament a telcsiért. Utána már ment minden magától.

2014. máj. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam egy héten belül elindult amikor már ezt csinálta!
2014. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak azért érdeklődtem, hogy számít-e a kor, mert az én babám még csak 9,5 hónapos.
2014. máj. 19. 08:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Az en fiam is ezt csinalta 9,5 honaposan, de csak 11 honaposan indult el onalloan,akkor viszont esesek nelkul,stabilan.A 1,5 honap alatt sokszor megtett 5-6 lepest is,de amikor eszrevette,hogy eltavolodott a kapaszkodotol egyszeruen leult.

11 honaposan amikor ugy dontott,hogy valoban elindul elso alkalommal 30 percet jarkalt eses,vagy leules nelkul folyamatosan.

2014. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem számít a kor.Húgom 5 és fél hósan állt fel és 8hósan már szaladt.Lányom 8hósan állt fel,annyira mennyire te írod,már 10hósan elengedte magát.Bár nem fenékre huppant,hanem visszakapaszkodott.De ezt elhagyta 10,5 hós korára,attól kezdve el sem merte engedni. 15 és fél hósan indult el,egyszer csak felállt a földön és ment.Azóta nem mászik. 12hósan párom és köztem lépett már párat,de csak ha letettük így,amúgy magától nem csinálta azt sem.
2014. máj. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 9,5 hónaposan indult el egyedül, utána már szinte csak ment, 10 hónapos korára teljesen elhagyta a mászást itthon. Kb. 9 hósan felállt egyedül kapaszodás nélkül és ha fogtad a kezét ment... Én kicsit ijesztőnek találtam ezt, aggódtam hogy bírja-e a lába. 10 hósan már simán cipőben a játszótéren is ment, ez az időszak pont egy éve volt.
2014. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kor itt nem annyira számít, inkább az,hogy miket csinál, az én fiam 6 hónaposan állt fel, 9hónaposan elindult.
2014. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ez 3 hónapba telt.
2014. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!