Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Milyen cipőt és...

Anyukák! Milyen cipőt és szandált vegyek kintre, motorozáshoz, triciklizéshez, stb. az éppen elindulni készülő, első lépéseket megtevő kislányomnak?

Figyelt kérdés
Ha már önállóan jár bentre kap egy szép Elefanten szandit,elöl nyitott. Kint nincsen annyit, ezért oda picit olcsóbbat vennék, no meg azt jobban nyüstöli, Pablosky dorgót gondoltam,aminek gumis az eleje, de szandálba tanácstalan vagyok nyárra,miben tudna motorozni,amiben nem sérül meg a kis lába..A játszótéren Freyco puhatalpút adnék rá, amibe most is tanul járni,igaz nem fogja a bokáját,de talán oda jó lesz neki..Esetleg tudtok olyan kinti dorgót vagy kinti szandit ami megfelel erre a célra? Nem betétes,és nem harántos cipők híve vagyok.

2014. ápr. 9. 10:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És fontos lenne,hogy fogja a kis bokáját,de a talpa hajlékony legyen..
2014. ápr. 9. 10:21
 2/12 anonim ***** válasza:
Bentre nem kell cipő, maximum egy csúszásgátlós zokni. Kintre mindegy milyen cipőt veszel, az a lényeg, hogy rugalmas legyen a talpa és fogja a bokáját. Egy járni tanuló/épp járó babának nem való a tornacipő, azt mellőzd. Nézz esetleg szandálcipőt, annak zárt az orra.
2014. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! nézz körül itt:


[link]


nagyon jó minőségű kis cipőket árulnak, nagyon jó árban. Én DD stepet szoktam venni, meg vagyok vele elégedve. A tavalyi modelleket le szokták árazni.

2014. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs bent hideg és orvosilag nem indokolt semmilyen spec lábbeli, akkor bentre nem kell rá semmi, legfeljebb egy szilikontalpú zokni vagy egy liliputi jellegű tutyi, hogy ne csússzon, de szabadon mozoghasson a lába teljesen.

Játszósnak elől magasan gumírozott orrú szandálcipőt javaslok, azok a legstrapabíróbbak és nem néznek ki totál leharcoltnak egy hét után...

nekünk bevált a DD Step és a Clarks, különösen ez utóbbi. Ennél a lábszélesség szerint választható a fazon, illetve létezik belőle harántos és anélküli változat is. Én neten rendeltem mindig, a legtöbb cipőjük ilyen, minőségi és nem drágább, mint itthon bármilyen másik minőségi cipő...

2014. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Szerintem a benti cipő szükségességénél fontos szempont, hogy milyen a burkolat. ha hideg, akkor kell valami a lábára, hiába egészséges mezítláb totyogni, sajnos a gyereknek nem lehet megmondani, hogy oda ne menj mert megfázol :-) ha szőnyeg van, vagy meleg a padló, akkor elég a zokni.
2014. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Felénk azt mondta a védőnő,hogy bentre kell bokatartós szandál vagy cipő ha elindul..egyenlőre puhatalpú Liliputi van rajta,ez nem tartja a bokáját,de még csak kapaszkodik a bútorokba és úgz lépeget, a játszótéren is puhább cipőt adok rá,de nem tudom,hogy ott nem-e lesz gond,ha továbbra is nem bokatartós cipőbe fog mászkálni..
2014. ápr. 9. 13:03
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Amíg nem megy túl sok lépést, mert éppen járni tanul, akkor jó az a kis cipő aminek nagyon puha a talpa. De mikor már jár, jó nem a közértig meg vissza :) hanem több lépést megtesz, akkor felejtsd el! A puha talpú cipő akkor jó, ha homokba, fűbe, kertben, de egyenetlen talajon lépked, ha betonon, otthon parkettánk kövön, akkor káros. Ezért kell a jó gyerekcipő!

Most még azért kell puhatalpú, mert jobban érzi a talajt, de nem azt jelenti, hogy még 2 hónap múlva is az lesz a jó neki, hanem még kb 2 hétig.

A cipőket bizony gyilkolni fogja és hidd el nem feltétlenül a motorozás. A fiam motorozik, de nem attól kopik a cipő orra, hanem a lépcsőzés is koptat,sőt ezek a fa mászókás játékok is csúnyítják a cipőt. Azért tudom, mert a vadi új cipőjébe még nem motorozott, de ezeket amiket írtam igen és már megkopott a cipő orra.

Vegyél jó minőségű cipőt vagy szandit kintre, aztán bent akkor legyen ez a puhatalpú. De vidd el orotpédiára, mert akkor ott megmondják mi is kell, megvizsgálják. A fiamnak amúgy supinált cipő kell mert befelé dől a bokája, szóval neki egy ilyen egyszerű tornacipő ami semmit nem fog tuti nem lenne jó.

2014. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a puhatalpun a Liliputit értem amit írtál. az ami káros lesz később.

Vegyél jó minőségű szandit pl salus, ha kell a korrekció, ha nem akkor DD Step például vagy Elephanten, ezek fogják a bokát és minden szempotból jók.

Hamar ki fogja nőni nyugi :) első időkben nem azért veszel másikat mert tönkretette.

utolsó voltam

2014. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én bentre bokafogós Elefanten szandit gondolam,mert bent sok időt tölt el, kintre nem tudom érdemes-e tízezer forintos cipőt venni ha ott elmotorozza,szétkoptatja? Játszótéren maradhat a nem bokafogós puhatalpú cipő, Freyco ha már járni tud?
2014. ápr. 9. 19:48
 10/12 anonim ***** válasza:

amíg csak lehet bokafogósat adj rá!

Ezek a puhatalpúak, mint írtam akkor jók, ha még éppen tanul járni, mer

2014. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!