Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes orvoshoz menni...

Mikor érdemes orvoshoz menni ha nem akar beszélni a kisfiam?

Figyelt kérdés
12 hónaposan már mondta, hogy mama, papa, pápá, vau, hápháp, múú, de, nem. Most 16 hónapos és max a vau-vau megy ha kutyát lát. Mindent megért amit mondunk neki, ha kérünk valamit megcsinálja és a testrészeit is megmutatja. De beszélni egyszerűen nem akar. Mutogat a tárgyakra és ö meg e hang kíséretében "kéri", hogy mondjam meg mi az de meg sem próbálja utánam ismételni. Rengeteget beszélek hozzá, énekelek, mondókázok mégsem használja a már korábban kimondott szavakat és újakat sem tanul. Babanyelven sokat mondja a magáét de ennyi. Szerintetek el kéne vinnem orvoshoz vagy normális még ilyen korban? Esetleg kell/lehet valamivel jobban ösztönözni a beszédre?
2014. máj. 19. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
teljesen normális még ennyi idős korban nyugodj meg :) bölcsödei dolgozóként mondom, hogy a legtöbb gyerek 2 éves kora után kezd el beszélni, 1-2 esetünk volt csak aki 20 hónaposan odajött hozzánk és már beszélt... nálunk tanultak meg 2 2 és fél éves korukig :) énekelj mondókázz csak neki tovább.. a legjobb beszédfejlesztés! egyszer majd ő is mondja utánad :))
2014. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Lányoknál 2,5 éves kor a határ, fiúknál 3 év. Még nagyon kicsi. :) Egyébként mikor felgyorsul kicsit a mozgásfejlődés, lelassul a beszédfejlődés. Ne izgulj, nincs miért, amit csinálsz bőven elég.
2014. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam tök ugyanez, de ő még nem is mondott semmit. Halandzsázni tud, de nála is minden abban merül ki, hogy rámutat és "e". Szerintem még ráér.

Én is ismerek 2,5 évest is, aki egyetlen értelmes szót sem mond.

2014. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csak "e"-t mondott és mutogatott a fiam 2 éves koráig, aztán bölcsis lett és 3 hónapra rá már összetett mondatokban beszélt.
2014. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh akkor rendben van, köszönöm a válaszokat! Mindenkinek szép napot kívánok! :-)
2014. máj. 20. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!