Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónap lesz a gyermekeim...

21 hónap lesz a gyermekeim között. Így terveztük. Tudnátok olyan praktikus tanácsokat adni, amelyekre érdemes lesz odafigyelnem akár a terhessé alatt, akár két gyermekkel? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 13:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A férjemmel nagyon boldogok vagyunk. Kifejezetten kis korkülönbséget akartunk. Ezért kérlek Benneteket, olyanok ne írjanak, akik szerint inkább védekeznünk kellett volna. Minden konstruktív tanácsot szívesen veszek.
2014. máj. 15. 13:24
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is hasonló a különbség. az általános dolgokat úgyis már olvastad, inkább azt írom le, amit én elrontottam.

ha eddig nem játszott egyedül, akkor szoktasd rá, hogy naponta 2-3 alkalommal egyedül foglalja el magát egy kis időre. nem kell egyedül hagyni,csak annyira, hogy ne segíts neki pl építeni...

amit én nagyon elrontottam, hogy utolsó percig emelgettem, cipeltem a nagyot, hogy ne érezze elhanyagolva magát. csak ugyanezt várta volna, mikor hazajöttem a kórházból és nem emelhettem:(

2014. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na, pont ilyen tanácsokra gondoltam. Köszönöm, kedves 1. válaszoló. Megfogadom.

Mások tanácsaira is kíváncsi lennék.

2014. máj. 15. 14:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1.Anna peti gergő könyvből kistesó érkezik címmel,ebből olvashatsz neki,ezzel is felkészítve a kistesóra meg hogy anya elmegy szülni pár napra.


2.igen szép lassan,fokozatosan szoktasd "önállóságra",tudjon eljátszani 10-15 percet magába vagy pl én olyat csináltam még a terhesség alatt,hogy mondta,hogy anya kérek inni én meg mondtam neki mindjárt,és pár percig még tettem vettem mást csináltam ezzel is szokta hogy nemtudok azonnal pattani mert mi van ha épp szoptatod a kicsit vagy pelenkázod és neki akkor kell inni de azonnal,szóval tudjon várni pár percet.


3.ha megszületik a kistesó és hozzátok haza a kórházból akkor "hozzon" a nagytesónak valami kis ajándékot(nállunk ez nagyon jót tett és nem tekintett betolakodóként a nagy a kicsire)


4.amikor már meglesz a kistesó,ha van segítséged akkor legalább heti 1x 1-2 órára csináljatok a naygtesóval közös programot,egy fagyizás egy játszóterezés bármi a lényeg hogy csak te meg ő legyen és csak rá tudj figyelni,ezzel nagy esély van elkerülni a testvérféltékenységet.


5.amikor szoptatod majd a kicsit készíts oda a nagynak iszit vagy rágcsát vagy mesekönyvet vagy vmi játékot mert tuti akkor lesz vmi nyűgje


6.ha cumizik vagy cumisüvegezik vagy még pelenkás lesz akkor eszedbe ne jusson akkor elvenni tőle,megélheti úgy hogy akistesó elvette tőle,szobatisztaságot vagy most nyáron vagy utánna felejtsd el mert kistesónál vannak visszaesések,egy a lényeg ne akarj "nagygyereket" nevelni belőlle mikor ott lesz egy picike akit etetsz,altatsz,öltöztetsz,joggal érezheti a nagy hogy tőle bezzeg túl sokat várnak el!!


7.A nagytesót vond be a pici körüli teendőkbe,kidobhatja ő a pisis pelusát,segíthet fürdetni a picit és olyankor dícsérd meg,hogy milyen ügyes.


8.szeretgesd ölelgesd puszilgasd sokat!!

2014. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg a fontos, hogy az önállóságot tanulja, mert mikor szoptatod a picit nem tudsz felállni segíteni neki, és tuti ilyenkor fog a "fejeden" ugrálni. Én elrontottam a nagyot azzal, hogy mikor a kicsit etettem engedélyeztem a tv nézést, hogy legyen egy kis nyugi,hát nehéz volt utána leszoktatni sajnos.
2014. máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ami még egy plusz.


Ne csak a nagy legyen önálló, hanem a pici. Minél előbb tedd le magatokhoz "játszani". Ha még a fejét sem emeli, akkor is, persze biztonságosan(ne akkor akarjon a nagy "kidobózni", ne séta útvonalra...).

Nálunk a lányom alap nyugis természete plusz, hogy lepakoltam a földre a játék közben sokat segített(oké, amit lehetett a 19hónapos a szájába adott...) az első dolog amit a kicsi megtanult az a türelem.

2014. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos dolgokat írtatok. Meg is könnyeztem itt-ott:-) Köszi a válaszokat. Ha bármi még az eszetekbe jut, írjatok, kérlek.

Arra mennyire kell vigyázni, hogy terhesen ne emelgessem a nagyot? Azt mondják, hogy mivel úgyis hozzá van szokva a szervezetem az ilyenfajta terheléshez, ez nem jelenthet gondot.

2014. máj. 15. 14:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is aktuális a kérdésed, így örömmel vettem én is a sok jó tanácsot.

Nekem az orvos azt mondta hogy emelgessem csak a kisfiamat nem lesz baj, nem kell magamat extrán kímélni, ne lustuljak el. Szóval én bátran emelgetem a 13 kilós gyerekemet.

Minden jót!

18hkm

2014. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

23 hónap van a gyerekeim között. En simán emelgettem a kisfiamat, semmi gond nem volt. Arra figyeltem, hogy a nagytesó napirendje megmaradjon, és a pici alkalmazkodott hozzá. Nem volt különösebb gond ezzel. Szerintem fontos, hogy mire megszletik a pici, addigra a nagy stabilan önállőan aludjon. Szülés előtt 1 hónappal kapott a fiam junior ágyat.

A nagyra nem eroltettem semmit, ha akart segített a pici körül, ha nem akart, akkor nem.

A kisfiam nem nagyon értette a terhességet, kistesó megjelenését, ezért nem csináltam belőle nagy ügyet.

2014. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok!

ja igen az még eszembe jutott hogy próbáld meg a pici napirendjét "beleilleszteni"a nagy napirendjébe,ne a nagy napirendje boruljon ami már neki megszokott és kialakult!Pl:a déli alvásukat próbáld összehangolni,nállunk sokáig úgy volt hogy délelött a kicsi csak 30-40 percet aludt így délben együtt aludtak hosszabban 1,5-2 órát a naggyal,ilyenkor volt időm házimunkázni,utolérni magam vagy esetleg szusszantani egyet.Majd délután a játszótéren vagy séta közben még aludt a kicsi a babakocsiban ismét 30-40 percet!Így mindenki jól járt:a naggyal meg volt a mozgás,séta nem csak otthon ültünk,a kicsi meg jókat aludt ababakocsiban és még a bevásárlás/ügyintézés is elvolt intézve!

Akkor még az jutott eszembe hogy nemtudom van-e pihenőszéked mert nekem ez nagy szolgálatot tett!Mivel férjem olyan beosztásban van hogy sokszor egyedül csináltam végig az esti fürdetést,elsőbb lefürdettem a kicsit a kiskádban(közben a nagy segített vagy ott molyolt körülöttünk vagy őt meg beraktam a nagykádba addig pacsált)majd a kicsit törültem,öltöztettem(ja igen itt jut eszembe hogy az is nagyon jó volt hogy én a fürdőszobába is rendszeresítettem egy pelenkázólapot amit a fürdőszobapultra raktam de valaki a mosógépre teszi így nem kellett otthagynom a nagyot egyedül a kádban)na és akkor itt tett nagy szolgálatot a pihiszék,a kicsi ha kész volt becsatoltam és fürdettem a nagyot,töröltem,öltöztettem és mindenki rendbe lett téve!

vagy még az jutott eszembe hogy a kicsi este hamarabb aludt el kb fél 8 fele hála őt nem nagyon kellett ringatni így gyorsan elaludt és olyankor összebújtam a naggyal,meséztünk,mesét olvastam!Ez a mi kis esti rituálénk volt és nem érezte azt hogy el lenne hanyagolva!


jajj ha még eszembe jut valami írok:)

2014. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!