Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS. Éjszakára kisfiúnak...

SOS. Éjszakára kisfiúnak milyen pelust használtok? 5-6-os méretben? Rakhatok plusz betétet a pelusba?

Figyelt kérdés

Libero jött be pár hónapja, amikor amúgy 4-est hordott a kisfiam, éjszakára 5-öst adtam rá, reggelre nem ázott át. Most 5-ös a mérete, 6-ost kap éjszakára és minden reggel tiszta pisi. Este 260mili tápszert iszik és éjszaka megiszik még 160mili teát. Nappal is megiszik ennyit két peluscsere között mégsem ázik át. Nem tudom már hogy mit próbáljunk ki, a Pampers nem jött be régebben így most sem próbálom meg.

Van pléd az ágyán, volt aki azt mondta hogy fázhat éjjel és ezért pisil sokat, de a pléd segíthet. Eleinte jó volt a pléd, most mégis átázik minden reggel.

Rakjak a pelusba plusz betétet? Vagy mit csináljak?


2014. máj. 20. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az a gond, hogy túl sokat iszik éjszaka. Azt nem írtad mennyi idős, de éjszaka meg kellene próbálni csökkenteni vagy elhagyni a teát. Az én kisfiamnál ez volt a gond, amint picit csökkentettem a lefekvés előtt folyadék mennyiségét, mindjárt nem ázott át az 5-ös pelus sem, pedig előtte volt, hogy a 6-os is.
2014. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én éjjelre is a méretének megfelelő pelust tennék rá, lehet, hogy a 6-os méretűt nem tudod rendesen hozzá igazítani a testéhez. Vagy a másik megoldás, hogy amikor a teát adod neki, akkor kicseréled a pelust is.
2014. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 14 hónapos a kisfiam, egyszer kel éjszaka, teával tud vissza aludni. Ha megpróbálnám altatni tea nélkül akkor csak jobban felébredne és éjszakázhatnék vele. Napközben is sokat iszik így nem meglepő hogy éjjel is kívánja. Megpróbálom ma az 5-öst de a 6-osra azért váltottunk mert már néha átázott az 5-ös.
2014. máj. 20. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy bevált-e az 5-ös méret.
2014. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

azt írod, hogy nappal is megiszik ennyit 2 pelus csere között. na igen, de az 3-4 óra, éjjel meg 10-12 órát van peluscsere nélkül.


teát semmiképpen se adj neki éjjel, tönkre teheti a veséjét, inkább vizet és csak pár kortyot!

na meg ha úgyis kelsz hozzá, akkor halkan cseréld ki a pelusát, fél perc az egész, ki se kell venni. 2-3 nap alatt belejössz, ő meg fel sem fog ébredni rá ;)


amúgy ha nappal is rengeteg folyadékot iszik, akkor azért nézesd meg a gyerekorvossal

2014. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az 5--ös is átázott... A teával tönkre megy a veséje? A vizet nem fogadja el. Ha nem kap inni nem alszik vissza. Az éjszakai pelus csere meg kizárt. Ha nem jutok be időbe a teával teljesen felébred és 3 órán keresztül vissza sem alszik. Ha még pelust is cserélnék... Le a rugit-bodyt majd ujra vissza csatolni stb... Lehetetlen ugy h ne keljen fel teljesen. De azért köszönöm.
2014. máj. 22. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!