Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzásnál hanyadik nap lázasod...

Fogzásnál hanyadik nap lázasodik be a gyermek fog kibújás előtt?

Figyelt kérdés
És hány napig lehet lázas és esetleg mutatnátok fotókat hogy hogy néz ki egy íny ahol kibújóban készülődik az első fog?

2014. máj. 21. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyermekem van, egyik sem lázasodott be, aztán a kiscsaj lázas lett és azt hittem, hogy a foga miatt de a doktornő azt mondta, hogy a foga miatt nem lehet lázas. Nem is attól volt, mint utólag kiderült.
2014. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom eddig két alkalommal lázasodott be egy napig vagy egy este tartott. Rá 2-3 napra kibújt a fogacska.

Már pedig fogzástól lázasodhat a gyerek. Attól h vkinél nem volt rá példa az nem jelenti azt h nem lehetséges. Nálunk 10 fogból kettő járt eddig lázzal.

2014. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az én fiamnak még egy foga sincsen pedig már 8 hónapos, már hónapok óta meg lehet számolni hogy hány foga van az íny alatt de eddig semmi, aztán tegnap még semmi baja nem volt,ugyanúgy viselkedett mint ahogy szokott, kúszott mászott, nevetett, érdekelte minden.

Aztán ma hajnalban egy körömhegyni kaki volt a pelusban ami nem is látszott ha nem vettem le a pelust csak bele kukucskáltam oldalt, na azt reggel vettük észre de nem gondoltuk hogy az miatt nem alszik, ki is pirosodott a segge, aztán kakilt rá 2-3 órára még ami tovább marta mert én a dolgom végeztem a férjem volt vele addig és nem azonnal vette észre a csomagot.

Azt hittük azért olyan nyűgös, de egész nap bágyadt , alig mozog, nincs kedve semmihez, nem érdeklik a csörgős érdekes dolgok sem csak matat a szájában keservesen, és délben 12 kor 38 fokos láza volt a nyakánál mérve a toka alatt panadolt adtam neki, délután 5 órakor már 39,1 fokos láza volt a tokánál, adtam neki nurofen szirupot.

És amikor hatott a gyógyszer kb 1 órára olyan volt mint eddig mászott fogdosott mindent de aztán ismét bágyadt lett és csak aludni akart.

És csak tologatással nyugodott meg.

2014. máj. 21. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Vidd el jól az orvoshoz.

Fogzásnál hőemelkedés van, 37.0-37,6 fok

Ha a fölötti, akkor betegség. 39 fokos láz nincs fogzástól!

Az, hogy az ínyén oldalt meg lehet számolni a fogakat, még nem azt jelenti hogy fogzik, akkor fogzik, ha az ínye tetején látod a fogat, ahol ki fog bújni, ott kell fehérednie egy csíkban

Mielőtt kijönne a fog feldagad az íny, puha lesz. Fiamnál 2 hétig tart az hogy véresre csípi a kaki a fenekét a fogzás előtt.

2014. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Attól lehet hirtelen lázas és beteg ha este fürdetésnél 20 fokban lett fürdetve és kb 10 percig tartott az öltözködés?

Másnapra még nem kéne megbetegednie nem?

se az orra nem folyik sem nem köhög semmi betegségre utaló jel csak láz.

2014. máj. 21. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:

kisfiam amikor belázasodik, de más tünete nincs (se orrfolyás, se orrdugulás, se köhögés, se tüsszögés) csak szimplán álmosság, napközben hőemi, éjjel láz, vagy csak hirtelen semmiből láz, aztán elmúlik, akkor éppen áttöri a fogacska az ínyét.

amúgy most már ki merem ezt jelenteni, de múlt héten, az aggodalmaskodó párom, és védőnőm miatt én hüly.e elvittem az orvoshoz, mert lázas lett, de semmi más tünet, az meg elküldött a sürgősségire, ahol úúúgy megkínozták szegény kicsi babámat. VÉRT VETTEK (elég szerencsétlenül) és vizeletet (ez szerencsére semmi extra, zacskót ragasztottak a fütykösre, és figyelni kellett, mikor kerül bele valami) meg vagy négy orvos szétfeszítette a száját, és spatulával lenyomta a nyelvét - a végén már a gyerek teljesen szétsírta magát, annyira rossz volt neki. persze semmit nem találtak, és négy nap múlva se, mikor elvittem ismét a háziorvoshoz. és ahogy jött, négy nap múlva elmúlt a láz.

egy fogacska volt. most is csócsál azért mindent, úgy tűnik jön még egy neki.


ha csak lázas, eszik, iszik rendesen, van pisi és kaki, és nem szökik fel nagyon a hő, akkor ne kínozd szegényt, pihenjetek, bújjatok össze, babusgasd, könnyítsd meg neki a fogzás okozta kellemetlen érzésekkel teli nehéz időszakát.

2014. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tegnap alig evett alig ivott nagyon kómás volt hajnaltól kezdve nem beszélve hogy a láza mindig visszajött 3 alkalommal kapott lázcsilapítót tegnap, ma hajnalra lement a láza semmi baja sincsen ma reggel már rendes adagot evett kanalas ételt.

Most meg játszik hasal mászik már egy ideje, tegnap amint letettem játszani azzal a lendülettel meg sem moccant és már sírt is.

Mindjárt megvizsgálom az ínyét is csak még nem engedte, és azt sem akartam hogy ki hánnya az ételt mert matatok a szájában.

2014. máj. 22. 07:44
 8/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Le lehet pontozni azért amit írtam, de az tény, hogy magas láza nem lehet fogzástól. Az orvosok csak jobban tudják, mint itt bárki más is.

A 4-es is jól írta, hogy hőemelkedése lehet, de magas láza nem. Nekem ezt a doktornőnk mondta és hozzá teszem a messzemenően a környék legjobb gyerekorvosa! Több évig alultáplált és nagyon beteg gyerekeket gyógyított, van tapasztalata és nem fiatal kezdő. Nekem 2 gyerekem van, egy fia aki 3,5 éves, ő meg sem érezte a fogzást, észre sem vettem, hogy mikor jöttek ki, a lányom most 1 éves, neki van már 8 db foga de nála észre lehetett venni mert nyűgös volt, hasmenése volt és emiatt nagyon csúnya piros volt a feneke amivel én is hetekig szenvedtem. azóta csak sudocream-mel kenem neki, az bevált, de lázas nem lehet a fogától csak hőemelkedése.

És lehet megint lepontozni!!!

Főleg ha valaki csak ebben élvezi ki magát!!!

2014. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!