Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kislányom allergiás asztmátó...

A kislányom allergiás asztmától szenved. Tanácsokat kérnék hasonló helyzetben lévőktől. Volt- e javulás amióta a betegség tar? Milyen gyógyszereket használtok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Az asztma 6-8éves korra kinőhető, de az élete során bármikor visszatérhet. Gyógyszerekkel szépen karban tartható. Tudom egy-egy roham nagyon ijesztő lehet, de fontos, hogy higgadt legyél, megtanuld felismerni egy roham kezdetét, és tudd, mikor kell adni a roham gyógyszert. Mit mondtak mitől jött ki? Milyen súlyos? Mennyi idős a baba? Írd meg, ha kíváncsi vagy valamire. Symbicortot, Pulmicort, flixotide discust használtam és gáz esetén Ventolin. (nekem csecsemő korban jött ki, 6éves koromra kinőtte. Egy gázmérgezés kapcsán kiújult 13éves koromba, ami azóta is megkeseríti az életem. A terhesség előtt és a szoptatás alatt 3 évig tünetmentes voltam, majd egy megfázás újra kihozta. rengeteg kórházi túrán vagyok túl. Egy 4éves asztám ikerpár mellett voltam babysitter. Ha tudok szívesen válaszolok.
2010. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!A kislányom most 5éves neki 2 éve állapítoták meg.Az baj nála hogy ahogy közösségbe kerül nagyon gyakran beteg és a betegségei folytán alkúl ki az asztma vagyis köhög fullad..Nálunk mindkét ágról, tehát apa és anya családjától is örökölhette.SZed ő is állandó gyógyszereket.E-melett még magas a pollen allergia és az atka értéke..Nekünk a dokinő azt mondta nem növi ki max gyógyszerkkel szinten lehet tartani...
2010. szept. 15. 14:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az atka elkerülhetetlen. De gondolom elmondták mit kell csinálni otthon a lakásban ellene. A pollenekre érdemes egy nagyon jó minőségű levegőszűrőt beszerezni. A közösséghez egy idő után hozzá fog szokni a picúr, de az sajnos évek. Addig is erősítsd az immunrendszerét- Béres csepp, c vitamin, vagy gyerek multivitamin. Sajnos ennél többet nem lehet tenni. Nem tudom van-e nektek otthon tüdőkapacitás mérő- kis műanyag cső, amibe ha nagyon erősen belefúj, mutat egy értéket- szerintem hasznos. Így többször is tudod ellenőrizni, hogy minden rendben van-e. És ő is hozzá fog szokni, mint a fogmosáshoz. Érdemes 3-6havonta menni orvoshoz tünetmentes időszakban is, hogy a gyógyszert állítani tudják, remélhetőleg csökkenteni. Ha kell, tudok ajánlani egy remek gyermek szakorvost.
2010. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az asztma nem kinőhető betegség! Mindenki így mondja,pedig nem igaz.Az tény,hogy a tünetei elmúlnak idővel, de felnőtt korában újra előjöhetnek akár.

Hidd el tudom mert 18 éve vagyok asztmás.

Nálam javulás van, már nem fulladok, de nekem terheléses asztmám van.Férjemnek allergiás asztmája, ő kinőtte, de azt nem kívánom amit ő átélt gyerekkorában.Minden éjjel kint ültek vele a teraszon mert úgy fulladt és csak kint kapott levegőt.

Ha tudod vidd el száraz sóterápiára...ez az egyetlen megoldás!

2010. szept. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen járunk szakorvoshoz 6 havonta.Nincsenek nagyobb gondok csak annyi hogy már 3 éve ugyanolyan beteges..Persze adunk neki multivitamint és mindet amit lehet..Várjuk hátha kinövi vagy legyen valamilyen változás...
2010. szept. 16. 11:12
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen sóbarlangban is voltunk..És minden jól megy nyáron..Akkor csak az allergia van..De ahogy kezdődik az ovi...Azonnal beteg..És folyton elkap valamit..Köhög...stb....Hiába az imun erősítés...
2010. szept. 16. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert a tüdejét kell erősíteni:) Mondom én, ne sóbarlangba menjetek hanem száraz sóterápiára...a sóbarlang fityiszt ér:)Tapasztalatból mondom:)

Plusz, erősítés lufival:) Fújjon bele jó sokszor jó nagyokat és tágul a tüdeje, ezzel erősödik:)

Atkákat kiüzni, plüssöket fagyasztani,páárnát takarót váltani és sokat lenni friss hegyi levegőn...menjetek el a bükkbe egy hétre...csodát tesz:)

2010. szept. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Minden évben Erdélyben nyaralunk igen az biztos jó ott nincsen gond..Igyekszünk mindet megtenni h neki jó legyen..
2010. szept. 17. 09:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én húgom 4 éves korától allergiás asztmás. Most 25 éves, gyógyszerallergiája van (szalicilátokra, pl. algopiryn), állatszőr, pollen. Nagyon durván bedagad pici korától, egész testen vörös hólyagok, utána jön az arcdagadás, akkor irány a kórház, mert a kalciuminjekció már rég nem hat. Belenyomnak 1 szteroid injekciót, néha kettőt is. pedig nem jó a hormonoknak. Amellett szedte majd' 20 évig a zirtecet, azt is volt, hogy kettesével. A kalcium pezsgőtablettától "hány", annyira utálja, úgyhogy kalciuminjekciót szokott meginni ampullából. de általában, ha kezd dagadni, akkor csak a szteroid hat.

Allergiás asztmának diagnosztizálták 4 évesen, pl. a nyúltól rögtön besípol, fullad, zárt térben macskától is. Különböző befújói vannak, pl. pulmicort az egyik.

De pl. kinőtte a fehérjeallergiát. Nem ihatott tejet, kakaót, sajtot nem ehetett. Egyszer evett sajtot, kiderült, az az allergia elmúlt kb tízéves volt.


De emellett intenzíves nővér, annyi hátránnyal, hogy vigyáznia kell, ne kenje magára az infúziókat. Viszont ott a gumikesztyű, úgyhogy nem probléma. A mindennapi életben nagyon nem zavarja, amikor meg "rájön" az allergia, már tudja, hogy irány a doki.

2010. szept. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyit kihagytam, hogy egész gyerekkorunkban a szlovák Magas-Tátrában nyaraltunk miatta, mert nagyon jó a tüdőnek. Mondjuk, én se bántam a szép hegyeket...
2010. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!