Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi egy gyerek fenttartasa...

Mennyi egy gyerek fenttartasa 1havonta?

Figyelt kérdés
21eves vagyok, es nagyon szeretnek mar egy kis babat. mivel meg nem vagyok tapasztalt benne igy kerdeznem tolletek, hogy 30-40ezerbol megtudok neki venni mindent? ugyertem havonta. es csak a babara forditanam a penzt. ha kifizetunk mindent a parommal ( rezsi+kaja) es ugy marad ki 30-40ezer. probaltam szamolgatni es olyan 20-30at szamolok mindig. szerintetek? bevallalhatnank?

2014. máj. 15. 21:56
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
gyerek fenttartása?
2014. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
eltartani. bocsi elirtam:)
2014. máj. 15. 22:00
 3/46 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem. Ez nagyon karcsú, koppra kiszámolva.
2014. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
13%

Bőven elég.

Az első időkben a családi pótlék bőven elég rá, ha lesz tejed, akkor még kevesebb.

Most másfél éves a lányom, havi max. 15 ezret költök rá mindennel együtt.

Ha nincs nagy igényed, akkor még félre is tudtok tenni, vagy akár 2 gyereket vállalni.

2014. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
18%
Minél nagyobb annál költségesebb a gyerek. Ha nem óckodsz a turis cuccoktól, akkor olcsóbban meg tudod úszni a ruhát és a játékot. Kisgyerkek korba ezeket nem tudják széthasználni, csak kinőni. A pelenka marha drága, és a tápszer is, jobb anyatej állomáson beszerezni bevizsgált tejet, mint a tartósítószerrel telenyomott termékeket. Elég lehet ez a keret, ha jól gazdálkodtok és használt dolgokat is vesztek. Nem ciki, ilyen helyeken hamarabb találsz különlegességet olcsóbban, mint egy Brumi baba boltban.
2014. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem se ha esetleg a párod kiesik a munkából akkor mi lesz?Vagy csak legyen beteg mindenki sokba kerúl a gyógyszer. Tartalékot sem ártana valamiből félretenni. Amúgy havonta elköltesz ennyit egy gyerekre de azon felül semmi hirtelen extra kiadásra nem jutna.
2014. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
82%
Havi átlag 50-60 ezret biztos, hogy elköltöttünk rá az első 2 évben. Ennyiből kényelmesen meg tudtunk neki venni mindent, úgy hogy senkitől nem kaptunk semmit, de teljesen felesleges dolgokra, vagy nagy luxusra nem költöttünk.
2014. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
Ha tudsz szoptatni, akkor sokat megspórolhatsz. Pelenka, popsitörlő, popsikrém, ilyesmire kell költeni. A ruhák miatt vannak nagy eltérések a költekezésben. Van, aki kap, van, aki vesz a turiban, van, aki újjat vesz. Itt lehetnek több tízezres különbségek.
2014. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
nem kell felnunk hogy a paromat kirugjak vagy ilyesmi. most kotottek vele szerzodest , foiskolara kuldik ami 1 ev mulva fog menni, es 100% hogy alkalmazni fogjak. ha megse lenne tejem akkor vennyel kaphato tapszert mar 300ftert lehet kapni az eleg 4-5napra ha jol tudom. de meg ott a tehentej forrazva pici tejjel higgitva. az se sok. ;) tisztaban vagxok hogy a pelenka 7-10ezer. soducream krem draga , de ingyen tudom beszerezni. furdeto stb... szerintem havi 20bol megvan egy pici gyerek, es meg sporolni is tudunk a ruhakra. termeszetesen hasznalt ruhakra gondoltam. rettenetesen sok ismerosom szult, van kitol vennem.
2014. máj. 15. 22:21
 10/46 A kérdező kommentje:
elirtam a tehentejes reszt :) forrazva higgitva pici vizzel.
2014. máj. 15. 22:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!