Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szombatra vagyok kiírva, de a...

Szombatra vagyok kiírva, de a nevekkel gondban vagyunk. Szerintetek melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Eddig biztosak voltunk benne, hogy Renáta lesz. De egyre több embertől halljuk, hogy mennyire romás név, milyen csúnya, ma már ilyen nevet nem "illik" a babáknak adni.

Azért szerettük volna ezt a nevet, mert a párom gyerekkori barátját így hívták, és sajnos az nap veszítettük el Őt, amikor a kicsi megfogant. Ezt mi egy égi jelnek vettük, mert előtte 2,5 évig sikertelenül próbálkoztunk. Reni pedig szinte annyira akarta a babát, mint mi.( Ő lett volna a keresztanya ) A párom családja teljesen ki volt az ötlettől, mert nem "halottról kisgyerek nem.kaphatja a nevét."

Szóval elbizonytalanodtunk, főleg én. Nem szeretném, hogy a neve miatt csúffolják majd a kicsit.

Amik még szóba jöhetnek: Dorina, Boglárka, Zsanett,Beáta, Bernadett.

Szikszay a családnév.


2014. máj. 25. 18:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
igen, én is ismerek pár Renátát, s egyik sem cigány, és nem is gyerekek, 30-40es korosztály. ezt itt hallottam először, hogy állítólag romás név...
2014. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én Renáta vagyok és nem roma. Nem is tudom, honnan jött, hogy romás ez a név. Én nagyon szeretem a nevem. Igazán karakán név. Engem kicsi koromban Rencsiztek az iskolában is, otthon is, van, aki még most is igy szolit pedig már 30on túl vagyok. Szóval bezézve cuki név, a teljes név meg tud komolyságot és határozottságot sugározni. Engem soha senki nem csufolt a nevem miatt.

És azt se értem, hogy mi az, hogy nem illik ilyen nevet adni? hát Dysennifert meg Tiffanzt illik adni Kovács, Varga meg ilyen vezetéknevek mellé???

A történet pedig megható. Elment és küldött nektek valakit.

Én azt mondom, hogy ne bizonytalanodjatok el mások miatt.

2014. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszek sem a sorsban, sem égijelekben, sőt a Renáta név se tetszik különösebben.


DE

Az egész történetből érződik, hogy ti EZT a nevet akarjátok igazán. Én sem voltam benne biztos, hogy jó nevet választottam a kisfiamnak, most is tudnék szebb neveked mondani, de születés előtt már akkor sem változtattam volna, mert egyszerűen akkor már ez volt a neve.

Változtathatsz rajta, de sose leszel biztos benne, hogy jól tetted. És gondolom, ha csak tudat alatt is, de te már nagyon régóta Rencsinek hívod magadban a picurt, nemde? Hát akkor szerintem nincs mit tenni, ő bizony egy Rencsi-lány! :):)


Nézz a pocakodra, simizd meg... nna? Reni?


Ha igen, akkor meg felesleges ezen filózni, tessék szépen "belenyugodni". :)


De a Renáta Dorina teljesen jó amúgy.

Jó babázást!

2014. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép név! Mi is valószínűleg így fogjuk elnevezni a születendő babánkat, ha kislány lesz! :)
2014. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem szép név,egyáltalán nem romás és szinte üdítő hogy végre nem megint egy Hanna,Jázmin,Natasa Zselyke...:(

Az meg hogy valaki után adjátok a nevét csak hab a tortán!

Csakis az legyen amit a TI szívetek diktál!!

2014. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szép a Renáta, és szerintem annak a picibabának már Renáta a neve. Lehet, hogy ő választotta magának így- ebből a jelből, ahogy ti is rögtön tudtátok, hogy ő az. Én tuti nem változtatnék rajta.

Ja és egyátalán nem romás. Nálunk az oviba sok roma gyerek van, a ilyen nevekkel: Amanda, Tifani, Mónika, Klaudia, Dóra, Henrietta stb. Én még nem is hallottam egy roma Renátáról sem. :) De lehet más területeken elterjedtebb.

de pl hogy a egyik fiam csoportjában van Dóra, attól még sok más magyar Dórát is ismerek, és nem mondanám, hogy a Dóra roma név.

Mindenkinek nem tetszhet a név, minden embernek más az ízlése. Én kisfiam Hunor, és hallottam, már, hogy azt mondták rá, hogy óóó micsoda gyönyörű neve van, más meg azt mondja, hogy a Hunor kutyanév....

Másik kisfiamnak sokáig kerestünk nevet, és voltak amik tetszenek, de úgy igazán nem éreztem azt, hogy az lenne AZ a név. Valamit olvasgattam a neten, mikor megakadt a szemem egy néven, folyamtosan ismételgetnem kellett, állandóan az járt az eszemben és kis idő mulva tudtam már miért. Éreztem, hogy Ő lakik a pocakban, onnantól megvolt a neve, és tényleg azt a nevet kapta.

Szerintem Renáta legyen a pici, második név sem kell!

2014. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

13/16 Teljesen igazatok van!

Az első perctől fogva a Renáta nevet akartuk. A többi név úgy érzem nem is illik Rá.

Köszönjük mindenkinek a segítséget!

2014. máj. 26. 17:03
 18/18 anonim ***** válasza:

16

és végül mi lett a 2.-ik kisfiad neve?,Elárulod??

2014. máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!