Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szombatra vagyok kiírva, de a...

Szombatra vagyok kiírva, de a nevekkel gondban vagyunk. Szerintetek melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Eddig biztosak voltunk benne, hogy Renáta lesz. De egyre több embertől halljuk, hogy mennyire romás név, milyen csúnya, ma már ilyen nevet nem "illik" a babáknak adni.

Azért szerettük volna ezt a nevet, mert a párom gyerekkori barátját így hívták, és sajnos az nap veszítettük el Őt, amikor a kicsi megfogant. Ezt mi egy égi jelnek vettük, mert előtte 2,5 évig sikertelenül próbálkoztunk. Reni pedig szinte annyira akarta a babát, mint mi.( Ő lett volna a keresztanya ) A párom családja teljesen ki volt az ötlettől, mert nem "halottról kisgyerek nem.kaphatja a nevét."

Szóval elbizonytalanodtunk, főleg én. Nem szeretném, hogy a neve miatt csúffolják majd a kicsit.

Amik még szóba jöhetnek: Dorina, Boglárka, Zsanett,Beáta, Bernadett.

Szikszay a családnév.


2014. máj. 25. 18:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

A Renáta nagyon jó név, a legjobb a felsoroltak közül.

Esetleg még a Boglárka.

2014. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!nekem senm tetszik a Renáta név.De nem lesz olyan név ami mindenkinek tetszeni fog:-) Az a lényeg, hogy ti megfelelőnek érezzétek.

Azok közül amit írtál a Dorina és Bernadett tetszik


De szerintem tényleg az a fontos ,hogy ti mit éreztek a legjobban!

2014. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem romás név, esetleg válasszatok mellé 2. nevet.
2014. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szerintem is az a legszebb.

De mindig amikor megkérdezik mi lesz a neve és mondjuk, hogy Rencsi babánk lesz húzzák a szájukat, hogy az a mostani 13-20 éves korosztályhoz tartozik, és mennyivel szebb nevek vannak.

Szivem szerint Szikszay Renáta Dorina lenne, de a párom nem akar másodiknevet.

2014. máj. 25. 19:04
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
szerintem ne hallgassatok senkire. a Renáta szép név, s illik is a vezetéknévhez. az meg, hogy halottról nem kaphatja a nevét? miért, hány gyerek kapja a nevét valamelyik őséről? azok se élnek, de egyébként is, mi közük hozzá? a fentiekből nekem igazából mindegyik tetszik, legjobb a Beáta.
2014. máj. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ne engedjétek, hogy eltántorítsanak a döntésetekben! A Renáta név teljesen vállalható, egyáltalán nem romás. Romás akkor lenne, ha valami extra különleges, szappanopera név lenne. Szerintem az, hogy az elhunyt barát nevét kapja, nagyon szép gesztus. Régen előszeretettel adták a gyerekeknek a felmenők neveit, akik már nem éltek, mégsem furcsállotta senki! Úgyhogy még babona sem lehet, bár én nem vagyok babonás. :) Az is tény, hogy mindenkinek más tetszik, nem tudsz olyat, ami megfelelő lenne. Minket utolsó pillanatig nyaggattak a szüleink, hogy legyen más neve a gyermekeinknek, de mi kitartottunk! Mára megszokták, mi pedig nem bántuk meg!
2014. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is romás név.


A Beáta tetszik a legjobban a felsoroltak közül.


Szikszay Beáta


A többi nevet szívesen adják a romák is.

2014. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Romás, vagy sem, szerintem szép, és ha ti ezt szeretnétek, legyen Renáta. Pláne, ha indok is áll mögötte, hogy miért legyen a név.


A leírtak közül nekem tetszik a Zsanett, de elfogult vagyok, mert a húgom Zsani. :) de szerintem még a Beáta és a Dorina is szép, szépen illik a vezetéknévhez.

2014. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Egy név szerintem nem lehet romás, vagy nem romás. Bármelyik névre rá lehet mondani, hogy az,

felénk egy romát se hívnak így, pedig erre van egy jó pár. (Szabolcs megye) Beátát pl. ismerek többet is, de ettől még tetszik, mert nem tartom romásnak.

Beátaként nagyon szép, de a becézései annyira nem tetszenek. Így az a legvalószínűtlenebb, inkább azért jött szóba, mert nagyon hasonlít a Renátára.. csak lágyabb a hangzása.

2014. máj. 25. 19:43
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Ismerek pár Renátát, egyik sem roma, sőt még csak nem is 13-20 éves korosztály. Mind 30-on túli, gyereket viszont egyet sem ismerek. Nem hiszem, hogy tucatnevet kéne választanotok. Persze, minden kornak megvannak a sláger nevei, de nem kell mindenkit Annának, Hannának, meg Emmának hívni. Szerintem jó név a Renáta, ha nektek tetszik ne foglalkozzatok senkivel.
2014. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!