Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, aki kifejeze...

Van olyan anyuka, aki kifejezetten a rossz szülésélménye miatt döntött úgy, hogy mégse legyen még egy gyerek?

Figyelt kérdés
Azért ide irok, mert a szülés kategóriában nem akarom megijeszteni az éppen szülésre készülőket, de érdekelne hogy valakivel történt-e ilyen, hogy elvileg több gyereket szeretett volna, de olyan borzalmas szülése vagy olyan borzalmas terhessége volt, hogy akár évekkel később is úgy gondolja, hogy emiatt nem akar mégsem még egy gyereket?

2014. máj. 26. 08:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Én, de a természet másképp alakította. Viszont nem a terhesség vagy a szülés miatt, hanem a kórházban eltöltött napok miatt. Az maga volt a pokol, életemben nem sírtam annyit, pedig a fiam már akkor is nagyon jó baba volt. Ott és akkor eldöntöttem, hogy ha nekem bent kell maradnom az életben többet nem szülök. Aztán 4 évvel később teherbe estem védekezés mellett, el nem vetettem volna. Most vagyok 35+3 hetes. Rettegek, hogy mi és hogyan fog alakulni, de próbálok arra koncentrálni, hogy egy kicsi rosszat ki kell bírni, hogy utána sok jó következzen.
2014. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és szoritok neked!
2014. máj. 26. 08:59
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Nekem hasonló volt.

Eredetileg kettőt terveztünk viszonylag kis korkülönbséggel. Az első szülésem borzalmas volt, közöltem a férjemmel, tegyen le róla, nekünk egy lesz.

Mindenki mondta, elmúlik az élmény emléke, vagy legalábbis halványodik, és majd csak a szép marad meg. Na, én vagyok az ellenpélda... Minden fájdalomra, szenvedésre emlékszem a mai napig.

Eltelt majd' 4 év, amikor úgy éreztem először, talán bevállalhatnánk még egyet, majd lesz valahogy szülésnél.

A férjem szerencsére semmit nem erőltetett soha, mindvégig támogatott. A második hónapban összejött :-), a férjem mondta, intézzük el a császárt pszichés alapon, hátha könnyebb lesz.

Volt szó a császárról a dokimmal is, de a lánykám másként döntött, 3 héttel hamarabb 3 óra alatt (vajúdással együtt) megszületett.

Most is azt mondom, többet nem, bár lényeges különbség volt a két szülésem között.

Ez csak a te és a férjed döntése, ha nem akarsz többet, ne szülj csak azért, mert a társadalom vagy a család elvárja azt.

2014. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
És azt nem kaptátok meg kiosztásként a családtól (és akár a férjtől is) hogy a nő dolga igenis szülni és önzőség, ha "csak" a szülés miatt nem akar többet? Merthogy nem rimánkodni meg nyavalyogni kell, hanem elvégezni a kötelességet? merthogy régen is szültek 5-6 gzerket is, akkor mi jogon nyavalyog valaki azért, mert rossz szülése meg rossz terhessége volt és ezért a 2.aét sem vállaná be? Ilyenről hallottak már esetleg a környezetetekben?
2014. máj. 26. 09:04
 5/20 A kérdező kommentje:
Mert én találkoztam sajnos ilyen hozzáállással. A barátnőmet most fenyegeti válással a férje és lehurrogja a család, mert nem képes egy kis fájdalmat kibirni és önzőségből nem akar legalább még egy gyereket. Ez durva...
2014. máj. 26. 09:06
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

Mi a rossz szules elmeny miatt 8 evet vartunk a kistesora.Ugymond veletlenul hoztuk ossze,bar a ferjem mindig szeretett volna meg egy babat,en kb 2 eve jatszok a gondolattal,de nem voltam kepes elszanni magam.Aztan vedekezes mellett sikerult teherbeesnem.Most leszek 12 hetes.

Amikor meglattam a pozi tesztet egyreszt nagyon orultem,masreszt rengeteget sirtam a felelemtol.Szerencsere a ferjem maximalisan tamogat mindenben,minden vizsgalatra jon velem,maganorvoshoz jarok,magankorhazban fogok szulni.Gondolkodok a csaszaron,de igazsag szerint attol is felek.Majd meglatjuk hogy alakul.

2014. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Ehhe. Ha a pasik szülnének nem szólnának be, h egy kis fájdalmat mindenki képes elviselni. Az meg milyen gáz, h válással fenyegetőzik???!!!!

Párom nekem mondta, h akar még babát, az első után én úgy voltam, h na azt nem. Nekem nem volt horror szülésem, "csak" nagyon fájt a dupla adag oxi és a kézzel tágítás és azt mondtam, én többet nem akarok szenvedni. De most megint terhes vagyok. Próbálok nem gondolni a szülésre és ennyi. :) De több baba nem lesz. :)

Jaaa olyat hallottam, h a pasi azt mondta a nőnek, h 3 gyereket akar és ha a nő nem szül neki még 2-t (1 már volt), akkor majd más. Pfff!!!!

Nem tudom hogy bírnák ki a szülést, ha egyszer egy nátha-fejfájás kombóval ágynak esnek egyes pasik. Tisztelet a kivételnek, m vannak nagyon normális és együttérző, megértő pasik, de akinek ilyen pof.ája van és nem érti meg a nőt, h nem akarja élete legrosszabb és legfájdalmasabb élményét újra élni, az elég gáz!

2014. máj. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A barátnőmmel nem is volt ott a férje, vajudásnál se, kitolásnál se. Merthogy nem a férfi dolga ott lenni. Jó, elfogadom, hogy nem akar minden férfi ott lenni, de akkor miért nem hiszi el, hogy mit élt át a felesége? Nem is látta, hogy mit szendvedett a felesége mig ők otthon már duhajkodtak. Erre most a család gyötri. A hétvégén durvult el erről a vita. A barátnőm évekkel később is csak gyomorgörccsel tud a szülésre gondolni. Lehet, hogy sokan gyengének tartják, de rossz igy látni őt. nem tudok okosat mondani neki. A válásra sem biztatom, de azt sem akarom, hogy beadja a derekát és szerezzen még egy ilyen traumatikus élményt (persze lehet most jó szülése lenne, de ugye erre sincs garancia)
2014. máj. 26. 09:58
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

08:59-es vagyok. Szerintem nem tudtam volna megcsinálni, ha a párom nem ilyen. Maximálisan mellettem állt, kivárt türelmesen. Mondjuk nálunk a család se nyaggatott, 5-en vagyunk testvérek, én vagyok a legkisebb, van unoka bőven.

A barátnődet sajnálom, nem lehet egyszerű neki.

2014. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Én az első után azt mondta,hogy hülye aki tudja,hogy császárral fog szülni és ennek ellenére bevállalja! Sokáig vajúdtam, majd megcsászároztak,teljesen kimerültem, nagyon nehezen épültem fel, a tejem is nagyon nehezen indult be, ráadásul nagyon kevés volt,nem volt elég a babának! 8hónapos volt a fiam amikor belementem ,hogy legyen mégegy,de nagyon féltem, bár tudtam,hogy most legalább nem fogok vajúdni. Ég és föld volt a két császár második után nagyon hamar felépültem, 3ik napon beindult a tejem, jól is lakott vele a baba, még fagyasztani is tudtam le! Most azt mondom,ha csak a szülésen múlni simán bevállalnék mégegyet, szeretnénk is de majd csak később!
2014. máj. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!