Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nem kifejezetten magas...

Egy nem kifejezetten magas láznál kitart a lázcsillapító hatása 6-8 órán át? És ezalatt sokáig teljesen láztalan is a gyerek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A láz 37'5 től kezdődik, addig nem is érdemes csillapítani. Gyermekeknél nem ritka a 38-39 C fokos láz. Ha a gyermeknek volt már lázgörcse minden képen nagy gondot kell fordítani a láz csillapításra még akkor is ha csak 37'2C körüli a hője.

Az, hogy meddig tart a lázcsillapító hatása sok mindentől függ, de ha valóban csak egy kis megfázásról van szó akkor igen kitart , de a láz mindig jele a betegségnek, tehát a gyermeket betegként kell kezelni. Nálunk akkor gyógyult a gyermek ha 24 óra elteltével se láz, se semmi nincsen. Még egy személyes vélemény én a Nurofen-t szeretem szerintem az gyorsan és sokáig tart.

2012. márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nurofen az ami nálunk is a legjobban bevált (vagyis mostanában az algoflex baby, de az ugyan az csak nekem jobban tetszik az adagolója)

Nekem nem lázgörcsös a gyerekem így napközben 38 alatt nem csillapítom a lázát, de estére kap. Ha napközben magas láza volt (mint pl most) akkor nem tart ki egész éjszaka, hajnalban kel a láz miatt, de ha csak hőemelkedése volt 37.5-37.8 akkor sokszor elég neki egész estére.

2012. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Mexalen kúp is viszonylag jó. bár én inkább csak akkor használom ha az előző nem használt akkor 4 óra múlva megy a Mexalen (de ez ritkán van)Ha ennyire makacs akkor Mexalen és hűtőfürdő.
2012. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!