Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orvoshoz lenne kérdésem....

Orvoshoz lenne kérdésem. Hallottatok már ilyesmiről? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy terhes vagyok. A héten megyek magánorvoshoz először, viszont a párom nem akarja a babát. 2 éve vagyunk eggyütt, ő az egzisztenciájára hivatkozik. Nem tudom mihez fogjak, én nagyon szeretném megtartani. Viszont ő is szeretne tőlem, olyan 1-2 éven belül, de semmiképp nem most. Próbáltam meggyőzni, könyörögtem is neki. Végigbeszéltük, és említette, hogy ha olyan veszéllyel jár az abortusz, hogy esetleg egy vizsgálat kiderítené, hogy utána nem lehetne gyermekem, akkor nem vetetnénk el. Egyébként arra gondoltam, mi lenne, ha megkérném az orvost,mondja azt a páromnak, hogy egy ilyen beavatkozás után olyan állapotban van a méhem, hogy utána kétes lenne már a terhesség esélye? Egy orvost meg lehet kérni ilyesmire? Hogy tájékoztassa tévesen a hozzátartozót? Kétségbe vagyok esve...

2014. máj. 27. 14:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
13%
3-as, szívemből beszéltél! Bár nem nekem írtad, amit írtál, mégis megköszönöm én is.
2014. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

Nah az szuper, hogyha egy éven belük akar gyereket, mert az a remek hírem van, hogyha minden rendben meg egy év múlva lesz egy három hónapos gyereketek.

A gyermekvállalásra mindig van ellenérv, mindig van mire várni, mindig akad érzelmi, anyagi nehézség. Ez akkor is így van és így lesz majd mikor már meglesz a baba. Vagy akár kettő, három. Jönnek munkahelyi gondok, betegségek, krízisek. Ez garantált, ilyen az élet.

Az abortusz után nem biztos, hogy nem lehet többet gyereked, de előfordulhat. Ezt a tájékoztatott beleegyező nyilatkozatba is bele fogják írni, amit az abortusz előtt aláíratnak majd veled.Ez nem műhiba, ez kicsi eséllyel benne van a pakliban, ezt a kockázatot vállalod, ha gyermeket vetetsz el.

A párod szedje össze magát és legyen férfi.

Én is megijedtem, mikor terhes lett anno a barátnőm, de eszembe sem jutott ezt megosztani vele, az én feladatom az volt (ha már nem volt elég eszem ahhoz, hogy óvszert húzzak...), hogy megnyugtassam, megkönnyítsem neki ezt a fizikailag és lelkileg is megterhelő időszakot és nem az, hogy még a vérét szívjam, meg elbizonytalanítgassam. Én is annyi hibát vétek egyébként, de azért vannak alapvető dolgok, amiket egy férfinak egyszerűen meg kell tennie, nem értem mi van ma az emberekkel, azért az élet nem ennyire bonyolult. Egy nő sem tökéletes, időpont sem tökéletes, de vannak remek nők és vannak kezelhető időpontok. A tökéletesség az az, aki most éppen hanyatt fekve issza a kakaót a cumisüvegből egy rendetlenségkupac tetején. Abbóül a cumisüvegből, amiről már réges rég megpróbáltuk leszoktatni, de igen... hibák,hibák és hibák. A tökéletesség az, aki épp a konyhában csapkod, mert leszóltam a sóskát... A tökéletesség az, aki éppen a konyhában csapkodó pocakjában fejleszti nagy gonddal a végtagjait, hogy pár hónap múlva ő is színesítse az életünket.

összegezve következetlen vagyok, a gyerekemmel túl engedékeny, a gyönyörű, vicces és okos nejemmel sokszor érzéketlen és egy tapló, a gyönyörű, vicces és okos nejem sokszor szintén tapló velem, DE alapvető dolgokat nem nehéz jól csinálni. Mert egyszerűek. Ilyen pl. az, hogy örülök a gyerekemnek. A párod apa. Ez nem opcionális. Apa, akinek ki kell állni a gyereke mellett mostantól addig, amíg él.

2014. máj. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

12-es. Én mindjárt sírok. Ez tízpontos.

Ilyen normális apai, férfii kiállást, véleményalkotást meg nem hallottam senkitől, a férjem sem tudta ilyen szuperul megfogalmazni, pedig ő is szuper ember! Most várjuk a 3-at.


Kérdező, 12-es írását feltétlenül megmutatnám a párodnak!

2014. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
8%

A kérdésre válaszolva egy orvos nem fog hazudni! De azt elmondhatja, ami igaz is, hogy kis százalékban előfordul, hogy többet enm esel teherbe, vagy nem tudod kihordani.

A másik dolog pedig az, hogy biztos hogy most kell ennek a gyereknek megszületnie? Biztos hogy ennek a pasinak akarsz gyereket szülni, aki önző módon csak a saját karrierjét tartja fontosnak? Mi lesz ha egyedül maradsz a gyerekkel, mert a pasidnak fontosabb a karriere?

Ezeket is gondold meg!

2014. jún. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos ott tartok, hogy az utolsó hozzászólónak adok igazat. Elgondolkodtam, hogy ennyi eltöltött közös idő után, hogy lehet valaki ilyen? Az anyagiak per pillanat nem lehet akadály, csupán az önzősége, az egoizmusa az! Mertha mindketten akarnánk ugyanúgy ezt a gyereket, fel tudnánk nevelni, csupán áldozatot kell hozni. Ő erre nem hajlandó. Hihetetlenül nagyot csalódtam benne. Igen, sajnos nem védekeztünk akkor, ebben nekem is van bűnöm, hogy terhes lettem. De azt az érzést nem kívánom senkinek, amikor 3 nap után bejelenti, hogy mégsem szeretné. Én örültem volna a babának! A kapcsolatunk is megérett erre szerintem,,, és mégsem........!
2014. jún. 1. 09:52
 16/21 A kérdező kommentje:
És mint minden kapcsolatban, a miénkben is voltak/vannak hullámvölgyek, sokszor gondoltam, könnyebb lenne nélküle, szerintem ő is ugyanígy, de mindig megjavítottuk a dolgot...Ezek után könnyebb lesz nélküle, a lelkemnek mindenképpen!
2014. jún. 1. 09:59
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Egyedül nem tudnád vállalni? Nagyon sajnálom a helyzetedet, 12es fantasztikus választ irtál,komolyan megkönnyeztem
2014. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Kilátástalannak látom a helyzetemet. Nincs munkahelyem, a párom tart el, albérletben lakunk. Egyenlőre az anyagiak vannak nagy akadályba, mert nem tudom elképzelni sem, hogy lehetne (félretett pénzem sincs)így mindezt elkezdeni?
2014. jún. 1. 14:07
 19/21 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon sajnálom, ami veled türt5énik, de az, hogy nincs munkahelyed amagad sara. Mi a francért jöttél el a munkahelyedről? Nem dolgozol, mert a párod azt kéri tőled, hogy legyél vele otthon? Pfff.... Megáll az eszem. Nem kellett volna ilyen kiszolgáltatott helyzetbe sodorni magad, mert ezzel csak azt érted el, hogy a párod parancsolhasson, mert te voltál olyan hülye, hogy ugrottál minden szavára. Értem én, hogy szerelemben elmegy a józan ész, de hát azért gondolkodni is kéne néha.
2014. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
0%

Komolyan sajnáltalak és együtt éreztem veled egészen az utolsó írásod olvasásáig, kedves kérdező.

Azt mondtam volna, hogy a babádért küzdj, ezt a marhát pedig hagyd el.. de hiába gáz a párod, nem lehet téged komolyan venni. Eltartatod magad egy férfival a mai világban? Kiszolgáltatod magad neki, amikor még annyira sem ismered, hogy meg kell lepődnöd a babára való reakcióján? Védekezés nélkül lefekszel a téged eltartó férfival, ezzel még inkább kiszolgáltatván magadat? Szerintem valahogy kapard vissza a büszkeségedet és ne öld meg a babát. Család, szülők, testvérek segítsége? Anyaotthon? Bármi, csak ne függj férfitól, főleg nem ilyentől, és később állhass a saját lábadra.

2014. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!