Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elofordult mar h leesett...

Elofordult mar h leesett vhonnan a babatok?

Figyelt kérdés

Tegnap keso du. leesett a babam az agyrol. Villamgyors az agyon, most kezd maszni es mar fel is all. Hirtelen az agy szelere maszott es mire kaptam vna utana, mar le is esett. A parkettara hanyatt erkezett, a fejet is beuthette. Egyszerre felsirt es par percen belul meg is tudtam nyugtatni. A szemei rendben vtak, nem hanyt, nem aluszekony. Ettol fuggetlenul lehet komolyabb, vagy maradando baja? Ma fel is hivtam a gyerekorvost, ugyanazt mondta h azt figyeljem amiket mar leirtam. Ugyanugy jo kedvu, mint maskor. Ha vmi elterest eszlelnek, akkor vigyem be a korhazba.Ha tortent Veletek is hasonlo, Ti egybol bevittetek? Meddig figyeljem? Ha agyrazkodasa lenne, aztvmar eszrevettem vna igaz?


9 honapos


2014. máj. 28. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is leesett már 2-szer az ágyról. Egyszer az ágy szélén játszottunk én tüsszentettem ő meg lefordult. Akkor lehetett négy hónapos. Ő arcal érkezett le , vagyis homlokkal mert a lábát el tudtam kapni de így is beütötte a fejét. Másodszor is az ágyról esett le akkor meg félrenéztem és megint ugyanúgy esett le mint azelött és megint eltudtam kapni a lábát. Nem lett semmi baja. Akkor meg kb 5,5 hónapos volt. Most 7,5 hónapos . semmi baja.

Sztem ha a te babádnak lenne vmi baja azt már észrevetted volna. Amugy nem mentem be vele mert nem volt semmi jele az agyrázkódásnak.

Még nagyon sokszor elő fog fordulni hogy elesik. Az én lányom is már áll egy hónapja de sokszor elesett állásból is és volt hogy a feje hátulja is nagyot koppant. akkor sem lett semmi baja.

2014. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát persze. Az én fiam már 2 éves, ugrott már fejest a kanapéról, fotelből, esett már hasra motorral, és még sorolhatnám. Nem vittem be egyszer sem, mert semmi baja nem volt pár puklin, lila folton, horzsoláson kívül. Fog még rengeteget esni a babád, figyeld mindig amiket leírtál és kész.
2014. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem is 9 hónapos a fiam, nálunk már indulgatás van, oldalazva lépegetésen már túl vagyunk. anyám vett neki kompot, mondom nagyon nem szeretném hogy használja, így is szépen fejlődik nemakarom hogy elrontsa, görbítse lábát. hívtuk a védőnőt, egy nap félóra megengedett, több még véletlenül sem. na a fél óra alatt úgy felbukott szegény fiam a komppal, pedig ott voltam közvetlen mellette, hogy pont az orrára esett, én meg pánikba, mert elkezdett vérezni az orra. Telefon kórház, semmi gond, be sem kellett menni, mert a doki hallotta a telefonba, hogy már nevetett a fiam. valószínű pont úgy esett hogy elpattant egy ér! soha többet nem raktuk a kompba, ott van a szobájában, ő tologatja néha, de nem ül bele!
2014. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

15 hos a lanyom de o a szerencsetlenseg mintakepe. Es nem bantom imadom ot, de mindig a fejet uti. Kicsi koratol kezdve. Esett mar le agyrol, esett hanyatt a padlon, asztal sarkaba is verte mar be a fejet. Szerenxsere konolyabb baja soha nem lett. En is minden alkalommal iszonyatosan megijedtem, de orvoshoz nem vittem, ugyanezeket a tuneteket neztem en is.

Ja egyik alkalommal szaladgalt elbotlott a furdoszoba kuszobeben es fejjel elore homolokra erkezett a padlora. Hatalmas pup es kek folt lett rajta. Annyira sirt h amit elotte ivott fel is jott neki, egybol azt hittem agyrazkodasa lett es amiatt hanyt, de szerencsere nem, csak az erolkodestol volt neki.

Hiaba vagyok lepten nyomon utana de akkor is sikerul osszehoznia vmi fantasztikusat. :-)

Mar kezdek hozzaszokni, minden esese utan kevesbe remulok halalra. :-)

2014. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszaitokat! :-)

Figyeltem eddig is, reggel 9-kor kelt es azota csak most aludt el. Vagyis nem aluszekony. Ugyanugy viselkedik, mint maskor, talan mar fel lelegezhetek egy kicsit... Olyan felelotlennek erzem magam ez miatt, pedig mindig nagyon figyelek ra, de olyan hamar megtortenik a baj. :-(

2014. máj. 28. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ne érezd magad felelőtlennek, ez bárkivel előfordul. Viszont, ha mászik és feláll, akkor ne az ágyon legyen (persze lehet, hogy csak játszottatok ott), hanem a földön.
2014. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom kedves 2.! :-) Epp pelenkat csereltem, ugye a pelenkazon nem olyan egyszeru mar... De meg jobban fogok figyelni erre. :-)
2014. máj. 28. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez még csak a kezdet :D

Ma a lányom 4-szer verte be a fejét, kétszer egymás után leesett ugyanarról a székről, kétszer meg az asztal sarkába vágta a fejét, mert már épp ott tart a növésben, hogy még nem érzékeli, de már nem fér el alatta. Ez azért extrém, ez nem az ő napja volt :DD

Hidd el, mind a 4 alkalommal ott voltunk mellette, de a kicsik ilyenek, egy szemvillantás alatt hülye helyzetekbe keveredhetnek, emiatt te se érezd magad rosszul.

2014. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jajj szegeny kislany. :-) Persze, vszinu h meg nem erzekeli a magassagot, igy sajnos konnyebben eri "baleset". A dokink is azt mondta h ez meg csak a kezdet. :-) Csak mint elso babas anyuka megijedtem nagyon. Probalom ovni ahogy csak lehet, de hat mindent nem lehet kivedeni.. Foleg h most mar fel is all...
2014. máj. 29. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!