Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha terhesen abbahagytad a...

Ha terhesen abbahagytad a cigit, visszaszoktál rá miután megszületett a baba?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 18:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én ahogy kiderült, hogy terhes vagyok letettem, majd szoptatás abbahagyása után 2-3 nappal rágyujtottam. Eleinte csak este a vacsora után, meg éjjel, ha sokat volt fent a kicsi és már nagyon nem bírtam ébren lenni, akkor kimentem az udvarra, elszívtam egy cigit. Sajnos elég hamar követte a napközbeni cigizés is. Mára ugyan úgy cigizek, mint terhesség előtt. 9 hónapos a kicsi.

De minden cigi után kéz és arcmosás van, meg szájöblítés. Nem akarom, hogy a kicsi büdösnek érezzen.

2009. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én még szoptatok, 3 hónapos a fiam. Amint megtudtam én is, hogy pocaklakóm van, abbahagytam, január végén lesz egy éve. Remélem sikerül megállnom majd, hogy a szoptatás abbahagyása után sem fogok rágyújtani. A párom sem cigizik már itthon, csak a munkahelyén. Viszont az anyukám (velünk lakik, már ha itthon van, mert külföldön dolgozik, és ritkán jár haza), szóval ő cigizik és nem bírom, ha bejön a lakásba (mert csak az udvaron cigizhet) és ömlik belőle a cigiszag. A rosszullét kerülget. Remélem nem fogok visszaszokni, bár most esélyét sem látom, de hát akármi is történhet...
2009. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én sem szeretnék visszaszokni ,fel szeretném nevelni a gyermekemet !!!
2009. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ahogy pozitív lett a tesztem, abbahagytam a dohányzást. Nincs is szándékomban visszaszokni. Úgy vagyok vele, hogy ha már eddig kibírtam, akkor most már nem akarok visszaszokni, mert régebben is többször próbáltam - sikertelenül. Most a lányom 18 hónapos és jön a második baba. Mindig arra gondolok, hogy csak az elsőt nem szabad elszívni, illetve, ha már egyet elszívok, tuti, hogy követi a többi... inkább azt a pénzt a babá(i)mra költöm, nagyon sóher lettem így GYED-esen... :S Ráadásul most is emelik az árát! Remélem ki tudok tartani, mert egészségileg is sokkal jobban érezem magam azóta, hogy nem dohányzom. Nektek is kitartást és sok erőt kívánok hozzá!
2009. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én már terhesség előtt abbahagytam fél évvel,mert terveztük. És persze egész terhesség alatt nem is gyújtottam rá, de aztán megszülettek és jöttek a még nehezebb napok (mert a terhességem se volt egyszerű), ráadásul a páromnak sem sikerült leszoknia, én is nagyon megkívántam. De kitartottam egy pár hónapig, amikor is egy esküvőre voltunk hivatalosak, és ott bűnbe estem. Aztán megfogadtam, csak esténként, mikor már alszanak, akkor gyújtok rá. Hát ez nem sikerült, már néha napközben is rágyújtok, de reggel biztosan a kávé mellé. Úgy napi 5 szálat szívok általában. Többet előtte se nagyon szívtam.

Sajnos így van, de újra tervezzük, hogy leszokunk. Mert az biztos, hogy a babák előtt soha nem fogunk rágyújtani. (ez tuti! és persze nálunk is alapos fertőtlenítés, mielőtt a lányokhoz közelítenénk)

2009. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is terhesség alatt leszoktam a cigiről,de mikor 3 hetes volt a pici rágyújtottam és azóta is szívok napi 5-6 szálat.A "baj" az,hogy szoptatok és olyan bűntudatom van emiatt,mert tudom,hogy nemigazán teszek ezzel jót neki!De annyira nehéz...minden nap úgy fekszem le,hogy Na holnaptól NEM! De mégis...Szomorú...rossza anyának érzem magam,hogy ilyen gyenge vagyok!Nem értem miért nem motivál,hogy érte tegyem még le!
2009. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én is úgy kezdtem, hogy csak este mikor elaludt elszívtam egy szálat. Most már napi 3-4 szálat szívok de ettől többet soha nem is szívtam.

Különben én is akkor kezdtem 1-1-et elszívogatni amikor abbahagytam a szoptatást. Nyár volt és sokat ültünk kint a kertben esténként a barátokkal akik dohányoztak. Hát, így kezdődött. Pedig én is undorodtam terhesen de nagyon. Ha valaki mellettem rágyújtott odébb kellett mennem.

11 hós anyuka

2009. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok (4hetesen), azonnal abbahagytam én is, a férjem is. Már 13 hónapos a babánk, nem szoktunk vissza, sőt undorodunk tőle, sőt nem is értem, régen hogy bírtam dohányozni, pedig lecsúszott simán 1 doboz is. Gusztustalan.
2009. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én szerettem dohányozni...

Baba előtt letettem, most 6 hós és néha folyik a nyálam a cigiért.

Gondoltam rá, hogy ha már nem szopik újra rágyújtok, de anyósom bagós és ahányszor jön az unokájához mindig iszonyat nikotin szaga van.

Ezt érezze rajtam a pici lányom mindig??

Hát, ha nehezen is, de inkább megállom.

2009. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

én a terhességem első idejében szoktam le, és a szülés után egyszer kétszer rágyújtottam, de nem esett annyira jól, néha nagyon hiányzik ugyan, de örülök, hogy eddig kibírtam, és amíg szoptatok, semmiképpen nem szeretnék megint dohányozni...

nem ítélem el, aki megteszi, de nekem olyan érzésem, volt, hogy ennyi erővel akár az ő szájába is tehetném a cigit. ezért nem dohányzom....

2009. dec. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!