Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos gyereknek napi...

16 hónapos gyereknek napi hányszor lehet széntablettát, ha nagyon megy a hasa?

Figyelt kérdés

2013. aug. 18. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Széntabletta 16 hósnak??!!Orvosi felügyelet mellett adnék csak neki, de kizárt dologknak tartom, hogy javasolni fogja..Széntabletta felnőtteknek készült, szerintem fel se tudja dolgozni a szervezete.Kímélő diétára kellene fognod, amíg nem látja orvos.Banánt, csokit, rizst ileneket adjál neki, amik megfogják a székletet!!!
2013. aug. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én a 15 hós oltás után adtam neki faszénport, hogy méregtelenítse a szervezetét, belekevertem a tápszerbe, simán megitta, 3szor fél mokkáskanálnyit, meg sem fogta a kakiját, dzóval ha hasfogásra adod, adhatsz többet. ok, persze, fontos lenne tudni, mitől megy a hasa, mert ez csak tüneti kezelés, de talán több is annál, mivel méregtelenít.

itt olvastam róla pld:

[link]

2013. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idős gyereknek nem lehet széntablettát adni!

Van a Smecta por, azt igen, de azt meg vagy megissza vagy nem. Probiotikum és diéta. Ez az, amit tehetsz.

Főtt krumpli, párolt rizs, háztartási keksz, ropi, ez az amit adhatsz neki és a tej mellőzése, mivel hogy az fokozza a hasmenést. Illetve sok folyadék! Tea, víz.

2013. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már írt ki neki a gyerekorvos kb 2-3 hónappal ezelőtt is széntablettát, mikor ment a hasa, a dobozára írta rá,a gyógyszerész, hogy mennyi az adagolása, csak a doboza, már nincs meg. Akkor a gyógyszerész is ezt javasolta, azt mondta babáknak csak ez van hasmenésre.
2013. aug. 18. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!