Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Száraz bőrre nektek is írt...

Száraz bőrre nektek is írt fel a bőrgyógyász étolajos lemosást, és steroidos hidrofil krémet?

Figyelt kérdés
21 hós kislányom arca már 3 hónapja nem akar gyógyulni,már 2 bőrgyógyásznál is voltunk.Alapból 4 ételallergiája is van, úgyhogy eredetileg mi allergiára gondoltunk,így csak házialag kentük, mert sokára kaptunk allergiavizsgálatra időpontot.Lényeg:nincs még eredmény mindig,már több mint 1 hónapja,de a bőrgyógyik szerint nem allergia.Akkor miért nem múlik el, ha kenjük a felírt kencékkel.Először egy steroid nélküli krémet kaptun k, aztán a Bioderma száj környék ápolóját,most kezdjük a stroidost.De ez az étolajos lemosás kiütötte a biztosítékot nálam,hülyeségnek tartom,akkormár miért nem oliva,vagy sea vaj???Tapasztalataitokat várom.

2014. máj. 31. 06:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Személy szerint pont a szretoidtól félnék. Az egy kemény hormon rengeteg mellékhatással. Másik orvoson nem gondolkodtál?
2014. máj. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De voltunk, de az a gyengébb kence semmit sem ért,aztán volt a Biodermás, de sajna az sem használ.Közben meg szétmegy a gyerek arca.Már tanácstalan vagyok, menjünk egy 3. dokihoz?
2014. máj. 31. 06:37
 3/10 anonim ***** válasza:
én tudok egy nagyon jó dokit dunakeszin. Mindent eltalál, nagyon jó híre van. Nem tudom merre vagytok?
2014. máj. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerekorvos, mikor megszületik a baba, adja, a kezdő csomaghoz a receptet. Popsikrém, fürdető, baba olaj...

A patikában kérdeztem kiváltsam-e, melyik jobb, a patikai baba olaj, vagy a boltban kapható Gabi meg hasonlók.

Mondta, a gyógyszertári baba olaj, napraforgó olaj, s vitamin van belekeverve, ez a legjobb. Fürdés előtt félórában a kezemre tegyek, kenném át a gyereket, majd fél óra múlva fürdés.

Tényleg nagyon jó, mert hámlott a fiam nagyon.

A steroidos krémmel meg nekem van tapasztalatom.

Én is próbálkoztam mindennel, mire az segített.

Nem kell tőle félni, nem méreg!

Gondolom azért ajánlotta a napraforgó olajat, mert Magyarországon az elérhető, olcsó!

Az Olívia olajtól büdös lenne a gyerek, van egy jellegzetes szaga.

2014. máj. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olíva olajjal is moshatod.


Én inkább a shea vajat próbálnám ki. A doki azért nem mondta, mert nem kapni minden sarki boltban, és lehet nem is ismeri.

2014. máj. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is újszülöttnek patikai napraforgó olajat ajánlottak, nem használtam. Nagyon ekcémás volt a lányom 1 éves korától és 5 dokinál voltunk, mert nem akartam szteroiddal kenni. Az utolsótól Linola fettet kaptunk fürdetőt és krémet is. Azóta semmi baja, előtte 4 hónapig szenvedtünk mindenféle drága krémmel, bioderma, babé... Bár felírt szteroidosat is, azt mondta a legvégső esetben használjuk, nem kellett.


Végre megtaláltunk egy normális dokit, aki ugyan magán, 5000-t kért csak és normálisan kezelte a lányomat. Gödöllőn van, ha érdekel szólj, nekünk sokat segített, nem csak felírt valamit és kész.

2014. máj. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok, én nagy shea-, sárgabarack-, kakaovajas vagyok, fenekét is sokszor ezzel kentem, de nekünk ezek sem segítettek.
2014. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A shea vaj átmenetileg segít (de csak a 100%-os tisztaságú)
2014. máj. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vay bízol a dokiban, s hallgatsz rá, vagy keresel egy másikat. De mi lez ha az is olyat mondd ami neked nem szimpi?

Ő az orvos, hallgass rá, Bízz benne, vagy végezd el az orvosit , s majd te meggyógyítod!

Ne kell mindig a gyógyszerre ellen lenni!

Fiam ha köhög, taknyos, jön föl a slajm, mindig kap antibiotikumot, egy hèt alatt rendbe jön. Volt hogy barátnők győzködtek ne adjam neki, Mád meggyógyul magától! Hát 3 hétig kínlódott, nem aludt... Na aztán csak a gyógyszer lett a vége

2014. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!Sajnos mi az Alföldön lakunk és a második doki, akinél voltunk Szeged volt.Tegnap kentem a steroidosból, majd meglátjuk.Azért nem bízom a bőrgyógyászban, mert engem is és férjem is már párszor félrekezelt,és hónapokig szenvedtünk, és a sok kence,meg a többi hülyeség amit mond.Pl.:melegfürdőben voltunk és utána mindkettőnkön gombás fertőzés jött ki,aztán mondtuk hol szedhettük össze,és azt mondta az nem lehet,mert biztos fertőtlenítik a vizet.Akkor már több mint 5 éves együtt voltunk a mostani férjemmel és csak egymással voltunk.Szóval ezért nem bíztam elsőre a dokiban, azért mentünk le a szegedihez, de az meg nem lett jó.Ez van,hétfőn talán végre meglesz az allergiaeredmény is.Abban is bízok még,mert mindig akkor vörösödik ki teljesen, ha kint van a levegőn, bennt a lakásban alig lehet észrevenni, hogy szar az arca.

Ja, utolsónak 2 diplomám is van, de attól még nem fogadok el mindent 100%-n, hiszen többféle lehetőség van mindig.Mi semmilyen antibiotikumot nem eszünk.

2014. jún. 1. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!