Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám karhajlatáben...

7 hónapos babám karhajlatáben ekcémás. Bőrgyógyász kréme nem segít 4 napja. Ételallregiája lehet?

Figyelt kérdés
Inkább romlik.Tejallergiára gondolok.Mennyiidő alatt múlik el ha kenegetem a bőrgyógyász krémjével?tesója is ételallergiás.Még csak egy hónapja eszeget.Anyatejes.
2012. febr. 16. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Használj shea vajat rá, és ne használj bolti vacak tüsfürdőket, se baba ápolókat, inkább természetes összetevőjű szappanokat, tusfürdőket.

Nekem a durva ekcémámat, viszkető pergő bőrömet pár hét alatt rendbe tette, azóta sem száraz a bőröm. Én mindennap sheát használok testápolásra.

[link]

[link]


Az alatta lévő hozzászólásokat is érdemes elolvasni, sokan osztják meg véleményüket, tapasztalatukat.

2012. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

attól nem fog elmúlni ha kenegeted. ideig-óraig jobb lesz, de újra és újra elő fog jönni míg az allergiát kiváltó okot meg nem találod.


ha a tejre gyanakszol akkor 1 hónapig kerüld a tejet, minden formában.

2 hét alatt ürül ki a szervezetből, azért az 1 hónap...

2012. febr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én picim is ekcemas, ha kenem 2 nap alatt elmúlik. Ő tejfehérje allergiás, de lehet soja is, ha nyomorban tartalmazhat az étel már kiüti. Nem fürdik sokáig gyógyszertári fürdető krémet használunk utána Sanatopical kenem be. 11 hós. Kerüljük a tejfehérjét tartalmazó termékeket és a szóját. Orvos azt mondta majd, ha nagyobb lesz ki lehet vizsgálni addig meg kenegessem, ha kiújul.
2012. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyomorban= nyomokban


Egyébként nagyon odafigyelek mégis újra és újra valamitől ekcemas, már nem tudom mit tegyek, de az a baj, h a dokik sem tudják pedig 4- nél jártunk.

2012. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első! A shea vajat lehet keverni kakaóvajjal és kókuszolajjal? Ezekre nem lehet allergiás a kicsi?
2012. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igen, lehet keverni őket. Természetesen minden összetevőnek 100%-osnak, finomítatlannak kell lennie, így megmaradnak kedvező éllettani hatásaik.

Itt az irodában pont egy olyan sheavajat használok, amiben van kókuszolaj is, kitűnő kézápolásra, finom az illete, és a két összetevőn kívül nincs is benne más anyag.

A kérdezőnek még annyi jutott eszembe, hogy nagyon sok minden okozhat ekcémás tünetet, a táplálkozás fontos, a finomított ételeket kerülni kell, teljes értékűen kell enni. Illetve az is fontos, hogy milyen dolgokkal érintkezik a baba bőre.

Például nem használnék (amúgy sem használok:) mosószereket, öbklítőket, rengetek kontakt allergiát tudnak okozni.

Én mosódiót használom mosószódával, az öblítésre meg ecetet és illóolajat használok. Tiszta, friss, fertőtlenített lesz így a ruha, miközben káros anyagot nem használsz, kvázi a baba bőrét sem lesz mi irritálja.

Ha érdekel, a www.antalvali.com oldalon minden ilyen hasznos infó fent van. Én is mindent onnan tudok, és alkalmazok:)

2012. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fiam is ekcémás 8hónapos kora óta. Hol kiújjul egy kicsit, hol elmúlik. Mióta a Johnson&Johnson olaj-gél-el kenjük fürdés után még a vizes bőrre, és úgy törölközik (vagyis bebugyoláva egy ideig beül a fotelba-2éves) sokkal kevésbbé jönnek ki rajta, pihi-puha lesz a bőre.

Nem derült ki nálunk mi lehet a baja, mi is mindent kipóbáltunk (kaja-mosószer-öblítő) de semmi....:(.... a bőrgyógyász szerint el fog múlni.

2012. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az én fiam is ekcémás volt 3 hetesen. Tejfehérje allergia váltotta ki. Egy évig tejmentesen étkezett és ki is nőtte. Az ekcéma 1 héten belül megszűnt amint kiiktattuk a tej alapú tápszert az étrendjéből.

Nekem a kezem volt ekcémás - sosem tudtam meg miért - de már nem is érdekel, mert mióta a barátnőm ajánlotta a sanatopic termékeket azt használom és nyomtalanul eltűnt. Pedig egy-két hete még vörös, repedezett véres sebek borították a kézfejemet. Gyógyszertárban kapható, nem drága, nem szteroidos. Egész tesre használható. Gyerekeknek is ajánlott.

2012. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!