Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek 2-3 órát alszik a...

Mindenkinek 2-3 órát alszik a babája napközben? Az enyém miért nem képes erre?

Figyelt kérdés

A másfél éves lányom képtelen 1,5 óránál többet aludni napközben, legtöbbször ezt is visszaaltatással. Kétszer aludni már nem hajlandó, ezért persze fél 11-kor már nem lehet vele bírni. 6 és fél 7 közt kel reggel.

Próbáltam ebéd előtt, ebéd után altatni, de valahogy ez nekünk nem jön össze. Nem tudja kipihenni magát ennyi alvással.


2014. máj. 31. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi csak akkor tudunk 2-3 órát aludni, ha én is alszom vele. Egyébként esélytelen. Bár az enyém csak 6 hó
2014. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Dehogy!

Az én másfél éves lányom is 1-másfél órát alszik csak, 1x tuti felébred és vissza kell altatni.

Eddig 1x aludt 2 órát, akkor nagyon fáradt volt, hármat még sosem aludt.

Éjszaka viszont 11 órát alszik egyhuzamban. Te lányod?

2014. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vigasztallak, az én másfél éves kislányom általában maximum 1 órát alszik minden ebéd utan, ma pl csak 20 percet sikerült :( nagyon nem igényli az alvást, szörnyű. :(
2014. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Három kisfiam van, egyik sem volt alvós soha! A két nagyobbik (ikrek) másfél évesen tudod mennyit aludt? Napi fél órát délelőtt, aztán jó napot, csinálhattam bármit! A kicsi 8 hónapos, jobb napjain alszik 2-3 órát, és éjjel is kel szopizni! Ilyen a bioritmusuk, ez van!


Szerintem ez örökletes is lehet, nálunk pl. apám meg a bátyám ilyen nem alvósak... bezzeg én aludnék, ha tehetném! :P

2014. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én 11 hónapos fiam sem képes ennyit aludni.

Este 10 órát alszik egyhuzamban (este 8-tól reggel 6-ig), aztán délelőtt 1 órát, és délután 1-et.

Pedig pár napja azért 1,5 órát aludt, de ez most lerövidült, van mikor csak 3/4 sikerül.

Szerintem ő sem tudja kipihenni magát, sokszor kel nyűgösen, sírva (visszaaltatni képtelenség). :(

2014. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi is 6-7 közt kelünk , fél12kor ebéd déltől alszanak másfél órát de van h én keltem őket fél3kor ( 7ből 4szer másfél órát alszanak de van h csak 1órát) este 8kor alszanak el, probáld meg délelőtt lefoglalni,kifárasztani
2014. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A lányom is másfél éves, a nappali alvása változó, van, hogy 1 óra után kipattan a szeme és elég neki, nagyon ritkán alszik másfél órát. Az átlagos alvásidő nála 80-90 perc.

Esténként kb. 10 órát alszik összesen.

Már kiskorában sem volt nagy alvásigényű, ezt jól megszívtam :DDDD

2014. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Totál boldog lennék ha 4 hónaposom aludna egybe egy órát nappal. Nem minden gyerek alszik sokat.
2014. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lányom 6-7 között kel reggel.Alszik 11-től max fél 1-ig és kalap kabát.Este 8-9 között alszik el.És már jó 10hós korától 1x alszik,de úgy 10-12 hós koráig azért 2-3órát aludt,azóta meg 1-1,5 órát.De tegnap nem is aludt pl,mert letettem,nem akart elaludni és el kellett mennünk.7 körül ébredt és este 9kor tudott aludni (ő nem alszik máshol soha),most még alszik egy olyan nap után.
2014. jún. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
dehogy 13hónapos a kislányom 7hónapos korától napi 1szer alszik és az is ritka ha 2óra is meg van. általában 1órákat szokott aludni :)
2014. jún. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!