Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek 20-on hetesen születet...

Akiknek 20-on hetesen született a babája, írnátok tapasztalatot? Hogy alakult a kicsi egészsége, fejlődése?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:

csak azt tudom leírni aminek szemtanúja voltam, remélem nem baj!

26 héten született baba, 900g-mal, lêlegeztető gépre került szondával táplálták. aztán ahogy erősödött kapott tápszer cumisüvegből, ügyesen evett, abbahagyták a szondázást. szépen gyarapodott, csak az oxigén potlással volt baj. az oxigénről nem akart "leszokni". 4 hónap után hazakerült, de vissza kellett vinni mert kellett még oxigén. de 1 hét mulva ujra otthpn volt, azóta minden oké. 7 hós szép baba

mozgása lassabban fejlődik, a kiírt időponthoz viszonyítják, és ahhoz képest normális

2014. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én 29 hétre születtem jo nagy babaként 1600 g-mal. gyarapodásban urolértem a kortársalat. 2 honapt voltam korházban először szondával etettek lélegeztetőgêp, 3 hetesen anyukámnak kiadtak szopizni amit 8 hónapos koromig csináltam. mozgásom koromnak megfelelően fejlődött

most itt vagyok 21 êvesen, és nekem is van egy csodaszép kislânyom

2014. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]



Itt egy videó nézd meg ebből sokmindent megtudhatsz itthon forgatott és nem is olyan régi.Remélem tudtam segíteni.29hkm

2014. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28. hétre született babám, 900 gr volt. Egy hétig lélegeztetőgépen volt, utána légzés támogatást, majd légtérbe oxigén. Ez kb egy hónap volt így. Szondán kapta az anyatejet, fokozatosan emelve az adagokat, 2 gr-ról indult... 1300 gr volt, mikor kivették, és megszoptathattam, ez annak a függvénye volt, hogy már tudott egyedül lélegezni. Nagyon kis ügyesen szopizott, ezt űzte egészen 2 és fél éves koráig. A súlya/alatta volt kortársainál, egy évesen 7,5 kg volt, mozgásfejlődése is lassabb volt, ellenben egy évesen kezdett beszélni, két évesen már mondókázott rendesen. Most már 15 éves, mindvégig kitűnő tanuló a suliban, semmi hátránya nincs a koraszülöttsége miatt. Immunrendszere kimondottan erős, talán alsós korában hiányzott párszor a suliból.
2014. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4es nehéz lehetett akkor neked! jó neked hogy ilyen büszke lehetsz a gyermekedre!
2014. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, nagyon köszi! De a többieknek is. Írjatok még, légyszi, sokan, sok tapasztalatot!
2014. jún. 1. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen kedves kérdező!!3-as voltam :)
2014. jún. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!