Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknél a kicsi...

Anyukák, akiknél a kicsi reggel és este tápszert eszik, ti mit hívtok vacsorának?

Figyelt kérdés
Elnézést a kissé bugyuta kérdésért, de én már össze vagyok zavarodva :) A kisfiunk 14 hónapos, a napot tápszerrel kezdi, én ezt hívom reggelinek, aztán olyan 10 körül tízóraizik, dél körül ebéd, fél 5-5 körül még egy étkezés, majd este fél 9 körül megint tápszer, én ezt hívom vacsorának... gondolom, ez a legutolsó tápszer lesz majd valamikor kiváltva rendes étellel, az lesz a vacsi.. vagy nem? :) hogy van ez? egy első gyermekes, gyakorló anyuka
2014. máj. 19. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves lesz. Reggel tejital+ pár falat pogácsa, szendvics, ilyesmi. Ez a reggeli. Tízórai régen nincs, nem igényli, délben ebéd, fél 4 körül uzsonna (joghurt, ilyesmi. Este 6 körül vacsora, az amit mi eszünk és lefekvés előtt 2 dl tejital.
2014. máj. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kislányom is 15 hónapos. Ő még reggel szopizik egyet ez a reggeli aztán délelőtt megeszik valami gyümit, kiflit pár falatot nem sokat, ebéd aztán négy körül megint gyümi, szendvics de csak mini, joghurt mikor mi, vacsi amit mi eszünk általában de sokszor nem akar enni csak tejpépet szoktam ilyenkor neki csinálni vagy tejitalt, de lefekvéskor még szopizik egyet :)

Nyugodtan hívhatod a tápszert vacsinak, mivel neki még az a vacsi , reggeli sztem. Legalábbis a lányomnál az elsőnél úgy volt sokáig amíg elfogadta. Később majd tud azt enni reggel és este amit ti, szendvicset, tejbepapit rántottát stb :)

2014. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

14 hónaposan kapott reggel tápszert a lányom (1/2 7 körül kelt), majd 8kor reggelit, ahogy én reggeliztem, 10 körül tízórait, ebédet, uzsonnát 3-4 között, 6 körül vacsorát, lefekvéskor 8 körül tápszert. Nekem a reggeli és vacsora a tápszeren kívül volt.


Most 18 hónapos, 8kor eszik reggelit + akkor tápszert, a többi étkezés ugyanaz. De így nem is iszik annyit.

2014. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

elméletileg a reggelit és a vacsorát nem voltjuk ki, hanem pótoljuk, olyan 10-12 hónapos kor között.

reggelire a tápszer után vagy mellé azt amit te is reggelizel, kis katonákat, stb. vacsit meg úgy a legjobb talán, hogy veletek megvacsizik este 7körül, aztán fürdés és utána tápszer.

14 hónaposnak már kevés csak a tápszer és semmiképpen nem vacsora :)

próbáld ki amit írtam, de ne vedd el a tápszert, azt sokáig ajánlják reggel, este, még iskolás korban is :)

(vagyis persze a tejet, azt majd lecseréled amikor úgy látod itt az ideje)

2014. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem... akkor viszont át kell rendezni az étkezések időpontját, mert most délben van a vacsi, utána alszik olyan 2-ig, 3-4 körül van egy kis nasi, és fél 5-5 körül egy nagyobb étkezés. lehet, hogy akkor ezt kellene kitolni, és a nasi legyen rendes uzsi, pl. vajaskenyér, ilyesmi..?
2014. máj. 20. 05:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Fél 5 5 körüli étkezés náléukn egy kis könnyebb étkezés van, pl. valamilyen kenyér, joghurt és es 7-8 között vacsora , nálunk mindig főtt kaja van és ugyanúgy kap tápszert lefekvés előtt, mennyisége attól függ, hogy mennyit vacsorázott.
2014. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Reggeli szendvics, kalács, rántotta +tápi,

10 óra gyümölcs

délben leves + főétel

15 joghurt, krémtúró, gyümölcs

18 szendvics

20 tápi


Mi így csináljuk.

2014. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!