Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem unja meg a baba, ha...

Nem unja meg a baba, ha minden nap ugyanazt kapja enni?

Figyelt kérdés
5,5 hós a babám, már a tízórait kiváltottuk, igaz én nagyon óvatos vagyok,ezért csak alma és barackot kapott.Ez nagyon ízlik neki, ezt össze is keverem és tízóraira szépen megeszi.Nem tudom milyen gyümölcsöt adjak neki a következőkben,mert mindenki mást mond.Csak szeretnék újat is adni,mert félek,hogy megunja,hogy minden nap ugynazt kapja. Délre már kóstol sárgarépát is,csak most a gyümölcs a kérdés. Védőnő ismerősöm van több is, de ők is teljesen mást mondanak mit mi után adjak. Segítsetek ebben nekem,köszönöm.
2014. jún. 3. 06:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem unja meg. Gyanítom, hogy első babáról van szó, azért vagy ilyen "félős". Van friss meggy, pár szemet kevernék banánnal neki, hogy ehető íze legyen. Vagy először próbáld csak a banánt, de lehet rögtön meggyel is keverni. Hat hó után én kevertem banánt körtével is.

Nekem tényleg nem volt sok lehetőségem, mert két hónapja etetetm a babámat és csak alma, banán, körte volt neki, és pár szem fagyasztott meggy volt itthon. Már vettem neki barackot, fiss meggyet is és alig várom a többi friss gyümölcsöt.

2014. jún. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

amikor mi kezdtük a hozzátáplálást tél volt, ezért én üvegeset adtam neki. így változatos volt. most pl. ha adok neki alma-banánt tízóraira, holnap már nem enné meg ugyanazt (üvegesből sem) :S

esetleg még a meggyet megpróbálhatod, ha úgy látod kezdi unni az alma-barackot.

2014. jún. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első baba,így nem sok tapasztalatom van,mindenki csak azt mondogatja,hogy majd kialakul az étkeztetés.Köszi a válaszokat.
2014. jún. 3. 08:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szezonális gyümölcsökkel folytasd, aminek itt a szezonja szépen sorban. Annál jobbat nem tehetsz vele, mint hogy a friss gyümit kapja a fáról. Jó ötlet a meggy,először csak 1-2 szemet almával aztán lehet keverni az arányokat.
2014. jún. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is meggyel próbálkoznék, az én kislányom nagyon szerette a meggy-banánt. Bár ő akkora barack rajongó, hogy most két évesen is minden nap azt enné szerintem... :))
2014. jún. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek? És akkor először most kóstoltassam vele csak simán a meggyet? Aztán pár nap múlva a banánt?És majd összekeverhetem? Banán magában nem adható?
2014. jún. 3. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:

az a baj a banánnal, hogy abból egy rendes adag min. 1 egész. én azt még most is csak keverve adom és max. egy felet, mert nagyon megfogja a hasát.

először próbáld meg a meggyet magában, aztán legközelebb kis banán :)

2014. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké,köszönöm a segítséget.
2014. jún. 3. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!